Problem i to veliki oko zemlje!POMOÆ HITNO!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

domba

Aktivan Član
06.01.2006
353
10
0
Dakle big pušiona!imam biljku koja preljepo raste,krene mi suza kada je vidim :) i problem.
Lega koji mi je dao tu bilju [neda mu se više uzgajati] je koristio bog te pitam kakvu zemlju...sada je problem što moja beba postaje sve veæa i veæa i mora iæi u drugi kaljiæ....e tu je problem.
Dali je mogu totalno oèistiti od zemlje,tj.oèistiti je do korijena i staviti u drugu zemlju i kaliæ?
Nebi htjeo da mi uvene....
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Zvisi koliko je stara biljka i kolika je...
Napisi to...

Naravno da moze da se presadi osim ako nije previse porasla i razvila korenje...
Ako je presadjujes nemoj skroz da ocistis zemlju, odnosno najbolje da sto manje uklonis zemlje...
Ako ostetis koren velike su sanse da se osusi...
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
Pa ako je još dovoljno mlada mogao bi maknuti skroz zemlju i staviti je u drugu. To najlakše možeš napraviti da zemlju ispereš vodom po skroz blagim mlazom vode. Iako ne vidim zašto bi to napravio... Ukloni samo višak zemlje koji korjen nije zahvatio i preseli biljku... to je najsigurnije.
 

domba

Aktivan Član
06.01.2006
353
10
0
Dali je pametno mješati zemlje,...da zemlju koja je sad sa travom u kaljiæu stavim u neku novu zemlju?
Dali bi joj bilo nešto ili bi bilo sve uredu?

za one koji se piaju koliko je stara
http://img178.imageshack.us/img178/3100/drbiljkiid0.jpg

još jedan problem je što su mi se neki listovi [ne svi na vrhu je sve ok,.za sada] poèeli polako spuštati dolje i jedan veliki list je dobio nekakve smeðe flekice po sebi,za sada ih ima malo ali što je to?Kako izljeèiti to?
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
možeš to presaditi,nemoj ništa ispirati koren... kao što su pominjali
Naravno lagano otresi koren i dosta ce zemlje same spasti...
 

domba

Aktivan Član
06.01.2006
353
10
0
e a sada sljedeæe pitanje.Koju zemlju kupiti?
imam legicu koja ima mamu koja je prije dimila i ona se bavi biljkama i cvijeæem..da nju pitam da mi pomogne? :)
 

domba

Aktivan Član
06.01.2006
353
10
0
ok..pa i imam crnucu sada u kaljiæu...
a one smeðe pjegice..kako to ukloniti?
to znam da je neki virus napao ju...:)
a valjda æe se maknuti

EDIT:pLS POMOÆ!
IMAM SAMO NA JEDNOM LISTU PJEGE SMEÐE!ŠTA JE TO?!
molim pomoæ brzo..neželim da mi propadne a treba joj još 2 mjeseca i gotova je!
 

Growimir

Aktivan Član
10.07.2006
309
17
0
Crnica ti nije idealno rjesenje jer se brzo stisne i ne propusta vodu/zrak radije kupi zemlju koja ima u sebi treseta,drva ili je pomijesaj sa drugom zemljom (obicnom sa kamencicima)obavezno stavi ustitnjenoga stiropora .
 

domba

Aktivan Član
06.01.2006
353
10
0
e hvala.Shvatio sam sad.Znaèi kupm zemlju i u nju pomiješam kamenèiæe i stiroopr.Nisam to znao.
Rijeneša ova tema.
Hvala na pomoæi
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
Najbolje ipak idi do prijateljice.Reci nek ti pomogne sastaviti substrat ili kupite zemlju ph 6-6,5Ph,Kupi obiènu zemlju(ima naime za cvetanje,za klone...)
Zemlji dodaj oko 20-25% drobljenog stiropora,perlita(nesto za zraènost)
U koliko imas one keramiène kuglice za ruže-napravi drenažu iz njih na dnu lonca..
Trazi posudu vecu-(super su vam kante od jupola)
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Pa onda bi mi samo jedna (meni) mogla stati ako je stavim u kantu toliku :), ali slijedeci put, svakako planiram manje staviti...(ukoliko ne "preselim" onda ce biti finih slicica...;)