problem kise

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

sknk

Aktivan Član
14.09.2009
75
2
0
42
ovako biljka ima vec mjesec dana, sad me zanima sljedece. svaki dan pada kisa, vec jedno 3 tjedna biljka nije dobila direktnog sunca, nego samo kisa i oblacno. dal da sta ucinim sa njom ili ne? nekako da je zastitim od kise, da ne dobiva toliko vode ili je to ok?
i jos jendo pitanje ne vezano uz vodu, biljka ima 30 dana i uopcen ije tako velika,tj cini mi se da ne napreduje brzo visoka je kojih 15cm. ima i listova nesto ali mi se cini da sporo raste i napreduje. dal je sve uredu ili bi joj trebao pomoc?
 

dr.manijak

Aktivan Član
08.07.2009
231
131
43
34
Daj sliku okaci, mozda je bez sunca ili je na losem mestu, a za kisu ja se ne bih brinuo, ja jedva cekam da pada kisa. :/
 

Krejzy

Aktivan Član
22.02.2010
327
25
0
33
pazi da se ne razvije pljesan zbog puno vlage ( ako se razvije odstrani ju s biljke ), a osim toga mislim da nema bas puno toga sto ti mozes napravit da joj pomognes :/
 

cmfsrle

Aktivan Član
20.03.2010
69
1
0
32
Krejzy je napisao(la):
pazi da se ne razvije pljesan zbog puno vlage ( ako se razvije odstrani ju s biljke ), a osim toga mislim da nema bas puno toga sto ti mozes napravit da joj pomognes :/
koliko se ja razumem budj ( pljesan ) je opasna kada biljka cveta a ne kada je u vegetaciji , sada kisha nimalo ne smeta , i ne moze da se koren ugushi jer sve shto padne zemlja upije u veoma brzom roku , biljci sada smeta manjak svetlosti , zbog oblachnosti , ali i pored toga vidim napredak , ne kao po suncu ali primetan napredak ...
SKNK nemoj da brinesh sve je to priroda ...Usresredi se na shtetochine kada prodju ove kishe , jer ce se namnoziti nenormalno ( bubice , puzevi ako ti je mala biljka )
Prskaj ih sa rastvorom od Kopriva i belog luka , potrazi na forumu kako se pravi ....
a ako te mrzi da pravish kupi u poljoprivrednoj apoteci "aktaru" izmuti po preporuci proizvodjacha i u MALIM kolichinama poprskaj po biljchici ...
 

Krejzy

Aktivan Član
22.02.2010
327
25
0
33
a ne znam bas... pljesan je pljesan :p jeste manja vjerojatnost da ce nastetit biljci koja vegetira ali svejedno "better safe than sorry" kako kazu ameri :pat:
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
hvala na odgovoru,
također me zanimalo nešto slično...

ali i pretpostavljao sam da im kiša ne smeta, jer kao ko šta netko gore kaže, sve je to priroda...
moje su svake godine ostavljene vani na milost majke prirode, i svake godine je OK, ništa im ne smeta,
tako da niti ja nebih brinuo previše,

možda bi bilo dobro da su biljke posađene u one teglice koje imaju rupice na dnu, ja sam tako napravio.
To je dobra stvar baš za takve situacije, kada dugo pada kiša, zemlja upije svu vodu i ta voda oteče kroz rupice na dnu tegle.
Dok u suprotnom se voda zadržava u tegli i sve se napuhne, naravno voda nema kuda oteči osim dok ne ispari od sunca, ali sunca možda neće biti jako duugo!! - tako da je veliki plus teglica sa rupicom (Čitaj: obična teglica za cvijeće koja se kupi bilo gdje)
 

cmfsrle

Aktivan Član
20.03.2010
69
1
0
32
e to ti je druze potpuno druga stvar .... ako vec furash outdor , shto ih ne presadi u zemlju ?
to sa saksijama bez rupa je veoma loshe reshenje , i s' obzirom koliko kishe pada u poslednje vreme nije chudno da ce se koren biljke ugushiti u mulju .
preporushujem ti HITNO presadjivanje u zemlju , tek tada bi bilo ono "sve je to priroda"
pozdrav i neka ti biljka bude ziva i zdrava i naravno zenska :)
 

Flipsilon

Aktivan Član
18.07.2007
85
10
0
36
ae da ne otvaram novu temu, zanima me samo kako ce biljke da podnesu ovu naglu promenu vremena? najavili su za sutra hladnije za 10 stepeni pa zato pitam.
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
a neznam, to u svakom slučaju nije dobro...
baš slušam babe po dućanima, "MENI JE PARADAJZ POČEO ŽUTITI,", " EE MOJA PAPRIKA JE PROPALA", MOJA SALATA SE POSUŠILA. kao ono:"što će biti poslije, niko nezna "

ja bi to prebacio negdje na zatvoreno, dok ne dođe malo sunca!
 

sknk

Aktivan Član
14.09.2009
75
2
0
42
dosta ste mi pomogli sa vasim odgovorima, puno vam hvala, slike cu ubrzo stavit samo da nadjem malo vremena i da posjetim sajt,da slikam i uploudam....
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
A vremena usranog (da izvinete),ovo je strasno.....ni trunke sunca nije bilo.....citava sedmica je valjda ovako.....al kad usija,onda ce da se suncaju fino,a za sad im ne mogu pomoci nikako (osim da ne kisnu,sto sam vec uradio).....
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
ne brini se ništa radi kiše!
samo ti njih ostavi, one same sve rade!
 

Flipsilon

Aktivan Član
18.07.2007
85
10
0
36
da, kiša ne bi trebala da bude nikakav problem jer se višak vode izbacuje automatski kroz rupice na dnu saksije
mene samo strah ove niske temperature, ne znam kako će podneti taj nagli pad
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Ništa prijatelju, da bi kisa prestala padat, treba se riješit oblaka a za to imaš specijalne rakete koje rastjeruju oblake,a trebat ce ti puno njih, mozda cak i stotine....e sad nemoj me pitat za cijenu, stvarno neznam, kontaktiraj mirnovec pirotehniku ili sl firme, sigurno imaju na lageru...

evo kako su to kinezi rijesili:
http://www.biznisnovine.com/cms/item/stories/sr.html?view=story&id=16870&sectionId=3

Na tebi je sad! Sretno!

:sun2::sun2::sun2::sun2::sun2::sun2::sun2::sun2::sun2::sun2:
:icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
evo da se i ja javim..1 post :D ... htio sam samo reci da je kod mene ista ISTA sitacija jedino sta evo upravo dns (sada) ima malo sunca i mislim da vrijeme ce ici na bolje... zadnja 2-3 tjedna samo kisa i oblacno i biljke nikako da krenu.... prebacio sam ih doma i na prozoru imam 10 biljki, sada za dan, dva cu prebaciti van jer izgleda da se vrijeme poboljsava... sto mi se svidja.... word out :D
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ma nije kisa problem ako je dobra drenaza a naapolju bi trebala biti ako je posadjena u crnu zemlju .. mozda se malo biljke izduze aj to nije strasno..

po oblacnom vremenu na tlo dopada 6000lm.. sasvim dovoljno za rast biljke ja sam sa manje odradio grow.
 

Flipsilon

Aktivan Član
18.07.2007
85
10
0
36
^ Tačno je ovo za izduženje, provereno. Ja sam im oradio LST juče, nadam se da će biti kul.
Ja bi opet voleo da neko kaže neku reč o temperaturi pošto je u ovom trenutku 10 stepeni pa ono... ne znam kako će podneti to.