Problem kod lišća

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.03.2012
1
0
0
35
Pozdrav.
Prvi uzgoj (indoor). Gledao sam postove ali nisam nasao slican problem pa pišem.
Posadio iz šale i svaku sjemenku koju sam stavio u zemlju izrasla kroz par dana. Drzao na prozoru sobe. Nakon 30 dana sam ih probrao i najbolje sam pazljivo presadio u posude (nove) i spremio u box (ormar). Nekoliko dana su mirovale i onda nastavile s rastom. Tri biljeke su u pitanju. Jedna (oko 2mj stara) visine 35cm, a druge dve (oko 40 dana) 20cm visine. Kada sam ih presadio stavio sam im novu zemlju kupljena u trgovini.

-Zemlja: Biokompost Clasic. Nisam gnojio.
-Zaljevam ih sa svjezom vodom iz slavine, nemam mjerac vlage pa ih zaljevam jednom dnevno s oko 1-2dcl vode, nekada i vise (ovisno o suhoci zemlje na dodir). Zemlja je stalno lagano vlazna.
-Svjetlo im dajem obicnom zaruljom 75W udaljenom 60cm od biljaka. Ujutro palim, a nocu gasim.
-Temperatura od 22-28°C (mjereno termometrom)
-Box: obican drveni ormar 170X50X50cm (visina, širina, duljina). Unutrašnjost sam oblijepio obicnom alu folijom i na vratima je ogledalo po cijeloj duljini i širini.
-ventilacija: kada god mogu otvaram ormar širom i da udje svjezeg zraka. Preko noci su zatvorene, a preko dana budu i do 4-5h otvorene.

Problem: Donji listovi se suše od vrha lista prema stabljici i lagano previjaju prema gore. U pocetku list lagano izblijedi te se pocne sušiti i na dodir se list rahli (raspada gdje je suh). Taj problem se desava kod sve tri biljke.

Biljke jos uvijek daju nove listove i lijepo izgledaju. najstarija je pocela pustati uz stabljiku pupove.

Ispricavam se zbog nedostatka slika jer nemam kako uslikati. Fotoaparat nemam, a mob je kanta bez kamere.

Živjeli
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
ne znam kako da ti kažem...buraz, to ništ ne valja! Kreni lagano listat forum, pogledaj teme na vrhu i nauči osnove. To ti je trenutno jedini savjet, jer zbilja ne znam što bih ti još mogao savjetovati...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
sa obicnom sijalicom od 75w neces nista uraditi, tako da je bespotrebno raspravljati zasto zute listovi, procitaj forum Unutrasnje Uzgajanje, pa kad obezbedis uslove kreni iz pocetka.
 
12.03.2012
1
0
0
31
Ljudi HELP! Ponajprije se izvinjavam zbog jezika, jer sam iz Slovenije ali nadam se da cete me razumjeti kolko ce trebat.

Ovu su feminizirana Kalashikova u 4. tjednu vegetacije.
P.S. Ne obracajte paznju na 8 biljku, zato jer je dead. :icon_lol:



Imam jih ispod 250W zarulje, do sad nisam imao ventilaciju zato jer ak je bila ukljucena, mi je pala temperatura sve do 9°C. Danas odnosno sutra cu da uradim tako, da mi radi ventilacija svako tolko vremena tako da cu moc odrzavat regularnu toplinu. Na slikah ispod mozete vidjet problem, kako mi se frcu listi i sta so ove smedje pike?
Temperatura u boxu je oko 20-22°C cjelo vrjeme, vlaga ne pada ispod 50%. Visina od vrha biljke pa do zarulje je cca. 40cm. Zalijevam je obicnom vodom iz pipe, svaki dan cca. 1-2dcl na biljku. Gnojiva jos nisam upotrjebio. Ovo je moj prvi grow ever tako da nemam puno pojma i svaka ce mi pomoc dobro doci.

Cuo sam, da je mozda problem to da premalo zalijevam i da je vjerovatno krivo to, jer ne mjerim pH vode i mozda nije dobar pH vode, sa kojom zalijevam. Sta vi mislite?

 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ne bih se slozio da je 2dcl dnevno po biljci premalo, naprotiv, ja nikada ne zalivam svaki dan, moras dozvoliti zemlji u saksiji da se malo osusi... kad smo kod zemlje, koja je zemlja u pitanju, ovakav problem je najcesce uzrokovan losom zemljom ili narusenim ph
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
imao sam taj sex ako ne reagujes odma osusice se sve dole i jako sporo rasti

vidim male su jos presaduj odma u kvalitet zemlju za ispiranje negarantujem posto ipak ostaju u istoj zemlji!!!

pozdrav
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Prvo isperi zemlju, sa dobrim flushom, pa onda uzmi terra magmu ili neku kvalitniju zemlju i presadi. Trebace joj koji dan da dodje sebi od svega
 
09.03.2012
3
0
0
43
Na slici biljke stare oko mesec dana.Jako su krhke,donji listici uvijeni na gore.I dalje ih drzim na dnevnom svetlu pa me zanima da li je rano dati im djubrivo kao pokusaj spasavanja ili sacekati jos koji dan kad sve krene da buja ? photo0335.jpg
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
DSC02473.jpg kada se malo bolje pogleda vidi se da biljkama nedostaje Mg a kada vam to kaze Dr Smoke e onda je sigurno tako e sada malo sam koristio preciznu pretragu foruma i kazu iskusniji ovako :Epson sol ili gorka sol jedna cajna zlica na litru vode zaljevati folijarno jedanput dnevno i tako 3-4 dana dok se deficit ne povuce.pa molim iskusnije da me savjetuju.hvala
 

Socrat

Aktivan Član
22.01.2010
115
9
18
33
Onda ako ćemo tako, bolje bi bilo uzeti Mivelu, jer ima mnogo bolji (čitaj) veći omjer Mg-a/L vode nego Donat. (ovo kažem samo primjera radi, nisam isprobao, niti nekoga nagovaram da eksperimentira...mada bi meni možda i palo na pamet :p )

Gorka sol? Stvarno nisam čuo za to. Ali Magnezijev klorid imaš za kupiti u svakoj apoteci... ok, dosta, ovo je pretjerivanje! :flamed:


Drš se soli, Donata ili Mivele i sretno!