Problem kod lišća

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
08.03.2012
19
4
3
33
pomiješao sam te brikete s zemljom bio , a i svako toliko sam znao rastopit ih u vodi i zalit tako
ali mi je čudno to šta zemlja smrdi po nekim kemikalijama, možda da napravim flush?
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
Pa nije po kemikalijama nego po briketima :b_hop: Nego kompa nije to dobro sto si brikete pomjesao sa zemljom..zna sprziti korijen,gotovo uvijek to napravi.Ovo kada rastopis u vodi je ispravno ali samo u vegetaciji.Tvoja cura nije vidjela 18/6 tako da cijelo vrijeme dobiva krivo gnojivo,to sam htjeo reci;)
 
08.03.2012
19
4
3
33
ispro sam zemlju, sad ćemo vidit šta će bit
al znam da je nešto s zemljom jer sam imo one mušice u zemlji i sve je pocrkavalo od nečeg, nadam se da neće i biljka :/
a jbg nisam znao to da nesmjem mješat s zemljom, početnik sam ovo mi je prva biljka
i da je normalno da nakon flushanja biljka totalno padne? sad mi izgleda još gore
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
al flushaj sa kubikom vode da isperes brikete haha....nemora biti da je zbog toga pala u nesvjest,mislim zbog briketa....mozda si ju samo zali malo hladnijom vodom...cudno ali istinito;)Nisi trebao jos ispirati dok malo neizanaliziramo situaciju...jbg a i sa koliko si ti to vode isprao kad je vec gotovo?
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Ja sumnjam da ces ista postici jednim ispiranjem zemlje ako se radi o briketima... Neznam, nisam strucnjak za brikete, po meni su notorna glupost... A biljka izgleda prezalijevana...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Možda zemlja smrdi na kemikaliju jer su briketi od kakice trkaćih konja, a znamo da se oni vole roknit dopingom. :)
Šalu na stranu, prvi ti je grow + mušice (vjerojatno pljesnive mušice) po zemlji = izgledno je da si mrvicu previše zalijevao.
Sumnjam da je do briketa jer je biljoza fino izrasla i procvjetala, a problem koji sad postoji se vjerojatno akumulirao kroz duži period.
Ne znam ostale uvjete uzgoja, ali moguće je da se biljka objesila jer je muči korijen (larve + trulež korijena).
Možeš probati odigrati najjednostavnije moguće : slijedeći put (za 4-5 dana) zaliti sa dodatkom par kapi H2O2 (hidrogen-peroxid, 20ak kn 3% otopina u apoteci) u svrhu čišćenja korijena od eventualne truleži koja onemogućava uzimanje hrane iz zemlje, a i hidrogen će sterilizirati medij (larve ostaju bez "papice").
Na površinu tegle možeš staviti 3 cm kvarcnog pijeska (može i pijeska za mačke) i do kraja zaljevati samo od ispod na tanjurić (stavi pitar u veći lavor da možeš iskrcat predviđenu količinu vode i ostavit da biljka upije sama). Mislim da će ti na taj način biljka bezbolno doći do kraja.
Više o mušicama možeš pročitati ovdje. https://www.vutra.org/topic/6518-fungus-gnats-pljesnive-mu%C5%A1ice/
Pozdrav i sretno do kraja. :)
 
08.03.2012
19
4
3
33
vratila se u normalu, valjda joj je flush pomogao :D
larve su pocrkavale neznam ni sam od čega hahah
tako sam je i bio zaljevao i kažem frendu da zalije to ali zaboravio mu reć da zalije odispod i nastalo sranje koje se desilo, hvala bogu sve je dobro završilo
i hvala svima na pomoći :)
 
01.12.2012
12
1
0
34
Presadi Biljkice to sam cuo od decka koji se bavi tim dugo godina, I imas jos neke razloge moze biti da si je puno zalivao ako visi na dole i ako su ti se listovi onako icepali na krajevima onda je to zbog ne zalivanja. Neznam dali sam ti pomogao puno sad ali eto :)) Zelim ti puno srece.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mar1o

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke
29.05.2013
17
1
1
pozdrav svima! posadio sam par biljaka... sve je po PSu. znaci klijajne, u casama rast do nekih 15ak cm visine. priprema zemljista za out door... ma sve u fulu. rasle su super izgledale zdravo jako nisam dodavao nikakva djubriva za sad. zalivao ih redovno. sve je bilo u najboljem redu. i sinoc odem da ih pogledam i vidim da su kao osurene. izgledaju kao da su uvenule. lisce je ok sve je ok. nego su se savile kao da nema zivota u njima. kisa je padala dva tri dana, nije bilo hladno. zemlja nije previse vlazna. nije mi jasno sta je problem sa biljkama, hitno mi je potreban savet i sta da radim da ih spasem ako ima leka.. hvala
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
sa'ću bacim pasulj pa ću ti kažem :D
hm...vidim put,visokog crnog muškarca,i bračnu ponudu ;)

šalu na stranu,noću se obično malko "opuste" i "oklembese"...ako nema fleka,žutila,promena boje,itd...verovatno je sve ok.Ali opet je teško bez slika pričati
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
3) Rubovi lisca su uvijeni prema gore, a vrhovi lisca mogu biti umotani. Listovi zute (mogu postati smedji), ali vene lista su i dalje zelene
-> nedostatak Magnezija(Mg)


Malo trazenja po forumu nikome ne skodi... Ostale korake ces si sam morati pogledati jer bas za ovaj tvoj "skolski" primjer ima nekoliko natuknica gdje bi mogao biti problem. Nisi napisao nista o njoj i njenom stanistu.... cccccccc....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: reizor1990