Problem kod lišća

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
31.05.2012
41
7
8
Pozdrav!

Ovako imam problem sa najgornjim redom lisca, lisce se pocelo susit ali od sredine lista prema van(svijetlo je smede boje u sredini a prema krajevima normalno zelene) i pocelo se savijati.

Biljke su stare oko 2 mjeseca indoor trenutno su u posudama od cca 5L sa zemljom supstral terra magma.

Zadnjih 2 tjedna nisam se bas najbolje brinuo o njima jer sam bio zaokupljen necim drugim, taj problem sam primjetio jucer kad sam ih i presadio.

Trenutno ne mogu stavit slike jer nisam u mogucnosti ali cu ih stavit sto prije moguce.

Hvala unaprijed na pomoci!
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.993
34.357
2.598
CIBO je napisao(la):
Zadnjih 2 tjedna nisam se bas najbolje brinuo o njima jer sam bio zaokupljen necim drugim,

evo problema...sebicne su one i nema toga nisam stigao ili bio sam zaokupljen s necim drugim
 

Samuraj u čizmama

Aktivan Član
03.10.2012
302
467
63
možda ali sa velikom dozom nesigurnosti,da je kod pojedini sorti upravo teramagma prejaka,jer to je zemlja koji groveri miksaju da je malo razblaže pogoovo kad se radi o osjetljivoj i zahtjevnoj vrsti mada je kod tebe izglednije temp.i mislim da je to đon list donji koji polako vene poz!!!!!
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.993
34.357
2.598
samuraj je napisao(la):
možda ali sa velikom dozom nesigurnosti,da je kod pojedini sorti upravo teramagma prejaka,jer to je zemlja koji groveri miksaju da je malo razblaže pogoovo kad se radi o osjetljivoj i zahtjevnoj vrsti mada je kod tebe izglednije temp.i mislim da je to đon list donji koji polako vene poz!!!!!
Samuraj ne pisati takve da nekazem gluparije..pa gdje si vidio ili procitao da je terramagma prejaka i da ju netko mixa s necim da bi ju razblazio...ova vrucina utjece na sve nas ali ipak treba pisati iz iskustva i provjereno a ne lupetati i palamuditi.Terramagma je mama svakog uspjesnog growa uz composanu nepostoji bolja zemlja osim ako nisi skroz zaglavio ;) i radis svoje mixeve. ajd sada se ispricaj terramagmi i priznaj da si lupio glupost i ostao ziv;)
CIBO groweru malo vise paznje biljci nece skoditi...zaljevanje,prehranjivanje i mala ti pjeva uspavanke svako vece .Ovako ti vjerovatno spominje užu familiju:) 6l mame je dosta za 4 tjedna sve preko toga je prezivljavanje ako nisi hranio (a kod tebe su stare 8 tjedana ,to je jedan problem koji imas izmedju ostalog)..sva filozofija oko zemlje je stala u 5 rijeci hahah
Edit:
u 15 rijeci..malo sam pretjerao
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dk1litk
29.05.2012
11
0
1
30
Split
Evo biljka je par dana vec vanka u sumi na suncu i pocelo se na krajevima listovima pojavljiva zutilo jel mi moze neko pomoc o cemu je tu ric,da znan sprijecit jos gore da nenastane.I jel moguce da je ovo od zalivanja biljke dok je bilo sunce pa da mozda nije malo smocilo listove ? hvala unaprid. E i da napomenem radi se o vrsti Nefertiti
ym93.jpg