Problem...ne znam šta da radim.

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Ljudi, fakat ne znam šta da radim, možda je ovoj temi nije mjesto ovdje, ali opet se radi o unutrašnjem uzgoju. Naime:
Moj privremeni vrt, koji je bio kod havera u podrumu, neki dan smo na njegovu incijativu prenijeli u stan. Pošto on ima prostora, a eto ja æu ostalo sve. Tako je i bilo, sve super išlo, još ni jednu sliku nisam stigao uslikati, veæ dva dana zaboravljam aparat (a kod njega sam dvaa - tri puta dnevno).. da ne peglam...
Elem pošto nam je fino (mašala) krenulo, biljke vinule se, ja rezo 3 puta neke :) baš super bile, malo grmlje... bilo je 15 biljèica neke su extra se razvile praaavo (kao sto rekoh i po 3 puta sam sjeko neke...) neke po 2 i neke jednom, taman se popunio ono što se kaže ormar, sve zeleno... i ja mu rekao kad sve se završi naravno ono podijeliæemo..(s tim da je njegov prostor, ostalo sve moje (oprema, znanje itd itd) on nije fakat nije imao pojma ni o èemu što se tièe biljaka.... Tako da je uèio od mene, nabavili smo sve fino, zemlju, reflektor, ma sve super... Ono baš zajedno uzgajali.....
Danas saznam 10min poslije, da su ga nafatale hale, te da su u stan ulazili... To mi rekao njegov brat mlaði koji ide u V razred sa mojom mladjom sestrom !!!...
Sad ne znam šta da radim. Nekako me nešto jede, doðe mi sekunda da odem tamo i da uzmem pola na sebe. Ali opet gledajuæi, što obojica da ispaštamo....??? Ili da uzmem sve na sebe ili ništa, bezze mi da se pojavim tamo i kažem nije samo on kriv, ja sam... moja je vuva??? Što je najgore, on je veæ na uslovnoj (uvjetnoj) kao i ja ali za posjedovanje, sad ne znam jel to isti èlan kao i ovo...??? Njega za posjedovanje vuve, a mene i to i još nešto....naravno skrooz razlièita djela i datumi...
Sad me interesuje, da li se isti èlan vodi za posjedovanje i proizvodnja (Mislim da ide Proizvodnja i stavljanje u promet opojnih ddroga, ako je tako onda je najebo ko žuuuti sviju mi....)
Izvinite ljudi, morao sam negdje, s obzirom da je propao indoor (jebaji ga, samo da ovaj se iskobelja nekako, ali evo èekam da iko nazove od njegovih :( )
Fakat ne znam šta da radim, šta mi je èiniti....
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Realno koja je logika da padnete obojica ...??

Bolje ti njemu pomozi novcano za advokata i ostalo sto mu sada sleduje.

Razmisli da li bi vam se iplatilo da vas obojicu evidentiraju kao uzgajivace,ko bi vam obezbedio novac za proces,zasto da obojica bacite po godinu dana svog zivota...znam i verujem ti da je los osecaj jer savest sada radi svoje ali moras logicno da razmislis bez trunke emocija pre nego odlucis sta ces uraditi...

A ti blago meni sve iz kuce pobacaj sto ima veze sa uzgajanjem i to odmah...
Uslovna se krsi ako se povredi bilo koji clan krivicnog zakona...znaci krivicni a ne prekrsajni zakonik(crveno svetlo,remecenje javnog reda i mira ....)

I jos jedan savet od mene .... KADA GAJIS GAJI SAM !!!
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
U jebo te, bed, veliki bed. A neznam, ja bi se držao podalje makar bi me savjest pekla kao i tebe. Ovako æe samo on najebati, a ti ako reèeš da si u tome sudjelovao neznam baš da bi to njemu pomoglo osim šta bi i tebe sjebali... I slažem se sa neznalicom - kada gajiš gaji sam, tako imaš potpunu kontrolu
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Što je moralno/ispravno.....stvarno odgovor nemam.. :cry:
Jebiga sad...najbolji savjet-jezik zagrizi svaki put kad pomisliš nešto reæi,a da te veže uz njegov sluèaj!!! :?

On je najebo..i to teško...ako kažeš da je na uvjetnoj,a trebao je i on zakljuèiti što æe mu se dogoditi ako ga uhvate! :|

Nemoj sebe kriviti ako znaš da nisi ništa ni skrivio!
Hipotetski govoreæi,ako on nije mogao držati jezik za zubima zašto bi ispaštao za njegove greške!(samo kažem...onako teorijski) :!:

Opet..nije mi jasno kako su vas provalili??? :shock:
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
1.Kako su ga nahvatali?To jest zasto?Ako je pricao okolo njegova greska.
2.Zasto se zajebavate sa tim stvarima kad ste vec na uslovnoj.u tom slucaju gaji se 2-3 biljke eventualno i to da niko ziv ne zna.U krajnjem slucaju i da te neko nahvata,za 2-3 biljke tesko da mogu da dokazu da je za preprodaju.Krsis uslovnu ali to mu dodje sve,a ovako moze da bude i krsenje uslovne i novo delo.
3.Resi se dokaza da ne nahvataju i tebe.Nikad se ne zna.
4.Ako bi se i ti prijavio ne bi njemui mnogo pomogao a sebi bi natovario bedu na vrat.Najverovatnije.
5.Nadji dobrog advokata,posavetuj se s njim.I o tome sta da radis i o tome kako da pomognes drugaru.
6.Nego ako su biljke jos male kako murija misli da dokaze da je to sto oni tvrde?U tim biljkama trenutno nema ni traga od THC-a?Da nece oni da ih gaje do kraja pa da salju na analizu?
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Proèitao sam još prije tu na forumu da su našu èlanicu uhvatili..mislim da je out sadila...ne znam toèno,ali ono što znam je da su murjaci zapljenili biljke koje æe odgojiti do kraja sa ciljem odreðivanja sorte,postotak THC-a itd.! :shock:

Znam da sam to proèitao...možda pod vanjskim uzgajanjem...skroz sam zaboravio! :x :x :x
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Hm...ali to je vec domen fantastike.Mislim oni da ih uzgoje,kako se dokazuje da su to te biljke i da je % THC-a tacan...Ne znam,ovo je moje razmisljanje na osnovu logike...A logika i pravda,jako retko imaju veze sa pravom.Ne znam u svakom slucaju nadam se da ce kolege proci sto je moguce bolje.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Ne, ne, isèupali su sve. Ostalo sve kako jeste, èak su i pazili da ne prospe se zemlja. Volio se hvaliti što jes' jes', ja lièno sam više TAJ vrt njemu malte ne dao, a pomagao mu ovako, dok je on vidio od mene još daaavno, i odmah on to htio. Trenutno ja nemam ni sjemenke, jer žena mi je trudna a nemam mjesta tako da.... oprema je tu za kasnije :)
Što se tièe njega, pravo mi je krivo. On se pravo još davno zagrijao za moje biljke, i htio odmah. Ali pošto nije imao moneta tako da je to ostalo malo...kasnije je skupio nešto i ja mu nešto pomogao, i napravio mu u podrumu...plus sto sam encodiro sve malte ne filmove i koje je on pregled'o (da bolje skonta o èemu se radi) i vidim zagrijao se... Te naravno biljke bez mene ne bi ni proklijale a kamoli šta drugo. Mene imaju za posjedovanje heroina (i na uslovnoj sam, koja istièe ubrzo...) ali za vuvu nikad, ništa fakat....
Što se tièe para i advokata, vidjeæemo da ga izvuèemo (sad sam sa njegovom starom prièao...bio tamo) i da se brani sa slobode, jer nema na koga da utièe... Ovo sam ja njemuu 723849287349827394872394 puta govorio, da niko ne zna...ali džaba, njegov stan kao sastajalište ostalih.... morao se pohvaliti sigurno (znam ga...)
Što se mene tièe, meni niko ništa još nije, mada znaju me dooooobro. Poprièao sam i sa još ljudi koji mi isto to govore kao i vi... bezze da sebe samo zavalim....
AAaaa kako me jede nešto iznutra ne mogu vam reæi ljudi....
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Bezze_Sa pa jede te zbog stresa,straha od kazne i zelje da pomognes coveku koji ti verovatno koliko toliko znaci a nemocan si...

Neces mu pomoci sa tim sto ces se prijaviti...preporucujem ti da tu grizu savesti ublazis tako sto ces mu pomoci sa njegovim roditeljima oko advokata i odbrane...

Pa sta ako je pao...i jedan i drugi ste znali na pocetku da se to moze desiti,prihvatili ste taj rizik i krenuli...sta sad ....sad treba da ga neko sazaljeva zato sto mu jezik do zemlje...naucio je nesto iz ovoga !

Nema vise partizana da umiru na mucenju a da nista ne kazu...
Pobacaj ili sakri kod nekoga sve sto ima veze sa tobom-njim-uzgajanjem....ako ti je zena trudna razmisljaj covece o njoj i detetu...a vas dvojicu niko nije tukao po usima da gajite, sta ste napravili napravili ste sad vam nema kukanja....nego gledaj jer ti nisu ruke vezane kao njemu da pomognes i sebi i njemu u ovoj situaciji...

Njega ce sad da maltretiraju kako je hteo da gaji za prodaju,kome je hteo da proba,gde je naucio da gaji,kako je dosao do opreme i semena....

Otarasi se svega sto ima veze sa tobom i njim !!!
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
to znaci da cak obrises sve i iz kompa ili stavis na CD i sakrijes...

obrisi sve iz Favorites,History,Cookies,JPG,Word Documents...

SVE
 
19.10.2006
0
0
0
UUUU BATO ***** ga ... ja se slazem sa neznalicom ... nema razloga da panicaris sada .... pao je i gotovo ... i ja sam isto tako pao pred 6 godina kad sam bio jos maloljetan nasli mi 1 joint 6 grama speeda i 1 gram koke ... bilo nas 4 u autu ja sam sve uzeo na sebe jer sam jedini bio maloljetan i nisu mi mogli nista a i nije sve bilo moje ... kod mene su nasli samo joint i koku ... bio sam rastresen ali jebiga odma sam razmisljao bolje da ja padnem sam nego da svi mi ....

SRETNO !!!


Sto se tice foruma i sakrivanja dokaza ... reinstaliraj windoze ... i nabavi si neki linux boot cd kanotix ili knoppix i memory stick na koji slike furas tako da kad ides na forum uvijek preko cd.a i nista ti ne ostane na kompu ...
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Ma ne bojim se ja kazne niti murije ba, i znam da ništa neæe pomoæi ako još se i ja pojavim. A i da je ON nešto rekao, veæ bi oni bili kod mene, tj. pokupili, pošto me dooobro znaju... Sto se tice kompa, tu nisam nista dirao, mislim reinstalirao itd itd.... Ja sam odmah nakon što sam saznao da je žena trudna, izbacio sve iz stana (jer ipak ja u stanu živim, i jebe me prostor. Tako da sam sve još davno razmontir'o i stoji mi po svaki dio na drugom mjestu.) "Vrt" sam prvo htio negdje prebaciti, jer žao mi bilo bacati, a on jedva doèekao i et kao on æe dati prostor i sve, a ja biljke i opremu, i zajedno da uzgajamo. Naravno da sam pristao, jer opet bolje nego da ih bacim. Bile su jedno mjesec dana kod njega. Svaki dan sam ono kod njega bio. Donosio X puta laptop kod njega ili kad dodje on kod mene i pregledao dosta filmova i ko nešto konta...
Prvo smo u podrum stavili sve, i sve je super išlo. Dok on jedan dan "navalio" kooo mutav da prenese u stan. (Znam zbog èega 100% i to ga je dovelo sad tamo gdje je...) ... i naravno uredimo jedan ormar, za jedan dan smo napravili extra box od ormara. Ventilacija, 2x500W lampe, ma biljke preko noæi rasle, nevjerovatno.... i kad su se nakon nekog vremena naravno poslije mog rezanja, biljke su postale grmovi i baš super za oko. On je njih zbog toga i prebacio gore. XXX puta sam mu govorio da nikom ne govori ništa ovo-ono...non stop sam mu "trubio". (Ja lièno majke mi, nisam se ništa nadao od te vuve)...Problem je što kod njega je kao sastajalište...tu je uvijek puno, uvijek nekog ima. Što je najgore, umjesto da sjede u drugoj sobi, on njih namjerno tamo gdje su biljke, i ko mangup on... cuo sam prièe od ljudi, koje je on prièao nekima koje ja ne znam (ali opet mali je grad, sve se sazna) kako je on uzgojio extra biljke, ovo-ono, te da sad isto sprema još bolju vuvu. Inaèe nikad nije doveo biljku do cvjetanja. Nema pojma ništa o uzgoju, bukvalno ništa.... Tad veæ sam ja laganice se udaljavao od toga... Ono brinuo sam se ja za biljke ali kao ono njegove su....
Mislim ono krivo mi je što je u muriji, i što æe na najteži naèin izvuæi neku pouku iz ovoga. Ima uslovnu 2 god. na 7 metara. Znaèi odmah æe sad 7 opaliti mjeseci, pa tek onda ovaj sluèaj æe iæi.... to mi je krivo... jebaji ga sad...
Sinoæ sam pravo dosta razmišljao, i skonto sam da je kriv on SAM... ali isto tako ova što živi sa njim (treba jedna....i nju su vodili na ispitivanje isto, sa njom sam sinoæ prièao i kaže ona da su i nju pitali od koga je sjeme nabavio, i ona rekla da nije kupov'o ništa nego od vuve koja mu se svidi i uzme njeno sjeme, tako da je to prošlo. Sinoæ nisam 100% vjerovao, rekoh sam sebi, ako dodju u jutro (tj. jutros) po mene onda znam šta je... meðutim, ništa.... Što se tièe advokata, stara mu radi u ministarstvu, tako da imaju moneta, nisu kokuzi. Dok stari mu radi u Centrotransu. Tako da tu nemam šta tražiti, mada sinoæ stara mu nimalo nije ni zabrinuta niti išta, kaže neka nek' se ohladi malo. Baš ovim rjeèima... i ono kad sam je tek prvi put pitao sta je bilo, ona meni kao kroz smjeh, rekla :"Došli u civilu insp. i odveli ga". To sinoc kad sam išao do njegovih, sad ostala ta treba živi tamo sa njegovim starcima, a on joj je sve obezbjeðivao, ono što se kaže... od cigara, hrane (ništa kuhati...), vuve... sve sve...taj dan joj i narukvicu kupio...
Evo sad kontam, jebo te, ja sam kupio 2 reflektora, (znaèi nisam ih imao...) nego kupio na dan kad æemo ih prenijeti gore u stan, a on njoj kupuje te parfeme od 100€, a nema (barem meni kaže....za rasvjetu) i ja pošto znam da ne može pod neonkom od 39W (ona veæa) odem i kupim opet NJEMU... Znao je ispadati smrad pravi nekad...
Ne znam majke mi, odo srolati jedan :joint:
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
...jah i odmah da razjasnim, nisam ja sa njim ni u kakvom talu, nego jednostavno mu dao biljke, i pomagao mu u uzgoju te govorio mu šta, kako itd itd...On je samo zalijevao svaku veèe...
Tako da neko ne misli da sam u talu ili da sam s njim htio uzgajati (neko je rekao gore...). Ja sam mu ih samo DAO i rekao da æu mu pomoæi dok ne sazrije sve fino. Znaèi nikakvog tala, ovo-ono. Umjesto da ih bacim, ja sam njemu ih dao.
I naravno nikad, nikad ne bih uzgajao sa još nekim...
 

Growimir

Aktivan Član
10.07.2006
309
17
0
Ako ides neces njega spasiti nego ces i ti najebati i jos ce vam uvaliti organizaciju pa ce kazna bit veca samo suti a on neka kaze da je za njegove potrebe i ne spominje nas ni pod razno da nas ne pocmu ganjat....
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Hahaha daj ba, ne mislis ovo fakat?.... :) pa zaboravljas ba koliko su "prašinari" glupi, haj hale ko inekako....
Eee izvinjavam se za off topic, ali palo mi na pamet sad.
Jednom prije ihh godina, kad sam se uveeeliko roko heroinom, ja regulara kuhao na stolu u sobi i sredjivao se. Moji svi znali, ali izlazili iz sobe jer nisu mogli gledati. Tako jedne prilike dodje mi na vrata naš èuveni i opjevani (od Z. Pušenje) Murga. Kako je ušao (bio sa nekom plavom dooobrom trebom (isto radila za narkotike), sad oboje jebavaju se po kancelarijama, ali tad još Murga je bio aktivan i uhhhh što se kaže strah i trepet za svakog (od lopova, do ne znam ni ja koga)....
Kako je ušao, stara otvori, on udje i vidi mene kako navlaèim u špricu...ono sve gotovo. A tad sam imao komp. desktop (ne laptope) i ona stranica se lako pravo otvarala i zatvarala. A pošto je tower bio ogroman, mogao sam ispod par kila vuve staviti rega, da ništa ne dodiruje...) tu sam držao sav pribor i pošto sam nešto prodavao kako bi sebi imao, tu je bilo oko 10-tak gr. sve zapakovano u veæoj kutiji sve stajalo. Pored èitava kesa onih inzulin. šprica, kašika itd itd tj. pribor kompletan, i to je sve bilo u kuæištu. Za to su svi znali, mislim gdje mi je gudra, mislim od ukuæanih. Niko nije smio ni pomisliti da baci ili tako nešto......) Tad sam izvadio bio 4 paketica (bio ko zmaj navuèen) rekoh da skinem krizu samo, ...i kad je ušao, rekao mi da spustim sve to dole. Ja odmah onu, nemojte me, pustite da se sredim samo pa onda radite od mene šta hoæete. Pita on mene imam li još, ja ono ko mahnem glavom, rekoh da imamm ne bih te molio za ovah shut. Pita me gdje sam uzeo, rekoh u Lukavici, od Deje jednog...ovdje je reko prije rata stanovao i sad je tamo, ali se reko vidjamo... eto kad je to bilo kad je ta prièa rega prolazila, jer policija RS i FBiH nisu saraðivali...:) niko nikog ne jebe ni sekunde...
Ispituje on mene, ona glupa pitanja, koliko sam, ovo ono... kako nalazim pare (tu stara uskoèi kae: "vidite da ni TV-a nema (a odnijeli ga na vikendicu a novi samo što nije stigao, jer kad su oni zvonili mi kontali ovi za TV :) LOL))
Nakon jedno pola sata, tako tu negdje, kako sjedim ja na trosjedu, sjedi pored mene isto neki insp. koji je šutio èitavo vrijeme... ništa nije prièao. Kad je otišao u drugu sobu Murga (insp.) sa starom, mene pita ovaj drugi što sjedi pored, kae :"Kojom se ti ovo drogom drogiras???????? Na stolu stoji i dalje na pola navuèena šprica, kašika, u njoj vatica i još nešto heroina ostalo u kašiki....) To sve na stolu stoji èitavo vrijeme, kako sam ja spustio kad je on rekao tj. kad je ušao.... et'
Ne mogu da vjerujem da ima fakat tako glupih, nevjerovatno glupih kao pojedinac....(nema veze što je on drot, mada bi baš trebao znati šta je šta, a i od same prièe, u toku je sve sluša ono... èuo mene kako spominjem i žuto, i horse i heroin....kad me je Murga ispitivao :) :) :) :) možda ga je to zbunilo :)
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Ma kakviii :) tek kasnije, kad su otišli ja izvadio nove "panjeve" i sredio se, a on pokupio kašiku (prosuo ono, i špricu)... Kako je izasao, tako sa m iz komp-a izvadio novi "shut"...
Sad kad se sjetim nekih trenutaka, majke mi, mene je stid samog sebe... Mislim da nije vuve, garant bih hodao po ulici i prièao sam sa sobom... ili bih daaaavno pod zemlji bio...
Zato ljudi.... bježite od heroina (dop, žuto, horse) med. diacetylmorphine) to nije "supstanca" za probati i bježite od toga ko od kobre... Ja sam "jeo govno dugo vremena" i sad kad sam èist 2god. (još uvijek sam na metadonu....ali naravno i to smanjujem postepeno..)
Žalosno je što ljudi ne uèe iz tuðih grešaka, nego èekaju svoje. Pa i tad je pitanje hoæe li se promjeniti... Uglavnom htio sam reæi da je vuva ta koja me je preporodila. Èak ni metadon terapija bez vuve mi je bezze pravo... tj. kad nema vuve.
Odo, rasprièah se pravo
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Ma znam, naravno...i on to dooobro zna, samo krivo mi sto su to MOJE biljke (koje su ga sjebale sad...) Haj da je pao zbog neceg drugog pa haj', ali ovako mi nekako ne mogu vam ljudi opisati osjecaj.... Et' samo sto su moje te biljke bile... i samo da ih nije dirao i da su ostale u podrumu, kao sto sam i prvo postavio, nista od ovoga sad ne bi bilo....

Mislim nije meni zao 12-15 biljaka što su pokupili.... (da neko ne pomisli)