Problem oko placanja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
05.03.2016
3
0
1
36
Pozdrav ljudi, sad kad je konacno sve gotovo suoccavam se sa nasim glupim bankama..
Iz Srbije sam i treba da uplatim novac za Seedsman. Bio sam u 2 banke, u jednoj mi traze fakturu ili profakturu iako sam naznacio da zelim da uplatim novac za poklon.
U drugoj mi takodje traze te papire i nadoknadu od minimum 25 eura.
Da li postoji nesto sto ja nisam znao ili nesto lose radim?
Uplatio bih preko banke jer mi je tako najjednostavnije :/

Kako si na kraju prosao?
 
05.03.2016
3
0
1
36
Jel to preko najobicnije uplatnice? I koje sve podatke traze u posti? Trebam da uradim to pa me zanima sve oko toga zbog eventualno nekih pitanja sluzbenika kome saljem, zasto, itd, da bi to sve proslo kako treba.
 
20.11.2015
150
58
28
Neshvil
Moras priloziti licnu kartu na uvid radi tvojih podataka.
Od podataka primaoca ti treba drzava ime i prezime.
Ne pitaju oni nista, samo da platis i to je to.
Koliko sam cuo iz price sa sluzbenicom. Postoji ogranicenje za slanje novca u UK. Ja sam uplacivao nekih 40e pa nisam prelazio te granice. Najbolje je otici u postu i da ih pitas, na njihovom sajtu imaju cenu provizija koje naplacuju pa vidi :)
 
15.03.2016
15
8
3
ExSFRJ
Evo ja danas pokusao 3 puta i odbijena mi kartica. Visa Virtuon. Danas sam je preuzeo i uplatio pare na nju i ne mogu nikako da platim. Sad vidim da je seme koje hocu da uzmem od malopre Out of Stoke. Ko zna kad ce ga biti opet...a samo to mi odgovara...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ako ti bas to odgovara, trazi isto ali u drugoj seedbanki a na virtuon stavi jos para, pricao sam o tome, nekad treba duplo vise nego sto je porudzba da bi placanje proslo, naravno skidaju ti samo cenu porudzbine. takodje, ako si stavio neki depozit na karticu, tim iznosom ne raspolazes pa ga oduzmi od ukupne cifre koju imas na racunu
 
15.03.2016
15
8
3
ExSFRJ
Depozit je 20€ a iznos 60€. Na racunu imam 90€. Jedino ako samo Seedsbank trazi da imam 1000€ na racunu da bi platio tih 60€.
Probacu Bank transfer mada nikad tako nisam placao i vec vidim da ce mi traziti u banci i krvnu sliku.
Inace pojavilo se seme opet...kao jos 1 ima na lageru...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ne trazi 1000, lepo sam napisao da je nekad potrebno imati raspolozivo duplo vise sredstava nego sto iznosi racun, ovo sam imao kada sam porucivao preko engleza. ako moze stavi jos 50 pa probaj, lako ces podici svoje pare sto preostanu ako transakcija prodje, a trebala bi :)
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Ja imam debitnu virtuon karticu poslednjih ne znam ni ja koliko godina i nikada nisam imala problem da plaćanjem bilo gde (aliexpress, dealextreme, bookdepository, herbies, g2a, greenmangaming, steam, google, na milion mesta). Poenta internet kartice je upravo u tome da bude samo debitna. Tako da kada hoću nešto da kupim ja prebacim samo toliki iznos (+10% nikad nisam morala duplo i sl) na tu karticu. Tako da čak i da dođe do neke krađe podataka ne mogu mnogo para da mi ukradu, a i ne mogu da uđem u neki minus (kao što bi mogao sa kreditnom).

Jedino ako seedsman ima neki poseban problem (nešto ne mogu da otvorim njihov sajt sada da pogledam šta piše).
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ja prebacim samo toliki iznos (+10% nikad nisam morala duplo i sl) na tu karticu.
moguce da su nesto menjali, ja govorim o vremenu kada se pojavila :) al super ako je sad samo 10%, mada cela prica moguce zavisi i od banke do banke, il u krajnjem slucaju od drzave do drzave. ne mora da bude svugde isto, pogotovo u kontekstu drzava koje jesu ili nisu u eu. najbolje je otici u banku i objasniti problem pa cuti sta oni kazu. tako sam ja tada i saznao za tih "duplo" vise na racunu virtuona
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Davno se nisam time bavila, ali ko god ode u banku da nesto zaista konretno pita oko internet plaćanja - srećno.
Što se toga tiče, da ne navodim koja je sada tačno banka, ali je blagi užas.
Nemaju toliko informacija da ne znaju ni šta im piše u ugovorima. A kada se spomene elektronsko plaćanje sve "može" dok ne dokažeš suprotno.
A koliko znam u svim bankama je slična situacija, osim ako ne naletiš na službenika koji je to lično koristio.

Tako da što se toga tiče, da postoje odstupanja od banke do banke.
Generalno, ako već nisi u nekoj banci, najbolje je da vidiš po netu koju najviše preporučuju za internet plaćanja.

Konkretno u mom slučaju:
Na Visu Virtuon (zove se i Virtual u nekim slučajevima) mogu da uplatim RSD i EUR i da to ostane u toj valuti.
Ako plaćam u tim valutama i ako postoji potreba za konverzijom to se automatski konvertuje po nekom njhovom kursu.
AKo plaćam u drugim falutima USD, CHF i sl. onda pored konverzije naplaćuju i neku proviziju za tu konverziju.
Ne postoji minimum koji je potreban da uvek imam na kartici.
I preko elektronskog bankarstva mogu sa glavnih računa da prebacujem na taj, što mi je ogroman plus (ali verujem da sve banke sada nude to).

Tako da šta god radio, imam samo preporuku da karticu koju koristis za internet plaćanje ne bude vezana za tvoj glavni račun u banci i da ne postoji mogućnost da sa njom odeš u minus.
 
13.03.2016
51
24
18
46
Ako nekom može pomoći ja koristim od OTP banke web karticu koju "puniš" npr kao mobitel..iako mi ona nije banka na koju dobijam plaću otvorio sam račun baš zbog toga jer mi se čini najsigurniji oblik plačanja+ može se spojiti na paypal... koliko uplatiš na nju ,toliko možeš potrošiti... potrebno je otvoriti tekući račun i uz njega se zatraži ta web kartica... https://www.otpbanka.hr/hr/gradani/visa-web-prepaid-kartica

To je za hrvatski OTP neznam za ostale zemlje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Space_Lulu
27.03.2015
6
2
3
43
Postoji li banka ili kartica sa kojom nema tih problema pa da neko spreci te muke nase ? :)
Visa Internet komercijalne banke, funkcionise kao kartice koje spominju johnny666 i space_lulu.
Koristim je vec par godina, ali kupujem uglavnom u nirvani.
Nisam imao nekakvih problema, jedino sto u konverziji valuta (tamo/vamo) znaju pojesti malo vise (recimo 300-400din na iznos od 200E).
Funkcionise na gomili sajtova,kao sto je lulu vec spominjala, jedino sto se ne moze podici kes na bankomlatu (moze se placati po prodavnicama i sl.).
Jednom kad uplatis na nju, mozes samo da potrosis kintu.
I moze se proveriti stanje (na bankomatu).
 

Prilozi

  • upload_2016-4-10_13-31-0.png
    upload_2016-4-10_13-31-0.png
    1,6 KB · Pregleda: 8
  • Sviđa mi se
Reactions: Fenix94