Problem oko vlage

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
07.05.2012
11
0
1
34
Bok,jel bi mi neko mogo da kakav savijet kako da dignem postotak vlage u boksu.Pokušao sam stavit mokru krpu,špricat vodu po boksu,ali vlaga se digne na kojih 50% i natrag spusti na 15%.Temperatura mi je isto pre velika ali to rješavam sutra kad mi dolazi novi vent za ispuh.Unutra je mh sijalica od 250W u cool tubu na koji je spojen vent sa alu cijevi za upuh isto tako s druge strane za ispuh samo bez venta,boks je obložen majar foliom.Venovi(ukljucujuci onaj koji mi stiže) su promjera 100mm,protočnosti 107 kubičnih metara/h.Biljka mi sporo napreduje..stara je 30 dana ali izgleda (amnesia haze) kak da je stara 2 tjedna.Sutra cu stanje u boksu malo poboljsati jer mi stiže pošiljka od 50L plagron grow mixa i gnojiva:,hesi tnt ,rot i super vit.Selim ju u posudu od 15 l pa se nadam da bu se malo oporavila.Sam me zeza ta vlaga još i zanima me ak ce se to malo popravit nakon kaj stavim vent za ispuh.Boks mi je visine oko 185 cm,ali bas i nema nekog prostora unutra je je to stari jednokrilni ormar.Prostor van boksa ima 20% vlage u zraku.Hvala unapriejd.Slike se bojim stavljat radi murije i tih sr***a
 

Gagiba

Aktivan Član
Jeste mnogo lakše kad ti drugi servira odgovor na postavljeno pitanje ali definitivno ćeš ga za svoj problem teško ovde dobiti. Razlog: Sve ti stoji na već otvorenim i obrađenim temama! Naoružaj se strpljenjem i isčitavaj i sve će ti se samo kazti... :)

Reguliše se vlažnost do nekih granica relativno lako, vidi samo da ti temperatura bude korektna jer ona može ozbiljnije probleme napraviti biljčici...

pozz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: crniM
07.05.2012
11
0
1
34
A znam,al problem mi nije samo vlaga nego i ovaj spori rast biljke pa me zanima nakon kaj sve ovo napravim dal ce mi se stanje u vezi rasta popravit.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
pa treba da smanjis temp. jer ako je temp. visoka a vlaga kako kazes oko 15% sto te cudi sto sporo napreduju, temp. drzi na 26~28 a vlaga u vegetaciji sto veca treba biti, kad bi bila 50% to bi bilo super. koliko je velik box u kom je ta 250w lampa... jos imas i ct, kako tako niska vlaga, u kom prostoru ti stoji bax, kolika je vlaga izvan boxa
 
  • Sviđa mi se
Reactions: crniM

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
vlznost zraka van boksa varira od 20-25%
kako onda ocekujes da ti u boxu bude visa vlaga? Morat ces ju podizati prisilno nekim ovlazivacem ili morkim krpama, posudama sa vodom i slicnim pomagalima. Kod mene je isto vlaga niska u prostoriji gdje mi je box (30%) pa sam morao nabaviti ovlazivac s kojim mogu do 80% posto natjerati vlagu...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Himalaya
07.05.2012
11
0
1
34
A jbg sad :icon_smile:.Evo danas sam ju presadio u vecu posudu i instaliro još jedan vent.Temperatura je pala na idealnih 27,a problem s vlagom sam riješio tako da sam stavio mokri rućnik ispred venta za upuh i unutra tanjurić s vodom,sada je 43%.Nije idealno ali je sigurno bolje od onoga do sada.I nadam se da ce se malo oporavit.Zanima me ak je netko imo kakva iskustva s amnesiom haze?
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
neznam ako još pratiš ovo, ali vent za upuh zraka ti netreba... najbitnije je da imaš dobar protok zraka kod ispuha... za tvoj prostor dovoljan je pasivni upuh zraka... kada biljke malo porastu i bude više biljne mase ( listova ), automatski će ti se i vlaga popesti malo
 
07.05.2012
11
0
1
34
Evoo mene opet...Ova biljka o kojoj sam vam pisao nije više bilo moguće spasit.Pa sam posadio novu odnosno Hindu Kush.I sve je išlo prekrasno odlično se razvila jer je imala odlične uvijete: vlaga i temperatura su bili idealni,posuda od 10l sa plagron grow mix zemljom.Počeo sam ju gnojiti tek kad je počelo cvjetanje sa 3/4 preporučene doze plagron green senstaiona za cvjetanje i supervitom od hesija... jer je na vreći od zemje piše da se ne gnoji prva 3 jedna da nebi došlo do pregnojavanja.Sve je išlo odlično prebacio na 12/12,stavio hps od 250W..izbacila pistile i nije nikavih problema bilo,do kad sam počeo gledat slike iz dnevnika kojih su vodili forumaši i tada sam skužio da moja biljka uopće ne izbaciju onoliko dlačica na vrhovima nego samo par komada odnosno uopće ne cvjeta.Ona je sad u 28 danu cvjetanja..i ništa se ne događa,a ima skoro pa idealne uvijete.Pokušao sam fotografirati,ali nemam dobru kameru pa fotografije nisu od niakve pomoći.Molim vas da mi date neki savijet ako možete.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Ako si prebacio na 12/12 onda ce procvjetati samo strpljivo..mozda je pretrpila nekakav stres pa malo boluje ;)
 
10.08.2014
34
20
8
Imam box 150x150x200 osvetljenje 400 w gde mi vent od 120 p duva u box a carbon filter velicine 120x200 za izduv.U Boxu imam mali veltilator Huricane koji je okrenut biljkama.Kada zatvorim Box onda se naduva sav i spadne mi vlaznost vazduha na 39% inace je 45% kada je otvoren.Dali je normalno za biljke ako se box naduva , mislim da ne steti tako biljkama?Molim za pomoc pls. :smoke18:
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ma neče mu ništa. To je ipak šator pa "talasa". Taj box je predviđen za 600w al nema brige dobro je to.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Igore, jel ti imaš na tom filteru ventilator? Iz tvojeg opisa, meni se čini da si ti sve to krivo posložio...