problem oko vlaznosti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
28.12.2010
39
0
0
39
imam ovaj box http://www.***********.com/?id=bf8011dd0bc4be1c32ed1f457976acc4 povezao sam sve kako treba.jedan vent da izbacuje i ujedno hladi ct.doveo sam vazduh iz sobe u box.vlaznost mi je mnogo mala,kada mi je tem. 26 C vlaznost mi je 30 %.pokusaovao sam sa cinijam sa vodom ali nije uspela da se poveca.ne znam sta vise da radim,kako da povezam vlaznost?

ono sto je jos bitno naparavio sam svoj box na terasi,kada otvorim prozor ulazim u njega.napravljen je od 9 mm usb ploce,5cm kamena vuna i 5cm stiropora.u njega sam ubacio ovaj box http://www.***********.com/?id=bf8011dd0bc4be1c32ed1f457976acc4.kada ukljucim da radi vlaznost jednostavno sa 40 % padne na 30 % cak i manje.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Koristi edit,ne moraš post za postom.
Trebao si i neke slike biljki stavit.
Jesu u vegetaciji ili cvjetaju?
Jesi probao sa vlažnom krpom ispred oscilirajučeg ventilatora? Jel uopće imaš oscilirajući ventilator? Staviš neku posudu s vodom i unutra naguraš neku krpu i da ta krpa viri van iz posude ispred ventilatora-tako bi mogao podići vlagu.
Možda ti i hygrometar zahebava!?
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
pa kako hoces da imas vlagu u boxu kad nemas nista zasadjenjo sta ti mislis od cega se stvori vlaga :)

zasadi pa ce biti i vlage plus nesto ubvacis ako ti je vlaga mala al i ona 40 moze da prodje ako bas ne moz dici al siguran sam da ce biti veca ....
 
15.12.2010
4
0
1
37
U stanju vegetacije mora biti vlaga od 65 do 75 posto .. u stanju cvjetanja 40 ...

ako je premalo vlage u vege., više je šanse da če bit hermič... ;)
 

Rijamu Duva

Aktivan Član
27.07.2005
208
36
0
45
mattkg u istom smo problemu!

ali kako sam zakljucio i po odgovoru nekih stručnih ljudi, vlaga će se dignuti kad stavimo biljčice :D pa cu da javim dok izrastu ove dvije domaje

živio-ševio
 

indian_summer

Aktivan Član
15.11.2008
61
6
0
36
www.dl-share.org
hmm,
ova stvar je relativna... možda se nebismo trebali zamarat tolko oko toga...
ako se biljke ne bune a vlaga ti stoji na 20% onda samo teraj...

a i vlaga ti varira vezano za dan/noć... veća vlaga je po noći, što je prirodno naravno, tako se događa i u boksu!
čim se ugasi lampa, ventovi + biljke će napraviti svoje... vlaga će se dići na 40%

vezano za 60-75% vlage = hermić---nisam siguran u to...
ljudi su uzgajali svašta bez hygrometra i termometra pa su dobili predobre rezultate...

ja u svojem boksu jedva da imam 50% po noći i uopće se ne zamaram s tim...
istina je da je poželjno imati u vegetaciji veću vlažnost, ali ko će se zahebavat s tim...
kako ćeš ti u prirodi dok vegetira reći vremenu, DAJ MI SAD PRVA 3 MJESECA ROKAJ 60% VLAGE, A ZADNJA 3 MJESECA 40% VLAGE...
to se sve posloži, netreba se toliko zamarat s tim