problem oko vlaznosti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.07.2007
44
2
0
37
ne mnogo ja licno koristim jednu shufla za metar kvadratni i vlaga mi je konsantno na 50 sto je i vise nego dovoljno za nase kapacitete...probaj sa dve pa vidi sta se desava ja mu ga dajem sa jednom i sasvim sam zadovoljan...razlika izmedju zatvorene i otvorene boce je opet ona prica sa rapidnim i kontinuitetnim rastom tj padom temp. vlage ili neceg treceg...ja ih drzim zatvorene jer se sporije topi led i vlaga koja se formira na ambalazi ima zapravo chvrshcu kristalnu resetku od one koja bi isparila kroz chep i samim tim duze se zadrzava u vazduhu...
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
icon1.png


znam da je sranje cim nije digitalan...kupicu sto pre uredjaj i za ph i za EC sve u jedan...posto imam onu tecnost koja smanjuje ph danas sam zalio sa ph 3.5 i malo sam uspeo da smnjim ph zemlje na 6-7...zanima me da li cu unistiti tako biljke ili necu???P.S.HVALA​
ovo si ti napisao...
ali isto tako i ph5,5 je nizak. njega koriste u ***********... ti treba da odrzavas ph da ti bude na 6,5. i naravno gledas da biljke zalivas svaki drugi dan. a kolicinu vode najbolje odredis tako sto polako sipas vodu u posudu,pa dok ti malo ne procuri, i dosta. zamlja treba da ti se prosusi na dubini od nekih 3cm,a to opet proveravas tako sto stavis prste u zemlju. kasnije ces se ispraksati pa ces i metodom "sacometrije" da odredis... :))
 
28.12.2010
39
0
0
39
jesam jednom to uradio i nisam vise cim si mi rekao.pogresio sam isto zato sto sam zalio mnogo i dosta vode je izaslo dole.mislim da sam ih time i ubio ali dobro sta da radim.nego interesuje me ja kada spustim ph vode na 6 koliko treba da prodje da bi zemlja dostigla tu ph?
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
ma svi smo mi platili skolu,pre ili kasnije,tako da ne treba da gubis volju vec sad ponovo...ali ti je svakako bolje da se prvo informies pa tek onda pristupis poslu,za ubuduce
nisam te bas najbolje razumeo,mislis da zalivas biljke sa vodom ph6 i da ti tako padne ph zemlje???
evo ti par solucija:
1.zemlji ako oces da spustis ili povecas ph jednostavno uzmi vecu posudu od tvoje u kojioj ti je biljka. i tu veliku posudu napuni vodom.zatim podesi zeljeni ph vode i gledaj da ti temperatura vode bude oko23.c da nebi "sokirao" koren.i jednostavno potopis tu svoju biljku,zajedno sa posudom,sve djuture.malo sacekas i izvadis,pustis da se dobro ocedi,pa ponovis postupak nekoliko puta.
2.ako se bojis da si prezalivao biljke,uzmes pa ih rasadis i gornju zemlju prevrces da bi se brze susila i naravno ne zalivas ih dok se zemlja ne osusi. neki cekaju do te mere dok ne vide da im je biljka blago klonula sa listovima i tek onda zalivaju
3.ako si pregnojio biljke gledas da je isperes sa 3 do 5 puta vecom kolicinom vode nego sto ti je posuda u kojoj ti je biljka,a isto tako mozes i da joj regulise ph zemlje...
4. mozes da koristis i h2o2 od 3% u razmeri od 3ml na 1l vode. on ima jedan atom kiseonika vise tako da ga dodatno obezbedjujes korenu
5. recimo zadnih 10 do 15 dana pred kraj growa,potrebno ti je da dobro isperes zemlju i posle nastavljas da zalivas sa cistom vodom. je sam stavio celu biljku u kadu i pustio vodu na tusu tako da mi ide samo na zemlju i ostavio 10 minuta sve dok iz sakije nije krenula da ide cista bela voda.to ti je znak da si isprao zemlju...
a biljke zalivaj sa vodom ciji je ph 6,5 tj u granici od 6,3 do 6,7
za dobru smesu zemlje gledaj da koristis bar perlit i vermikulit i neces imati problema
hihi :)) ja se malo raspisao,ali eto imas sad vise opcija pa ti vidi sta ti odgovara
 
28.12.2010
39
0
0
39
sa ovim biljkam sto su mi otisle,radio sam ovako;uzeo vodu prokuvao i profiltrirao spustio ph na 6 stavio u kadu posudu sa biljkom i zalio dok nije procurelo.uzmem pa tresem posudu da sto vise izadje iz nje vode i tako jedno 3/4 puta.na kraju sam ostavio da iscuri voda jedno 20 mina i bukvalno tresao posudu da izadje sto vise vode.onda sam vratio posudu u boks i kada sam stavio ph metar u zemlju on je pokazao oko izmedju 7 i 6.posle nekog vremena kazaljka je pokazala izmedju 7/8 ph ne znam sto...mislim da je ostalo jos bas dosta vode u posudi i da ih je to i ubilo.previse vode :((...danas sam krenuo sa jednom semenkom i to limun skunk.mislim danas je izasla na povrsinu.za sada je sve ok.otvoricu sutra dnevnik i opisacu sve sta radim.tako da mislim da ce biti bolje sa njom nekog sa proslom turom :)
 
10.07.2007
44
2
0
37
...sa ph-om ces uvek da imas problem ako si vec u *********** fazonu i uglavnom moras da ga spushtash jer je je ph cesmuse malo veci od sedam...druga stvar je verovatno nepreciznost ph-metra jer se uglavnom prodaju rubbish proizvodi barem oni koji su nama dostupni...meni je ortak nabavio opasnu spravicu koja ima gresku u rangu 0.01 sto znaci da je prilicno precizna...tako da polako sa ph-om ume da bude trikovit tj da pokaze pogresne vrednosti a da ti shodno tome spustis ili podignes ph-a a da pri tom ni ne znas koliki je zapravo...mislio sam da je ovde tema vlaga tako da nisam ni procitao postove...sry...ako si iz beograda mogu da ti dam broj radnje koja uglavnom moze da resi tvoje probleme sa ph-om...jer im je to osnovna delatnost...ako te nesto zanima pisi na pm...poz
 

Riblji specijalitet

Aktivan Član
16.11.2010
143
39
28
42
Dodaj tu još koju sjemenku, što ćeš sa jednom biljozom, premalo ti je to. Onaj ph mjerač zemlje ti ionako ne mjeri precizno a probaj skupiti kišnice, osim ako si u kakvom stanu, smrdljivom gradu punom industrije pa imate kisele kiše. Ako ti iz nicka to KG označava Kragujevac neznam kakva je situacija tamo, koliko ima polucije od oružija i fiata te ima li još kakav zagađivač. Na dno posude stavi malo više stiropora, pomoće ti za drenažu, da višak izađe lakše, možeš i malo pijeska dodati samo ga prokuhaj da ubiješ sve u njemu. I za kraj, polakše sa vodom, kad se zemlja osiši na vrhu neka korjen sam traži vlagu prema dnu posude i kad se lišće lagano objesi znači da je i na dnu vlaga pri kraju. Tako će se korjen bolje razgranati po cijeloj posudi a neće se desiti da je pri vrhu nikakav zbog suše a dolje trune u vodi. Iz krajnosti u krajnost u svega 10-15 cm sloja zemlje. Ja periodički dodajem više i manje vode, svaki 3-4 put dam u posudu od 10lt nekih 1.5lt vode (tada fino curi dolje) a ostalo vrijeme oko pola lt svakih 2-3 dana da se vlaga održi ali da nema viška.