Problem, plamenjača, pređubrenje ili... ?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
13.10.2006
24
270
48
Pozdrav,

Od jutros sam primetio problem sa biljkama,krajevi listova su počeli da žute.Proteklih dana sam imao problema sa vašima,isprskao sam ih insekticidom FitoNeoPirox u spreju


http://www.ekosan.co.rs/proizvodi/fitoneopirox-s-sprej/

da bi jutros primetio da lišče kreće da žuti i da se suši po obodima.Jel moguće da je problem plamenjača?Ili sam preterao sa vodom?Šta mi je činiti?Pomagajte ljudi ako ko može dešifrovati problem dok još mogu šta uraditi.

Biljoze su Royal Northern Light,auto,40ti dan otprilike

IMG_1159.jpg


IMG_1171.jpg


IMG_1172.jpg

IMG_1173.jpg



 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Baš, niti znamo u kojoj je fazi biljka, niti u kojima je uvjetima, niti jel indoor ili outdoor. Jedino vrač pogađač bi mogao tako pogoditi. Sve što znam da plamenjača nije, a ni ne izgleda mi kao pregnojavanje. Više izgleda kao nešt izazvano previsokom temperaturom ili nedostatkom fosfora, ali opet ponavljam to je sve vračanje, bez detalja.
 
13.10.2006
24
270
48
Biljke su northern light,auto,oko 40tog dana vegetacije.Napolju su ali poluzatvorene,mini plastenik koji je otvoren,fakticki samo su nadkrivene.Temperatura nije sigurno.Hranjene su klasicno,plantela vege,slavol i voda,nikakvo preterivanje.Mozda jesam zadnjih par dana malo preterao sa vodom ali ne previse.Biljoze su tu negde pred cvetanje.Ubodene su u jutene dzakove,nesto sam kao simulirao smart-pot saksije sa tim juteninim dzakovima.Do prekljuce su bile u fulu zdrave nego su bile krenule neke vasi da preve belaj pa sam ih pospricao fitoneopirox-s gotovim insekticidom,znaci nista ja nisam pravio,uzeo sam vec gotov,spreman za prskanje.Dan posle tretiranja tim insekticidom su se pojavila ova zutila listova.E sad ne znam da li je moguce da sam mozda preterao sa prskanjem tim insekticidom pa je to razlog?

Danas je situacija u stagnaciji,znaci identicno stanje je kao juce,listovi ne zute dalje,ti krajevi koji su otisli stoje ali se ne siri zutilo dalje.

Da li moze neko samo to da mi potrvrdi,jel moguce da je to od tog insekticida i da li bi mozda pomoglo ispiranje listova ili sta slicno?Ili da ne diram nista dalje nego da ostavim kako jeste posto koliko vidim za sada se ne siri?

Hvala unapred
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Mini plastenik ti je odgovor, bez obzira što su samo natkrivene a sa strane otvorene. Biljke kanabisa se u ovo doba ne natkrivaju, pogotovo ne u toj fazi. Krkni flush sa 50 litara vode i makni to s čim su natkrivene šta god to bilo. I ubuduće ako koristiš insekticide koristi provjereno actaru, neem ulje ili slično.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: alen94
13.10.2006
24
270
48
Verovatno da ce plastenik biti sklonjen koliko sutra vec a veceras ce da padne jedan obilati flush..Hvala puno na odgovoru.

Pozdrav
 
13.10.2006
24
270
48
Evo da se javim posle uspešnog oporavka biljkica i da prijavim u čemu je do kraja bio problem,možda nekom bude od koristi ubuduće....

Naime,"prženje" listova i ovi beli obodi nisu bili izazvani insekticidom već preparatom od koprive kojim sam prskao biljke pre insekticida.Koristio sam za folijarno prskanje rastvor 1:10 koji se inače koristi za zemljišno(fertigaciono) zalivanje što su ispostavilo da je prejak rastvor.Do tog zaključka sam došao posle istih problema u bašti na pojedinom povrću koje je identično odreagovalo posle folijarnog prskanja tim prejakim rastvorom koprive.Lišće nije odumrlo samo je odreagovalo na način na slikama gore,spaljeni delovi se nisu dalje širili...
Trenutno su biljke potpuno oporavljene i bujaju kao prave

E sad,imam drugi problem ako ga tako mogu nazvati pa ako neko ima neki savet bio bih mu zahvalan.

Biljke gore na slikama su Royal Northerni automatici,prešle su 60ti dan vegetacije ali još uvek ne cvetaju.Počeo sam im davati još pre 2 nedelje umesto zelene plantele crvenu u nameri da možda potstaknem cvetanje ali još uvek ništa...Još uvek bujaju kao u sred vege faze.
Pitanje je,dali bi možda pomogao neki ozbiljniji bloom preparat ili nekakav TNT kompleks kao HESI što ima koji bi možda ubrzao početak cvetanja?

Ili da ništa ne diram nego nastavim za crvenom plantelom pa kad krene krene?
60ti dan je prošao uveliko i još nema cvetova na vidiku.Istina bilo je dosta dana bez sunca ali ništa dramatično,mislim da poprilično kasne sa cvetanjem.
Dali ih silovati sa nekim preparatom ili biti strpljiviji?

Hvala unapred na odgovoru
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Prebaci na 12/12 ako je indore... a ako je out... onda jbg izgleda si ubo fotosa :) a i ovako su ti izgledi da je fotos po spiki... i ja ne vidim nikakve slike,mozda ima u prethodnim postovima allll pff.. stej hajj
 
13.10.2006
24
270
48
Napolju su,nisu unutra.Sutra će da padne neki foto sešn pa ću da okačim koju slikicu.
Seme je iz Royal Queen-a, od 5 komada su mi 4 ostale i sve istim tempom idu, po sunčanim
danima imaju direktnog sunca u full-u preko 8 sati, zasađene su još polovinom aprila u plasteniku pa prebacene napolje, poslednjih vise od tri nedelje su pod otvorenim nebom,nisu u senci,od 10ujutru vec su osuncane, ne pokazuju nikakve znake nekakvih problema....
Sutra ću okačim fotkice, zdrave, prave su, izbujale su preko metra u vis, lisne mase im ne fali, hraniva takođe, svetla imaju izgleda da sam ih razmazio totalno.Možda zato kučkice zabušavaju.
Sutra stizu slike
 
Poslednja izmena:
13.10.2006
24
270
48
evo koja slika od danas
 

Prilozi

  • 1a.jpg
    1a.jpg
    274,2 KB · Pregleda: 100
  • 2a.jpg
    2a.jpg
    319,7 KB · Pregleda: 97
  • 3a.jpg
    3a.jpg
    287,8 KB · Pregleda: 92
  • 4a.jpg
    4a.jpg
    164,5 KB · Pregleda: 90
  • 5a.jpg
    5a.jpg
    134,8 KB · Pregleda: 90
  • 6a.jpg
    6a.jpg
    337,3 KB · Pregleda: 91
  • 7a.jpg
    7a.jpg
    228,4 KB · Pregleda: 91

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Nastavi ti sa hranom za vege,sama ce ti ona pokazat kad krece u cvetanje... mozda su zalutali fotosi ili koji moj vec... samo opusteno hrani za vege i pusti prirodu da radi posao... ukloni taj najlon iza,greje dodatno pored tih blokova ako ne i duplo,da ti ne skjuri listove... stej haj
 
  • Sviđa mi se
Reactions: alen94