problem pocetkom 4 nedelje cvetanja!!!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Fus

14.10.2010
9
0
0
33
Zdravo svima,ja vec duze vreme pratim forum,i sluzim se savetima,i sad u prvom growu mi je sve islo kako treba do juce,a pocela je cetvrta nedelja cvetanja....jel moguce da se za jedno vece od 1 ili 2 biljke hemafrodita(koje nisam skontao na vreme posto nisam znao kako uopste hemafrodit izgleda,mislio sam da su ok,kad ono sipak)... oprasilo jos 7 u jednom boxu? i sad su sve u cvetovima,ali su se po cvetovima pojavile bobice,tj semenke razvile,tako deluje,i to se desilo za 24h...? molim za savet,sta sad raditi,baciti ih ili su pushljive :S

ovde postujem ovo,jer tamo gde sam prvo postovao niko nista nije odg.a delovalo mi je kao da je taj deo foruma zapusten i ne toliko posecen kao ovaj...hvala unapred,pozdrav svima!
 

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
Pozdrav i dobro dosao!
Sto se tice pitanja-moguce je,samim tim sto i sam govoris da je to vec 4-ti tjedan cvjetanja...inace se hermici znaju pokazat kasnije...ali do kraja drugog tjedna prebscivanja na 12/12(cvjetanje)predspol i spol bi vec trebo biti ocit,a sto se tice tvog pracenja sta kazes..daj nam malo slika..daj da se to vidi...tesko je i komentirati tih tvojih 24h sta ti kazes da si pratio i da je u tom roku izbacilo jaje pelud...cuj,po meni..jaja su se trebala vidjet jos prije...ali moguce je da,inace zna u roku 24-36h od pokazivanja spola..otvorit prvih par jajasca sto izbace nesto polena...nije to sve,to su tek prva jajasca...zato bacaj ih van boxa odma,a biljke(ako vec nisi)sto prije pospricaj vodom..da i to sto peluda ima u boxu se ne rasprsi kad se upali vent...tako ces bar nesto peluda sprijeciti da oplodi...a ove ostale zenske biljkice ,nemoj bacat,niposto..pa uzalud ti onda trud bio...pusljive su one i te kako..samo eto,sa mozda nesto malo manjom potencijom postu su oplodene al svejedno je to opet dosta dobro..(di vidis da pocne da raste menka,otkini odma...tako ces bar smanjiti broj kostica u plodu:))
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
Kolko sam ja primjetio...nisi ti posto na djelu di je forum "zapusten",nego na krivom mjestu,nedugo prije nego si i tu..al ajde:)..uz slike ces dobiti sigurno vise komentara,a mozda to sto ti vidis su suplji calyxi,popipaj pa ces vidjet..tesko je ovako nagadat
 

Sensi*Jana

Aktivan Član
30.09.2010
223
106
43
51
ima menkica al nista strasno,na vreme si izbacio muskice.Poslusaj Falconov savet i otkini menkice koje su se stvorile da biljka netrosi snagu bezveze.Bice to ok videces!Imala sam mnogo goru situaciju pa vutra nije bila za bacit.
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
nisu musku nego hermiji ... ja bi ti savetovao da izbacis te sto imaju muske i zenske polove a ove sto imaju samo semenke ostavi sta sad semenke jebiga nista strasno... jos bi ti preporucio da pospremas box da se nesiri polen dalje znaci pobrisi ga detaljno.. proveri i ove sto si ostavio u boxu da slucajno nemaju muske....

ps. jano chet jos ne radi tako i ako nakupis 50 postova nema nista od toga :)
 

Sensi*Jana

Aktivan Član
30.09.2010
223
106
43
51
sorry,greska u koracima* hermiji*,al isti vrag nisu pozeljni u boxu!


ps. hvala za inf.Zoki ,trenutno imam malo vise vremena sto inace nije slucaj.