Problem prebrzog rasta

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
24.01.2010
1
0
0
38
Pozdrav svima, evo vec duze vrijeme pratim ovaj forum i stvarno ste super. Ovo mi je prva sadnja i prije nego sto sam krenuo dosta sam se informirao o tome, ali evo opet nastali problemi.
Naime kao sto videte iz prilozenih slika imam problem prebrzog rasta stabljiki. Vec su mi nakon 4 dana prebrzo izrasle. Ovu na prvoj slici sam presadio u vecu posudu i stavio je puno dublje u zemlju nakon toga i prekrio oko trecinu stabljike zemljom ali je ponono izrasla i pocela se naginjati. U trenutku slikanja ima vec dva tjedna kako su posadene. U pocetku sam ih drzao oko 15 sati pod svjetlom ali kako su prebrzo rasle sada ih drzim samo uz prozor i na toplom. Zemlja je kupljeni humus pomjesan sa malo stiropora, a zaljevam ih svaka 3 dana, tj dok se zemlja ne sasusi.
Takoder na trecoj slici se vidi da su mi se na jednoj stabljici dva lista pocela susiti prije dva dana (dva veca su normalna). To je presadena stabljika pa ne znam da li da mozda dodam malo gnojiva u vodu. Bi li to pomoglo problemu?
Stvarno ne znam u cemu je problem pa ako bi mi mogli dati kakav savet kako da usporim rast i dobim na debljini stabljike bio ih vam zahvalan. A takoder i na svim drugim savetima :)

http://img685.imageshack.us/img685/2881/img0784zq.jpg
http://img23.imageshack.us/img23/1410/img0785k.jpg
http://img686.imageshack.us/img686/4558/img0786ut.jpg
 
13.04.2009
30
0
0
33
Sto nevidis da idu prema svjetlu. Trebas im nac neko bolje mjesto sa vise sunca pa nece vise ic u visinu tolko. Nemos biljku samo zabit u zemlju i zakopat nece ti to nista pomoc moras lakse s njima dok su jos ovako male...

PS. gnojiva nikako nemoj stavljat.
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
hehe izgleda da nisi dobro upratio forum nemoze bilja rast bez svjetla,tvoj problem je 100% svjetlo...nema ga
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Dobar si hehehe
Da dobiješ na debljini stabljike.... Nećeš je brale za drva i ložit pa debljina heheheh
Zezam se ja malo moraš nekad jbg...
Okani se presađivanja svako malo i nemoj đubrit minimum do starosti 20 i koji dan.... Vidim spominješ neku zemlju koju si kupio pa vidi jeli ona ima u sebi nekih đubriva već i koliko možda je zato list malo požutio.
Izdužuju se u potrazi za svjetlom normalno,probaj neku lampu običnu ili sa štednom sijalicom pa improviziraj malo box-ića nekog bar od kartonske kutije.
Koja rupa za ventilaciju da zraka može proć i doć i to je to.....
Jeli to radiš pripremu za OUT jer ako si pratio sve na forumu o groowu onda si vido da bez lampe,box-a,ventilacije itd... neide baš tako lako

Ali kako bilo čestitam na hrabrosti i pokušaju bar...
Sretno...
 
19.07.2009
3
0
0
48
Imam pitanje imam takvu biljku i ja doma,sada me zanima da je sada stavim blize svjetla dali bi se izvukla???tj dali bi nastavila s normalnim rastom
 
19.11.2010
5
0
0
33
posadio sam par biljka u sobi izasle su iz zemlje i nastavile rasti sad je najveća oko 15-16 cm ali jos imam samo ona početna 2 para lista. Koji bi mogo bit problem jer je vec proslo 2-3 tjedna. Ima običnu žarulju 300 wati stavio sam nesto umjetnog gnjojiva nisam bas pazio na udio nitrata. zemlja je crnica.
btw. koliko dodu te prof. HPS žarulje i mogu li ja to stavit u sobu umjesto žarulje?
 
08.07.2010
34
10
0
31
ma ne treba ti hps, ubaci samo jedan do dva fenjera i to ti je to.šta se tiče da ima samo dva para listova ne brini to će da dođe s vremenom najkasnije do sredine decembra. =)
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
pozdrav stanko
bilo bi dobro da postavis i koju sliku,malo mi je ne logicno da je biljka isterala samo ona prva dva mala lista i da je visoka 15cm i stara 3 nedelje...
obicna sijalica od 300w ti je nista,ako vec ne mozes uzeti hps ubaci bar stedne za pocetak pa kad ti se stvore uslovi zameni ih sa hps.. zemlja,katastrofa... gnojivo??? ako ne znas koje je,bolje nemoj ni da ga koristis... nezelim da me svatis pogresno niti da te uvredim ali u mom kraju postoji izreka "koliko para toliko i muzike..."
najbolje bi bilo da malo prelistas forum neko vreme i da naucis osnove,a zatim to znanje i primenis,a za sve nedostatke i nepravilnosti se mi ovde medjusobno pomazemo...