problem pred branje!!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

sally

Aktivan Član
02.06.2006
74
6
0
ljudi pomagajte. par dana je jos do branja a vidite zdravki listova. postala sam vec i prije sliju al mi niste nista rekli. al sad je stanje puno gore.
danas sam joj otkinula vecinu listova, nastojim sanirat stvar kolko mogu.
ovo sam nasla na dva-tri lista, ne vise:



inace, ostatak listova izgleda vise manje ovako



a ovo je cijela zdravka, nakon cupanja listova :)



uglavnom, donji listovi su u gorem stanju nego gornji.
ovo je donji



a ovo su gornji



sad vas molim da mi kazete jel to gadno, jel se moram puno brinut s obzirom na starost biljke i na to da je maltene pred branjem.
i kad smo kod branja, slo-era, sta ti se cini, jel skoro vrijeme?
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
koliko ja vidim po prvoj fotki-to su listne uske/vaske gadljive- :(
nije to strasno toliko sad.Nebi ni mogla prskati nikakvim akacidima,inskticidima i prirodnim u toj fazi cvetanja.Inace jos kojih 14 dana koliko se može videti(jos su ti i dlakice dosta bele )

ove godine je puno te male gamadi,ja sam bacijo neki dan kevi neke ruze na balkonu, da ne bi slucajno.....a nakote se abnormalno u vrlo kratkom vremenu
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
sally prodaju i u Zg sigurno Planteline bio akarcide(PRIMA-R,AKTIV-R) insekticide....vec napravljne emulzije sa pumpicom ...
kosta oko 3eura 500ml

sa tim možes efikasno potamanit te vaske, da ti ne utice na ukus ili biljku.... Zadnje dan bi opet biljku spirala vodom
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
SLO-Era je napisao(la):
koliko ja vidim po prvoj fotki-to su listne uske/vaske gadljive..

ove godine je puno te male gamadi..


Ovde te životinjice(mislim) ni ne postoje tako da...PARDON za ono "Manje-više normalna pojava"

:oops:
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
Anarchist je napisao(la):
SLO-Era je napisao(la):
koliko ja vidim po prvoj fotki-to su listne uske/vaske gadljive..

ove godine je puno te male gamadi..


Ovde te životinjice(mislim) ni ne postoje tako da...PARDON za ono "Manje-više normalna pojava"

:oops:
ja ne znam na kojem kontinetu ti zivis :D ali listne usi ima na sve strane i u mnogo "varijacija".... :D :D
 

sally

Aktivan Član
02.06.2006
74
6
0
hvala sto ste brzi!
znaci sad znam sto trebam nabaviti...
slo-era, kazes jos 14 dana... a gibam iz grada 1/8 na mjesec dana. sto ce se dogoditi ako je uberem 10 dana ranije? puno losije?
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
A sto sally ne probas onu varijantu sa bijelim lukom??? Ne znam gdje nestade onaj isjecak iz novina, onaj thread??? Uglavnom to ce ti sigurno pomoci.... cak i biljci (ja sam mislio da smrdi.... ali majke mi, sekunda se osjeti ....)
Nema nikakav los uticaj na biljku....
Ja koristim i ljusku od jajeta isto tako..... pa sad ..:)
A sto se tice ranije... ne znam, citao sam da zavisi i od vrste... eh, sad opet mozes je unistiti skrooz ako je posjeces prije (iako ostavis na njoj jos headova...) a koliko sam vidio ima jos bijelih dlacica, treba da mudu smjedjkaste boje... tamnije... tad je najbolje :)
:fala_fala: stvarno... ali to bih ja uradio da sam na tvom mjestu... i naravno jos pustio to da cvjeta
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
Nije moje da se miješam,al i ja sam za bjeli luk.
Ipak je to prirodno sredstvo bez hemikalija..pogotovo kad je biljka pred berbu.Mislim nije nam u interesu pušiti vrhove poprskane pesticidom.Vjerojatno je i štetno po zdravlje.Ako bjeli luk radi to bi bilo revolucionarno rješenje ovog problema 8)
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
ma cool je , da kazes sto mislis...
Pa govorimo o sredstvima koja su potpuno prirodna,može se jih naci na nasim policama vec poprilican izbor.
inace to sa lukom kazu, da radi dobro ali ja nisam probao.
 

Weed-bong

Aktivan Član
03.06.2006
53
1
0
sally je napisao(la):
hvala sto ste brzi!
znaci sad znam sto trebam nabaviti...
slo-era, kazes jos 14 dana... a gibam iz grada 1/8 na mjesec dana. sto ce se dogoditi ako je uberem 10 dana ranije? puno losije?

puno se osjeti ukus dima kao kad pusis listove takav miris ima ne svidja mi se to ali ima dobar rad onako tripujes malo nije da si stoned :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

sally

Aktivan Član
02.06.2006
74
6
0
ok, onda prvo idem sa cesnjakom pa cu javit stanje.
a i ostavit cu je jos 10 dana onda, glupo bi bilo sad unistit sve... al pas mamu, nece mi se stic osusit za more... kako cu je nosit dole polu-osusenu!? :?

[-JOdE- je napisao(la):
]salyy si iz zg-a?

jes.
 

Clarence

Aktivan Član
19.12.2005
246
7
0
pa bolje ju nosit zrelu polu osusenu nego suhu zelenu...a u ostalom prosusit ces ju jos na moru a tamo je zrak puno bolji :D
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
sally je napisao(la):
ok, onda prvo idem sa cesnjakom pa cu javit stanje.
a i ostavit cu je jos 10 dana onda, glupo bi bilo sad unistit sve... al pas mamu, nece mi se stic osusit za more... kako cu je nosit dole polu-osusenu!? :?

Eee znas kako ces napraviti... i dozirati????
Najbolje je ako imas pumpicu... izreži èešnjak na sitnije komadiæe. Potopi ih u neku posudu sa toplom vodom...i pusti nekoliko sati (3-5 najbolje), a i temp vode bi trebala biti sobna... tu vodu naspi u pumpicu, i naprskaj (najvise iznad biljke, malte ne u prazno, a i po cvjetovima i listovima.) to radi dva do tri puta sedmicno (mada posto je pri kraju mozes i malo cesce...)i naravno kad je HPS ugasena.... :)) na kraju ces svakako je isprati cistom vodom a ovo se ne osjeti ni sekunde (cak i radi za outdoor isto :))

sretno