Problem pri kupnji CFL

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
21.08.2010
17
0
0
43
Evo ovako došao sam u trgovinu i kada sam razgledavao Cfl stedne zarulje vidio sam neke od 23W
koje su koštale 30kn i na njima piše 200-300V tako nešto . To bi trebalo znaciti da su to one od 2700k iako NEPIŠE KOLIKO JE K . Znači 2700 su za cvijetanje .
No vidio sam još 1 mislim 15W manji model i piše 200-300v Ali 6700K . I sad sam ostao zbunjen kako se računa onda taj K , zato sto na 80% zarulja nepise koji je
Hvala
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Pa sve mora da piše na sijalicama i koliko K i koliko Lum....
A ako nema te sve oznake karakteristika onda bolje da zaobiđeš te modele sijalica i kreneš u potragu za poznatijim markama.....

I pored tog na forumu ima toliko materijala da bi svak sve mogao da shvati...
Nebi bilo loše da se malo potrudiš i pročitaš...
sticky.gif
Zaheftane: NEONSKE i FLUOROSCENTNE Sijalice-Tehnicke karakteristike



Eto pa se potrudi da nebudeš zbunjen....
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
ili jos laksi savjet... zbog kvalitete i omjera dobivenog ulozenog kupujes samo PHILIPS 23W ..imaju sve deklarirano na sebi.


sve drugo je jedno obicno smece...osim Osrama.

Cfl sam po sebi isijava malo , nije kao hps i kaj ce ti nesto sto ima 15w.--- jedino ak mislis kupiti takvih 20 i staviti iznad svakog vrha po jednu .. u protivnom.. smece.
 
21.08.2010
17
0
0
43
Ma naravno da bi uzimo Philips ali baš sam njih gledo i na njima ima samo 2700k Ili nist ni nepise...
Stvarno neznam >_> Evo idem sad za sat 2 u chipoteku pa cemo vidit
 
11.02.2010
37
4
0
39
Svaki bolji proizvođač mora imati podatke na ambalaži, a da je samo Philips mjerilo uloženog i dobivenog ne drži vodu...
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
gle...sad mozemo uci u teoriju zavjere ALI samo jedno stoji i to ce potvditi svi koji su duze u ovome.

Bilo koja trgovina kao sto je BAUHAUS;BAUMAX;PEVEC;MMERCATONE;MERCATOR;GRAMAT...itd na polici imaju Philips stedne zarulje koje su vrhunske kvalitete i najbolji omjer ulozenog dobivenog.Lako je moguce da nema na polici 6500k jer ljudi ipak vole bjelje svjetlo u wc-u :D

kad sam ih ja kupovao..bile su u pevecu nekih 26kn,sad vidim da su malo skuplje,ali su savrsene. 23 w 1550lumena cijena ispod 40kn.

Ali ako su svi ovdje svoje dnevnike zasnovali na philipsu koji je ''bas bas'' ne vidim zasto bi on isao u potragu za nekim kinezima koji se prodaju u trgovinama za 6x vecu cijenu nego vrijede.

Nije ni philips Bogom dan,ali bar ima taj potpis na kojem sam uzgojio vrhunsku vutru i tog se drzim.
 
21.08.2010
17
0
0
43
Evo uzeo sam 3 CFLovke PHILIPS (1 mi se razbila putem >_>)
evo na ambalaži piše :

PHILIPS 23W
Economy
230-240V ~ 50-60Hz
E27 ES 6000h
1500 lumen 165mA
cijena je 33kn

Koliko je to K ? jel za cvijetanje ili vegu. Hvala
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
pa kak se razbila , sve joj jeb** :p

prema ovome ..nemam pojma :D

ali ozbiljno, ukljuci u struju,ak je zuta onda je naravno 2700k ak je bijela 6500k (vegetacija).

ne kuzim kako bas fali red gdje pise kelvinaza zarulje...
 
21.08.2010
17
0
0
43
Ma i ja idem i vidio neku babu strašnu i pala mi na pod :) Baba infarkt dobila >_>

Bijela je. Jako svijetli dovoljno je jedan pogled da ti se oci zamute.
Znaci mogu s njima pocet..Jos cu otici po 2 sutra.
Sada sam baš spojio adapter s ventilatorima za kuciste.
Imam 2 velika 12cm i 1 mali 8cm
Na mali sam stavio 12V na veliki 9V no stvarno slabo mi ide taj veliki ..(ni mali nije bas prejak)
Taj veliki sumljam da ce dovoljno hladiti.
Jos 1 nisam spojio no planiram isto 12V .
Ima li kakvo rješenje da mi brže vrte To su oni sto ispuhuju zrak bar mislim neznam koja je strana prava >_>
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Rješenje da ti se brže vrte ventilatori je bolji i jači adapter.Moraš im dati maximum struje i maximum ih zavrtiti,i preči 5% ako treba ali nikako slabije.Mislim da je napajanje od kompa idealno za takve stvari,unaprijed proračunate.I za štedne bi trebalo biti dovoljno.Savjetujem ti da polako razmišljaš o HPS, svak ko voli i zavoli dragu nam biljku težit če da joj omoguči nabolje i najvažnije,svijetlo,zemlju i vodu!
Ali polako,samo spominjem,pa ako naletiš da ne propustiš priliku:)
I Che ima HPS kao pomočno svjetlo ako se nevaram,ali je zapravo glavno!
 
21.08.2010
17
0
0
43
Imam tužnu vjest...Upravo sam razbio 2gu žarulju >_>
prvi put je baba kriva al sad...Talent
Ne stvarno sam šljampav ...
Ugavnom sutra opet u nabavku..
Jel ima neko za preporučit neki adapter marku i cjenu koji bi stvarno brzo vrtio moje ventove.
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
prijatelju...meni su padale sa metra ,dva visine i ostajale citave... :) pa sta ti radis. :D

ma stavis adapter,nadji kuci neki i izrezi,sigurno imas. Osim toga, samo da naglasim, ti ne trebas unutra 'oluju svih oluja' . nek se vrti da biljke imaju dovoljno zraka i to je to. Moji su ventilatori 6V ,donji radi na 3, gornji na 4.5V . Znaci nis posebno.

I Greenpower je u pravu... svjetlo ti je najbitnije. ja imam 4x23 cfl i hps 70 koji je kao dodatno ali samo po sebi glavno svjetlo zbog Nm,valne duljine..itd...uglavnom nacina na koji isijava.

ako imas dvije bijele, odi sad i kupi dvije zute i pocni s tim, s tim mozes izgurati od pocetka do kraja...ako bude trebalo kupis poslije jos
2700k.
ali obavezno 23w... one su 1500lumena a one od 18-20 su ti vec 500 lumena manje..s tim da se ta ista lumenaza mjeri na par cm od sijelice,i ak kupis neku od 11w i stavis ju na 10-15cm imas jedno veliko 'nista'.


slozi pa cemo dalje vidjeti kak ti ide :)
 
21.08.2010
17
0
0
43
ma ove su mi s pola metra pukle...bezveze..To su one s 4 cjevi..Ne spiralne.
Uglavnom NA PHILIPSOVIMA nepiše koliko je K i to me uzrujava. Al posto bjelo svjetli uspio sam skuziti da ove 2 "preostale" su 2700znaci za vegetaciju.
Ali vidio sam neke zarulje 6700 nisu filips i ima samo 15W
Stvarno bio sam svugdje u chipoteci ni nemaju philips zarulje .
Probat cu jos skoknut negdje.
Ma meni se taj Ventilator toliko slabo vrti al mali je ok ...Tako da cu kupit jos koji mali i par zaruljica nadam se da ce sve biti ok ..
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Hps cu mozda uzeti u fazi cvjetanja
Zašto možda? Ako več razmišljaš ne razmišljaj puno_Ok 2-3 tjedna možeš izvuči samo s štednima ali kasnije u rastu i najvažnije u cvijetanju.Od 100% koje bi ti dala hps s štednima bi dobio 40%,govorim otprilike,samo ne kužim ako želiš zakinuti sam sebe.Ali ovo ne vjerujem,vjerujem da češ napraviti u skladu sa svojim mogučnostima.Samo znaj da koliko im daš da toliko i dobiješ,a 3-4 mjeseca nije malo čekati.Zato nastoj da im bude svega u izobilju,pa če i tebi:)

EDIT-i zaboravi te štedne od 15w,to je štedna na štedne a to je besmisleno.Struja stvara hedove,ili sunce.S trenutnim setapom se možeš učiti i na kraju zapaliti par pljuga,ali zašto kad može narasti puno više toga.Računaj za nešto dobiti štednima da ti treba 4-5 štednih po biljci,s tim da su biljke do max 40cm kad ih pobereš.Pišem sve otprilike,da shvatiš koliko su štedne zapravo slabe,koliko se gubi kad su dalje recimo 15 cm od biljke/vrha.
 
21.08.2010
17
0
0
43
Nigdje nežurim i trenutacno sam siguran da ce i HPS biti u grow boxu .
Samo jos da se skupi nekih 100evra da mogu i one prigusnice bla bla neznam ni sam kako to ide...jer bez toga neide :eek:hno:...Volio bi da je Hps jednostavnija zarulja .Znaci neka 200W 250
Philips natijeva oko 350kn ako preko neta narucim nadam se da cu naci neku smrdljivu trgovinu , nezivim u vukoj***** ali stvarno nigdje nema...

Edt- htjeo sam proci jeftino,brzo,kvalitetno
No vidim da nije tako lako samo s stednim zaruljama tako da cu rađe pričekati nego brzati i sve zaj***
 
11.02.2010
37
4
0
39
Ma ne treba ti 100€, pa ne radiš javnu rasvjetu...
250W natrij + prigušnica + propaljivač nekih cca 300kn.

Greenpower1 i ekipa ti izračunaju koliko snage trebaš prema boxu i takvu žarulju kupiš... OK, ako se nema, šta sad, pričekati da se skupi para pa u shoping, najnormalnija stvar.

Gdje se to može kupiti? Pošalji mi PM ako te zanima...
 
21.08.2010
17
0
0
43
Znam nego kad skupim para narucit cu preko dostave .
Imam para ali neradim nigdje pa nemogu trosit ko manit.
Samo da mi jos neko kaze neke odlicne Adaptere za 12V da ce se okretat brzo .
Probao sam i staviti 12V na 12v vent ali isto slabo...
Ja sumljam da ce to imalo ispuhati zrak. Dali da stavim neki jaci adapter ? Vise voltaze?
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Volti mora biti isto koliko i vent,nikako više od 12v,može manje ali se slabije okreče.Treba ti jača amperaža tj.snaga,više wata(neznam objasniti stručno).
Npr. na adapteru piše 12v i 700mA (miliampera).Uglavnom gledaj da je ovih ampera šta više.Napajanje od kompa,neko staro koje je ispravno nađeš đaba,ako poznaš nekog ko se igra kompovima.Ima šema na vutri kako upogoniti napajanje.
kao kod automobila,yugiča upališ s 55 ampera ali nekog jačeg dizela nečeš moči upaliti ispod 75 ampera.Manifestirat če se kao da je akumulator napola prazan,a zapravo je pun ali nedovoljno jak.