Problem pri sadnji na samome pocetku

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

jelenko270

Banned
Banovan
06.01.2014
44
13
8
Dobro jutro drustvo, evo imam problemcic koji se prvi put meni pojavio, pa bi volio da mi pomognete...


Stavio sam 15 regular sjemenki neke jake sative na klijanje u vlaznu maramicu ( bez aditiva )

Izklijalo je 13 sjemeni, cekao sam odprilike neki 4 dana.

Posadio sam ih u veliki cvjetnjak ( svih 13 komada ), zemlju je nova kupljena iz cvjecare..


zemlja-cvijece-71037.jpg

Poslje toga cekao sam neki 3 dana da pocnu listovi rast, međutim
od 13 biljki samo 3 su pokazale listove male.. ostale nisu, to mi je bilo jako cudno
i bog mi nije dao mira te tri sam premjestio u zasebne cvjetnjake i kopao po zemlji i skuzio
sam da su ostali korijeni od onih ostalih 10 biljki to jest koda je neko pregrizo listoves svih 10 komada...

I skuzio sam da su dosli neki nametnici poput ovih:

1323131.png


pa bih pitao zna li ko kako sredstvo ili neki nacin kako da ih se rjesim, i da jos jedno pitanje

dali tih 10 biljki ( korijena ) bez pocetnih listova mogu izrasti?

Evo to ovako izgleda odprilike:

31313.jpg

I zasto u samome pocetku se to desilo? to jest u jednoj noci, pre tog kukaca nije bilo nikakvih..
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Mlade izdanke vole i misevi da meze, a ne samo insekti.
Saksija i izolacija od svih mogucih zivuljki dok ne odskoce, a onda moze delozacija na planirano mjesto.
 

jelenko270

Banned
Banovan
06.01.2014
44
13
8
hvala manci, jesam siguran sam da su one izcupo sam jednu iz cvjetnjaka pincetom i iste su

jedu zelenilo, cjelu stavbljiku i listove su pozdrli haha, i naso sam preparat za to, hvala ljudi :)
 

finestBLkush

Aktivan Član
13.04.2014
346
588
0
109
hmm ne bih rekao da su te bubice, one se skupljaju gdje je vlazno i hrane se bogzna cim samo ne biljem, a i one su ti premale da pregrisu stabljiku tek tako... stavi neku kameru pa ces vidjeti cega sve po noci ima :D sretno