problem s 1st growom

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.11.2011
23
2
3
38
1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ? - sjemenke

2.Koliko su stare vaše biljke ? - 5.11. proklijala (9 dana)

3.Koliko su visoke vaše biljke ? - 5-6 cm

4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ? - bila je u čašici do danas, presađena u veću teglu (oko 2 l)

5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, ) - u čaši je bila florafin, presađena u terra magma mješana s perlitom

6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ? - ne baš često, dok je zemlja vlažna. nakon presađivanja jace zalivena prema naputku s foruma.

7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ? - oko 7 - 7.5 je ph

8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ? - još ništa

9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ? - 150w MH

10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ?
- lampa je dovoljno daleko, 30 cm (doplo staklo izmedju + vent puse ispod zarulje)

11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ?
- 50 x 30 cm je površina

12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ? - vlaga oko 30% +- 10ak%, temperatura 25-27°C

13.Koliki je ph zemlje ? - 5-6.5 je ph prema deklaraciji

14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ? - nema

15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ? - slabo do nikako

jučer sam na biljci primjetio da na vrhovima listova počinju žutit - malo ali zamjetno. znam da je zemlja loša u kojoj sam počeo klijat bilju zato sam ju danas presadio iako je relativno mlada. bila je pod običnom štednom žaruljom do jučer onda sam ju prebacio na MH.

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
moguce da ti je korjen najebao zbog tih prozirnih casica jer korjen bas ne voli svjetlost...bit ce valjda sad ok kad si presadio
 
10.11.2011
23
2
3
38
biljka fino napreduje



ovo pitanje ne spada tu ali lako mi se nadovezat na temu pa...
trebam li ju presaditi u vecu posudu, ova je oko 2 litre? box nije velik pa nece biti visoka ali htio lst napraviti.
 

tinitus

Aktivan Član
19.08.2010
202
11
0
43
posuda od 2 litre ti je definitivno premalo za privest to uspjesno kraju,
ja bi je pustio jos nekih 5-6 dana u tome pa onda u finalnu posudu
pa nakon par dana kad se fino primi - pocni je savijat..
i kako kaze kolega zlo - nabavi ph minus tekucinu
jer je ph vode prilicno bitna stavka i mnogi problemi pocinju od toga.
sretno dalje!
 
10.11.2011
23
2
3
38
tinitus je napisao(la):
posuda od 2 litre ti je definitivno premalo za privest to uspjesno kraju,
ja bi je pustio jos nekih 5-6 dana u tome pa onda u finalnu posudu
pa nakon par dana kad se fino primi - pocni je savijat..
i kako kaze kolega zlo - nabavi ph minus tekucinu
jer je ph vode prilicno bitna stavka i mnogi problemi pocinju od toga.
sretno dalje!

hvala
ph vode smanjujem octom, i po bojama mi se cini da je izmedju 6-6.5
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ja sam zadnji put imao 2 biljke, svaka u svojoj posudi od početka do kraja. Definitivno malo za puni potencijal, srečom sam imao mandaline niske sorte inače nebi ni pokušava. Jedan "hawaiian snow" bi riknuo u 2 litre:icon_lol: Ali opet može se dobar dim uzgojiti ako baš ne može drugačije, box je mali ali šta je tu je. Kad može PC box može i to.
 
10.11.2011
23
2
3
38
biljka je presadjena - 7.5 litara. odlucio sam lst odgoditi za 1 dan - da se oporavi od eventualnog šoka.

kako je ovo prvi grow, ne znam trebam li biti zabrinut zbog listova. malo su svinuti - na slici se vidi. ako to je problem moguce da je zbog ph-a. smanjujem ph s octom iako mi se to ne svidja bas sutra cu po ph minus u petshop.



 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
lepa biljoza, pazi je ;) dobar izbor posude. jesi je djubrio da sada, ako je odstajala voda iz vodovoda ne bi trebala praviti problem, mozda joj to sirce smeta.
 
10.11.2011
23
2
3
38
pozdrav svima,

imam jednu tuznu novinu... biljka je uginula, a znam i razlog - presjekao sam ju nakon 15 dana cvjetanja ;) murija se pocela motat blizu i strah je odigrao svoje... vjerojatno su trazili nekoga ali ulog je prevelik za zajebavat se tu cemo se valjda svi slozit... do drugog puta

zadnji dan:

Uploaded with ImageShack.us