Problem s biljom, hitno!!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

jelenko270

Banned
Banovan
06.01.2014
44
13
8
Hey forumaši, evo imam jedan problem s biljkom, i hitno mi treba pomoč jer nemam više načina kako da biljki pomognem pa se nadam da ću doći do nekakvog rješenja, jer
vi znate više o tome, pa evo da predložim što je bilo:

Imam biljku ( neznam sjeme ) Ima neki metar i biljka je bila uredu međutim presadio sam je na drugo mjesto ( outdoor to outdoor )
i listovi su samo odjenom spustili dolje ( sve do jednog ), i kad sam to skužio flasho sam bilju i presadio je u saksiju i stavio na terasu da vidim oceli biti kakvih promjena
stavljao sam magnezija jos i neki stvarcica da biljka bude jaca i da se oporavi ali nema rezultata evo par slikica :)

Biljka je dosta pusta ( neznam zasto ), slike su dosta mutne a nadam se da vidite bar nest :p

[ Ovo je bilja nakon što je presađena outdoor to outdoor ]

IMG_20140904_171621.jpg


IMG_20140904_171633.jpg


[ i evo napokon kad sam je presadio u saksiju mislim da je stanje još lošije... ]

IMG_20140904_234554.jpg


IMG_20140904_234547.jpg



Imali kakvog rješenja šta vi mislite hvala, zaboravio sam napomenuti ( hedovi su poceli rasti: tj nisu nesto veliki al ih ima )
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.261
35.798
2.698
Weed California USA
Unistio si korijen prilikom presadjivanja biljke. I onda si jos jednom isao vadit. Opcenito biljka izgleda dosta jadno....kao da je rasla u tvrdoj zemlji sa malo svijetlosti.
Kolko je dugo biljka u ovom stanju? Ne vidi se na slikama dal se pocela susit vec ili ne.....al nekako mislim da neces uspijet to spasit. Probaj dobro zalit pa vidi oce li dignut lisce.
 

jelenko270

Banned
Banovan
06.01.2014
44
13
8
Biljka u predhodnom stanju bila je izgledala dobro i nije bilo nikakvih problema, sve se to desilo u jednog danu kad sam presadijo prije 1 dan

ajde ljudi znam da je kriticno bar neki sugestija sta da napravim hitno je :(

znam da sam budala sto sam opce presađivo, ali moro sam radi svojih uvjeta, jbg :(
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Nisi smio presađivati biljku u fazi cvijetanja. u vege fazi joj radi šta hoćeš al ne u cvatu. i onda si još stavljao nekih stvarčica i napucao je svim i svačim i to ti je stress-overdose smrt.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.261
35.798
2.698
Weed California USA
Takve stvari se ne rade u ovoj fazi. Neznam sto bi ti rekao...Kupi neko mikrobiolosko gnojivo ili nesto za ukorjenjavanje pa zali i nadaj se da ce se oporavit. Nemoj odustat jos, pricekaj koji dan pa vidi dal ce dic lisce. I probaj zemlju drzat vlaznijom nego sto treba. Mozes i folijarno prskat vodu(po liscu). Ako se lisce pocne susit i otpadat....onda joj kupi svijecu i buket cvijeca i to je to.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nikis and Game_Over

Game_Over

Aktivan Član
11.08.2014
72
174
33
Sad ti je mozda i kasno za napraviti nesto, trebao si prije (2x/3x) presadjivanja znati da se to ne radi, ali probaj sutra otici do poljo-apoteke i traziti neko gnojivo koje stimulise jacanje korijena biljke i ima dobru efikasnost ukorijenjavanja. Dodaj jos malo zemlje u saksiju i probaj da je pritisnes sto vise da nije rastresita zemlja vec da je dobro nabijena. Daj joj vode, sunca i ako ima kakvih zelja ispuni joj sta drugo mozes..:(

Nemas mnogo za izgubiti jer biljka (bar po ovim losim fotkama) je svakako na izdisaju pa probaj uraditi bilo sta da je pokusas spasiti...Sretno u svakom slucaju!
 

ImbraGrabarić

Aktivan Član
02.03.2013
543
2.855
93
to je od loše izvedenog presađivanja i dodataka da bude jača....ne znam kak daješ magnezij.....u šumečim tabletama.. ;) ...da je napravljeno kak treba nebi ni primjetila da je presađena....bez obzira u cvatu ili ne.....mada se ne preporuča nakon trečeg, četvrtog tjedna cvata presađivanje ali ako postoji viša sila....može se napraviti pedantno i bez stresa
ako se vrijeme proljepša možda se i oporavi....najbolje da ju staviš na mjesto sa najviše svjetla i ne mičeš ju nikud....ne diraš i ne premještaš....ispod onog lješnjaka je u hladu bila......mada izgleda ko da je cjeli život u hladu provela.....a teglica je skromnih dimenzija čak i za ovu biljku....kakvi uvjeti takva biljka....jednostavno ko pekmez
 

Influence

backtococo
Poznanik Foruma
19.06.2014
887
9.889
233
ni na nebu ni na zemlji
Game_Over je napisao(la):
Sad ti je mozda i kasno za napraviti nesto, trebao si prije (2x/3x) presadjivanja znati da se to ne radi, ali probaj sutra otici do poljo-apoteke i traziti neko gnojivo koje stimulise jacanje korijena biljke i ima dobru efikasnost ukorijenjavanja. Dodaj jos malo zemlje u saksiju i probaj da je pritisnes sto vise da nije rastresita zemlja vec da je dobro nabijena. Daj joj vode, sunca i ako ima kakvih zelja ispuni joj sta drugo mozes..:(

Nemas mnogo za izgubiti jer biljka (bar po ovim losim fotkama) je svakako na izdisaju pa probaj uraditi bilo sta da je pokusas spasiti...Sretno u svakom slucaju!
Prvo mu savetujes da kupi neko gnojivo za jacanje korena a onda da zemlju sabije sto jace da nije rastresita da ugusi koren!? Nemoj sabijati zemlju.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: JackDaniels

Game_Over

Aktivan Član
11.08.2014
72
174
33
Influence je napisao(la):
Prvo mu savetujes da kupi neko gnojivo za jacanje korena a onda da zemlju sabije sto jace da nije rastresita da ugusi koren!? Nemoj sabijati zemlju.
Pretpostavljam da je korijen posvijetlio prilikom presadjivanja, a kako je presadjivanje uradjeno vise puta u kratkom roku vecina zemlje koja je bila oko korijena se izgubila prilikom vadjenja.

Zlatno pravilo prilikom presadjivanja (bilo koje biljke) je da se korijen sto bolje spoji sa zemljom upravo zbog lakseg hranjenja iste. Ne vidim nacin da zemlja ugusi korijen ni u kom slucaju.. Savjetovao sam onako kako bih i sam uradio da imam isti problem. Prvi put zaista cujem za taj pojam da "zemlja gusi korijen" ali moguce je i da nisam u pravu i da postoje i takvi slucajevi mada jos nisam cuo za njih.?
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Probaj je staviti u mrak,i naprskaj joj listove vodom.Ako počne dizati lišće nakon 24h,mala šansa postoji,a ako ne,piši propalo...