problem s flekama u cvijetanju...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
a jbg...to je steta...

Meni je slucaj da uzgajam lowrider koji je ono..pocetak -kraj u dva mjeseca i konstantno ubacujem nove,i s vremenom sam mislio da je voda otisla kvragu.Naravno kupio odmah pHmetar ,otopine..sve regulirao,napravio opet savrsenu zemlju..ali i dalje sranje...

pogledam ja prije tjedan-dva na staroj biljci povecalom,nekih 100x,i vidim crne tockice..ali i dalje mi nije bilo jasno.
I sad nisam ni skuzio posto u kojem pise da su ''uši'' nego sam skuzim prije dan -dva kako mi nekaj hoda po listovima,uzmem povecalo i odmah skuzim,sve se poveze...

ne vjerujem kako su tako mali a tako mogu napredovati po biljci,u jednom danu se uhvate na 70% lisne mase...

ne daj boze da je bilo vani :))) ne bi nista od njih ostalo :)
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
Najbolja preventiva po meni je jaka ventilacija unutar boksa,visoka vlaga tijekom vegetacije,a tijekom cvjetanja dezinfekcija konstantna,jednom tjedno barem usisat i oprat boks dezinfekcijskim sredstvom,protv fungi u zemlji koristit H2O2 a čim se pojave problemi,napravite domaći pesticid od antibakterijskog sapuna,češnjaka,feferonki i špricati svakodnevno više puta i to ispod lišća i svugdje,namočite cijele biljke i nebi trebalo dugo bit problema,a što se tiče crvenog pauka,to neznam,borite se svakodnevno,mokra spužva i brisanje lišća + crveno ulje ili neem ulje,može se praviti i nikotinski pesticid ali to nisam siguran kako ali znam da je jak,ali šteti i biljci pa treba bit oprezan!