problem s flekama u cvijetanju...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
Skenirao sam sliku lista.Pocelo se pojavljivati na svim listovima..od dolje prema gore.

 

Kushonja O.G

Aktivan Član
09.06.2009
150
4
0
44
Meni smrde dva problema ... prvo bi reko da te prca ozonsko oštečenje
ali pošto znam da si indoor uzgajivač ... ;O
Bit če da se radio o fluxu PH vrijednosti .
Jesi nabavio tester pogledaj izlaz vode kada ju zaliješ ... malo testiraj ono što iscuri iz l
saksije.
Ovako izgleda u kasnijem stadiju


A ovako izgleda ozonsko oštečenje za outdoorce....
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
ma znam...i meni to islo na ozon,prema slici....

kak mislis flux ph vrijednosti..
ma meni u kasnijem stadiju cijeli list p0ostane takav ,mislim kao na mojoj slici i pocne zutiti...i nije mi jasno.gledao sam ph vode kojom sam zalijevao... 7.0-7.2..

zemlja terra magma kao i do sad...

jedino sto mi je sad drugo je da imam 4xcfl i 1xhps 70w.
 

Kushonja O.G

Aktivan Član
09.06.2009
150
4
0
44
Različite sitnice naprave promjenu(flux-fluktuacije) u PH vrijednosti zemlje , kolko sam ja imao iskustva razlika izmedu prvog grow u kojem si imao 7.2. 7,3 i onog koji te muči nemora bit veča od 0.5 da bi ispalo totalno sranje.Znači ako ti je kojim slučajem voda kojom zaljevas sada 7.5 i u kombinaciji sa jos 100 različitih mogučih mikro problema i mikro elementa moze se dogodit da imas problem, ali ja se nebi oko toga zabrinjavo .
Najjednostavniji način koji ja uvijek primjenjujem kod takvih problem je da biljku koja ima problema samo presadim u malo veči pot sa kvalitetnom novom zmljom ... preporuka composana
Ali to su sitni problemi s kojima se može izgurat do kraja . Nema smisla razbijat glavu s tim ako nemas precitan Ph metar .

PS. nisam znao da si stavio hps ... pa to je moguč problem ako si folijarno hranio ili zaljevao ... ako si to radio onda je ipak ozonski efekt tj. HPS ti je spalio listove ...
Neznam brate , nije lako zakljucit o cemu se radi iz jedne slike .... samo nagađam.
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
evo jos slika...

pH metar imam,kupljen nedavno,ali jos mi nije stigla otopina za spustanje..pokazuje mi 7.2 za moju otopinu ako je to konstanta koja je tak od kad uzgajam i nije pokazivalo nikakve probleme.ocito sad ne pase...

dsc02885p.jpg


dsc02887c.jpg


dsc02891s.jpg
 
27.09.2009
1
0
0
40
da ne otvaram novu temu..
imam slican problem..listovi su slicni.mislim da je zbog malih crnih..nez
al npr..vrhovi su pri kraju skoro..prije 10ak dana sam otkinuo 1 da testnem:
prvo smrdi po tufini nesto biljka a drugo nema uopce nikakav high..ko slama
u cem je problem..a biljka je skoro pri kraju
pliz help???
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77


Nakotili ti se thripsi, ličinke da budemo točni :/
Jedva da su 1mm dužine i žućkaste boje, teže se vide
od odraslih oblika :vb_whip:

malo kasno :D
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
druze gloss bio si u pravu.....danas sam ih nasao povecalom...povecam 100x i u oci ju gledam i pitam...''jel ti unistavas moje listove'' A ona nista..jede i dalje i unistava moje listove!!

koji je plan...kakva otopina???da im ***** mater!!!
 
31.01.2009
18
2
0
34
prirodni neprijatelji tripsov so pikapolonice, preostane ti edino, da jih prikupiš i spustiš u box ili kupi kaki neem ulje > NeemAzal.

peace and sorry for my poor language :p
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
mislis na ovo :)))

pikapolonice.jpg


buduci da ih ne vidim bas u 11 mjesecu nigdje ,morat cu se okrenuti necemu iz apoteke...
samo cekam da netko napise neki domaci recept..sa lukom,cesnjakom,i tak :)))
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
za thripse neam pojma,reko bi ti imaš u poljoprivrednoj onu otopinu baš za buhače tripse i ostala sranja,30 ak kuna,ona na bazi dalmatinskog buhača,pa spricaj s tim govnetom dok sve ne pocrka,jedno tjedan dana svaki dan namači biljke koliko god možeš da ti ne šteti posebno zbog vlage,nije štetna ta otopina i nije ništa opasno,prirodni pesticid ja mislim da je to,ako ništ brate ostavi ga do kraja nek sazrije pa koliko ti sjebu sjebu jel koliko vidim gadno je infestirano,a kasnije češ svejedno lišče pobacat i ostavit si hedine tako da neznam!probaj ih rukama skidat,moči listove,odreži one najviše infestirane,bori se i pobjedit češ
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
Evo bio u apoteci,kupio VERTIMEC-ov proizvod.34kn,to mi je preporucila gospodicna.10ml pakiranje... 0.8ml na 1litru vode.Pospricao i sad cemo vidjeti.Kaze da djeluje trenutacno,tak ako se pojave opet,spricati za 14ak dana.

i to bi bilo to... :))
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Vertimec sam ja nekad koristio za guerilla zajebancije. Samo stavi oko 1.2ml na 1l vode ak želiš da ubiješ i jaja jer njima baš i ne škodi pa se opet naroje.
ILI (!) ako možeš naći '' Cezar'' iste tvrtke- on je za korišćenje nakon Vertimeca te se koristi posebno za jaja tih smradova;)
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
stavio sam 0.6ml na pol litre..(to je u biti to)..malo preko onoga sto ona preporucuje...

ali mislim da ce i ovo biti dovoljno,ipak je u boxu a ne vani.Znaci tebi je pomoglo?
I daj mi reci,ako recimo prskam po biljci(sto nisam)koja je recimo 15dana do kraja,je li to opasno poslije za pusiti??imam jednu koja je tek pocela cvjetati,nju sam poprskao,a ove dvije koje su pri kraju nisam jer mi je svejedno...
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Watercuring!
Ja sam to samo za outdoor koristio te ne u kraju cvjetanja, nego u početku(ili sredini cvjetanja al 100% nikako u kraju...ne sjećam se baš sry bilo je davno)pa do berbe je bilo kiše pa sej sve to ispralo predpostavljam...inače čuo sam da su ljudi povraćali od budova što su pri kraju cvjetanja tretirane insekticidom Orten 75. Jel to moguće i od Vertimec-a...ne znam al svakako- watercuring da ti je glava mirna :p
...inače dugo sam koristio kad mi otopine duhana i sl. nisu mogle pomoći.
 
01.11.2009
4
0
0
53
moli boga da ti sve ne izidu majku im j...... meni su sve pojeli nista im nesmeta sve sta mozes da napravis je da sjedis i places ...