Problem s kceri od mrvice

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
26.12.2009
0
0
0
51
ne bojim se suda,al po zakonu sad da ne citiram pojedine stavke zakona,u stvari kace mene da ja platim prijavu i sva ostala sranja koja idu uz to,platit cu,odrobijat kako se kaza sve to skupa,ali vidim da u ovoj cijeloj prici ni sustav ne podrzava mene a niti ja sustav,,nabijem ga znas gdje.mozda se nadje neki sudac,sto se po sudce iz mog grada donekle poznam mislim da su ljudi ogranicena uma i drze se papira i sve sto ja rekla u vodu pada,i briga me za to nek pada al cut ce i moju pricu,cut ce kako nocima ne spavam,kako imam podocnjake do poda,da suvislo sa ljudima pricam,da sam agresivna,napadacki raspolozena i kako sam jako sretna kako mi je kcer dosla doma opet nakon 2 dana izbivanja i da sam se sinoc naspavala.sve svije prljavo rublje cu iznjet na svjetlo dana i nije me sramota,necu odustat,predat nista od toga borit cu se jer je volim,nemoram je postovat..to su 2 razlicite teme,a to sto me prozdire dabogda me pojelo jer ja fakat ako izgubim nju vise nemam razloga zivjet.to ste vjerojatno mogli skuzt.dabogda se ona smirila prije ili poslje,poslje ce joj biti kasnoi
 

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
Koja hrpa gluposti nemogu sebi doć! Gospođo mrvica (ako ste uopće stvarni a ne plod nečije bolesne mašte) molim vas i vašu kćer da se javite doktoru Anti Leskuru u centru za sprečavanje ovisnosti na savjetovanje u Zagrebu na Jarunu. Javite se čisto na razgovor prokljuvit če i vas i vašu kćer jako brzo ako budete kolko tolko iskreni (a može pomoći pismom preporuke i vašem sudskom slučaju) i svakako poboljšat međusobnu komunikaciju. Očito je vaš prvi i glavni problem nepovjerenje i nikakva komunikacija između vas i kčeri, a za vaš disfunkcionalan odnos odlučili ste okriviti travu! Bullshit! mala sigurno spava s kim stigne, markira nastavu da bi sjedila u kafiću cijeli dan, često spava kod prijateljica (šatro) a siguran sam da je i priglupa tj. isprazna osoba (imam jednu malu susjedu takvu nezna složit proširenu rečenicu' samo se hihoće i truli..), nemotivirana je, a to ste i vi djelomično krivi s izborom škole i bez ikakve perspektive...
Samo se uzrujavam bezveze nego nazovite Dr. Leskura on če vam sigurno pomoći. Sretno!
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
SuperAngel je napisao(la):
Samo se uzrujavam bezveze nego nazovite Dr. Leskura on če vam sigurno pomoći. Sretno!

looolcina..
da i ja kazem koju...
i ja sam svojevremeno bio takav, kao tvoja kci mrvice, i isto sam dospio kod doktora leskura.
starci me slali, po svim mogucim ustanovama na "skidanje s trave", a kod leskura sam bio najduze.
upoznao sam hrpu ljudi, bila kao grupna terapija, hehe, svaki put smo se svi dobro razbili, prije i poslije toga... nekazem da je dr. leskur los, samo nema smisla da mu dolazi netko tko ne zeli. on moze pomoc samo onima koji to zele. sad mi je zivot druga prica. nasao sam se sa svojim roditeljima na sredini. shvatili su da su sve moje probleme pripisivali drozi i drustvu. sad nemogu to vise rec, jer sam pokazao da nije tako. uozbiljio sam se, odrastao, imam svoju struku i svoj kruh. i jos uvijek pusim svakodnevno. to nije uzrok svih problema, pa vam preporucujem da pocnete od problema. medjusobno postovanje vam je, cini mi se, jedan od vecih.
 

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
Jasno Gargamel. Ali da su njih dvije same s njim mogle bi poraditi na dijalogu i sigurno pomaže kad netko postavlja prava pitanja. Tko neželi pomoć nemože ga nitko prisiliti. Vidio sam kako pomaže ljudima kojima je stvarno bio jedina šansa i svaka mu čast zbog toga... jednog je izvukao iz sigurnog zatvora, jednog vratio na fax s kojeg su ga izbacili... Dolazili su mu ljudi koji uopće nisu imali probleme s drogom...
PS: gargamele jel vas vodio u teretanu? LOL
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
rekao sam, nije on los, sam meni i nije bas mogao pomoc, kad bi on pricao pol sata, ja bi reko ok, idem van zapalit cigaretu, i otisao bi na frulu.
sto se teretane tice, nije. zvao je stalno na nekakvo trcanje, ali nisam bio zainteresiran, makar je bilo i onih koji bi otisli.
znam da mu ne dolaze samo ljudi koji imaju problema s drogom, ali na jarunu je to bio najcesci slucaj, buduci da se tamo islo sa pozivnicom sa suda.... prije jaruna je covjek radio na vrapcu, na odjelu alkoholizma. a zadnje sto sam cuo je da je nakon jaruna otisao u remetinec, u crveni kriz, gdje je navodno radio samo sa teskim ovisnicima (belo, zuto).....
 

tambura

Aktivan Član
14.11.2008
119
12
18
52
sam mi je malo smijesno kak vi u svojim mladim godinama imate vise pameti nego neki u zrelim godinama.valjda je to od ove djavolske trave:rofl:
 
26.12.2009
0
0
0
51
Loollll,do boli,ociglledno si jaako pametan ili ti je bas taj tvoj drt.Leskur pomogao,ako i jest cudi me sto si tako arogantan i samosvjesan.o uvom postu travu nije niko okrivio,dapace niti je hvalim niti je kudim,prihvacam je,kao i tebe.zato tog tvog doktora jaaako pozdravi ako ona radi po uputnici a radi,a uputnica ima jako puno t shvati ti ili Vi ste mu samo broj,zaboli njega za tebe ona stvar,zati i trazis pauzu da bi posao zapalit,a ne da bi ti pomogao ako to i u stvari zelis.ja sam jakoo stvarna osoba,voljela bih te upoznat bas da vidim koliko ti pomogla ta terapija koju mi preporucujes,nemoj se ti meni bez veze uzrujavat,prepusti se,neka te struja nosi,,,,ocigledno si ovdje sam.ja sam bar imala toliko hrabrosti postepeno o sebi otkrit pojedinosti a sads si se ti poijavio kao bogojavljenje,ako si i jesi budi sam za sebe,,,a do tadfa pozdravi dr.Leskura
 
26.12.2009
0
0
0
51
ja zivim hvala svevisnjem daleko od zagreba,i od takvih doktora kojim je nstalo ko kvantiteta a ne do kvalitete svog reda.taj se covjek cnikom nije posvetio,niti mu je iskreno stalo do ikoga
 

tambura

Aktivan Član
14.11.2008
119
12
18
52
pitala si za savjet i dobila si ga.sad je na tebi da ga upotrijebis.
nema uopce smisla a ni potrebe biti agresivan.procitaj si postove jos jednom pa ces mozda dobiti dojam o tvome stanju.vec je vise nego jasno da je tebi potrebnija pomoc nego ostalim clanovima tvoga domacinstvaa sto se male tice,uzmi si godisnji,spakuj sebe i nju i otidjite na more ili na skijanje 2tjedna.SAME bez ikoga.samo ti i ona.bez mobilnih telefona i bez kontaktiranja prijatelja.probaj....tek kad sve probas i kad ne ide-onda idi kod doktora i trazi da se mala pregleda.puno ljudi alergicno reagira na alkohol a da to niti neznaju.i to danima nakon sto su popili samo casicu.i nemoj se ljutiti:sun2:.
 

mali.medo

Aktivan Član
27.04.2008
300
22
0
44
svašta jebbbo te čitam ovo 20min i...
..i nemrem verovat!! majko mrvice vi ste stvarno ogorčeni
na ceo svet oko sebe(a ovde ste dobili dosta saveta)da ja
stvarno ne verujem ko je tu lud..najme koji su tvoji daljnj
potezi,koraci osim šo nama još uzasve držiš lekcije dali se
uopče nadaš nekom pomaku nabolje bar što
se komunikacije sa čeri tiče..??..sretno
 

Kreso1988

Aktivan Član
04.07.2009
143
23
0
33
kao sto su neki naveli problem nije trava, trip, alkohol... nego posljedica problema i loseg drustva. Kazete da poznajte svoju kcer? Vi nemate pojma sta njoj prolazi kroz glavu, sta ona misli. Vi samo mislite da znate, imate ugraviranu sliku kcerke u svojoj glavi i odkada je ona pocela odstupati od te slike, vi ste uvidjeli problem, Problem je u tome sto vi pokusavate nju promjetit umjesto da promjenite sebe da shvatite prvo da se ona nalazi u godinama koje su jako teske, jer ona polako dobiva svoje misljenje svoje stavove pocinje u svojoj glavi formirati svoje JA, a vi umjesto da to prihvatite vi pokusavate to promjeniti i zato vam to radi zato odlazi od kuce, opija se, pusi i ostalo. Najbolje sto mozete napraviti je da se opustite da joj pokazete da shvacate da ona postaje odralsla osoba i da ste joj spremni pomoci i lagano usmjeriti i to LAGANO. Nego moj savjet je da joj dopustite da puse ona i njeni prijatelji u njenoj sobi, napravite im nesto za jest (tortu , kolace, grickalice..) i donesite dosta tekucine, pokazete joj da je njen dom sigurno mjesto gdje ce moci biti ono sto je, a ne kao sto vecina roditelja radi mjesto gdje moras doci bar da prespavas da ti neko nebi solio pamet, jer ona jedva ceka da ode bilogdje samo da nije kodkuce, i recite joj ako joj se neda biti u skoli da slobodno dode kuci, da nejde po zapusenim kaficima, i nekim sumnjivim mjestima. Govorim vam iz vlastitog iskustva, tako ce poceti provoditi vise vremena s vama i vise vremena u kuci. Nakon nekog vremena ce joj dosaditi i smirit ce se:)
 

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
Right! Ispričavam se jer je moj post ispao oštar, definitivno nije bio zamišljen ko napad na mrvicu. Neču se svađat jer me se ovaj thread uopće ne tiće, a nedami se ni pisat kad se netko ni ne potrudi pročitati napisano, čak ni ono što su sami napisali.
Have a happy life mrvica (i tvoja kči također)
 
26.12.2009
0
0
0
51
zao mi je sto si moj sttav protumacio-la kao agresivnim,ja sam samo trazila savjet sto da napravim od Vas koji ste prosli vise,sto ste to Vi napravili ono sto ja nisam ili neznam.i meni ja milion puta na pamet palo da mi se bar na kratko maknut,ali nazalost nisam,iz razloga kojekakvih al mi je isto tako na pameti da je bijeg na par dana u stvari bijeg od problema,pokusat cu i to ali cisto sumnjam u ishod.ako probleme trpas pod tepih on ce kad tad puknut.ipak mioslim da se ne trebamo zavaravat,problem postoji,sad je pitanje nacina na koji ga rijesit,,eto samo sam pitala za savjet.da mi neko kaze nesto,NESTO sto moi nije nepoznato,nesto sto nisam pokusala i probala,,,,,,,,,,,,sto se tice doktora,to mi je zadnja rupa na svirali.***** doktota koji se prema meni odnosi kao prema broju,kao i alkohola kojeg trenutno popijem p popisam i podjem na WC,hvala organizmu pa mi bubrezi rade.ni ja nisam sva svoja otkad me ovo safatalo,jednostavno nisam na sve ovo bila spremna,sacekalo me.kurva sacekusa,,,,,to mi nikad u zivotu nije bilo drago al ko te pita,zivot je kurva
 
26.12.2009
0
0
0
51
u pravu si,u nekim djelovima.ja svijet,zivot jaaaaako volim.bas iz razloga tog sam na ovim stranicama.trazila sam nekog,nekog da mi kaze gdje sam pogrjesila,sto sam to krivo napravila,da se popravim i greske ne ponavljam,savjete koje sam dobila su na zalost pojedini neupotrebljivi odnosno istekao im je rok upotrebe,odnosno to sam prevazisla i na njih se ne osvrcem.meni je jako zao ako ikome od vas drzim lekcije,ja sam samo pricala o sebi,a za rasenje problema je potrebno dvoje,isto kao i za svadju.da se nadam,nadam se i nadat cu se i to ce samnom umrjet zadnje.poslala bih vam smjeska,ali neznam kako to napravit,ipak sutra je novi dan i nada umire zadnja,,,,,
 
26.12.2009
0
0
0
51
vjeruj mi iskreno ti kazem da mi je postalo muka od pisanja,pokusala sam joj se priblizit na sve moguce nacine,bit tolerasntnija.bit sve ono osim sta sam trebala bit,na meni je sad samo cekat vrijeme,stadij u kojem ce se ona nac da joj dosadi sve to skupa i da nadje sebe,svoju mladost i ljepotu koju pokusava ugasit.vi nemate pojma koju mi bol ona pricinja,bol da gubim svoje dijete,nije to neka imaginarna slika stvorena o njoj,ona je takva,puna potencijala,spremna za zivotne sukobe,sutra da bude nekom majkaq,supruga,osoba sa svojim mozgom da razluci dobro i zlo.samo das ne postane neka biljka,,biljka i opet biljka.
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Ponekad ljudi ne traze savjet nego samo da ih neko saslusa. Mi svi znamo da u hemiji nema rijesenja za duhovne probleme a to zna i cerkica. Pitanje i sam X facotr svega nije zasto i akko ce se skinuti nego zasto je krenula sa tim. Mozda joj se zivot ucinio dosadnim, isplaniranim i beznacajnim. Mozda sve vuce neke genetske poremecaje i grijehove, smetnje, pobachaje preminulog bliskog ili daljnjeg pretka. Svije i nase tijelo nije samo nase u nama se bore vjetrovi svih nasih genetskih istorijskih oblicja. Neki ljudi postanu dovoljno jaki da uniste sve lose u familijarnom stablu zivota. Medjutim ona nije uspjela ili pak zivot joj se ucinio previse normalnim. Rodjen sa sjemenkom duhovnovnosti, covjek cjeli zivot pokusava sebi stvorit dusu.

Nije ni prva ni posljednja da je pala pod uticajem ciklicnog sistema.
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
...da, kužim ja tu roditeljsku ljubav, bezobrazlug kčeri i sve te tvoje razloge za brigu i bijes ali moraš biti svjesna jedne bitne stvari kao roditelj. Kad si odlučila da joj podariš život morala si računati na to da će to biće biti drugi svijet, neovisna od tebe. "Ona je moje dijete", skrećem pažnju na ovo "moje", ona nije ničija, niti itko može biti vlasnik nje. Ti si ju stvorila, istina, i podigla na noge ali NESMIJEŠ očekivati ništa od nje, iz prostog razloga jer NIKAD neće biti ono što očekuješ da bude, nikad, i nemoj se nadati da prvi puta u povijesti bude tako. Zato zbog svog i njenog zdravlja nemoj to raditi. To je najčešća i najveća greška svih roditelja. Mnogi čak ni nikad ne shvate tu grešku. Ona nije ti, moraš ju pustiti da bude što god joj je život priredio da bude. I ne OSUĐUJ SEBE za svoj "neuspjeh", a ja vjerujem i ti znaš da si dala sve od sebe, ali uspjeh realizacije svojih očekivanja od nje nemoj tražiti.

Sve što ti možeš je voljeti, slati LJUBAV i PODRŠKU bez vezanosti i očekivanja, jedino to nije krivi potez, sve ostalo je iluzija i gubitak energije u uzaludnoj borbi, bilo kakvi razlozi to bili. Znam da je teško, i znam da roditelji misle da imaju pravo tražiti od svoje djece da se ponašaju kako oni žele i misle da je "normalno" da bi tako trebalo biti, ali nemaju to pravo, da i imaju takvo nešt nebi moglo biti realizirano, osim ako se dijete ne prisili na mentalni kalup kroz strah (najčešći slučaj) i prijetnju teških i brutalnih kazni, ali to ne vodi u tvoj uspijeh već u mentalnu propast i tebe i dijeteta.

Stoga voli i gradi razumijevanje, svakim danom korak dalje i više. I budi svijesna pri svakom razmišljanju o njoj da je ona drugi svijet i da ju nemožeš kontrolirati... ali možeš voljeti i biti podrška... podrška putem savjetovanja o životu, osvještavanju životnih problema i načinima njihovog rješavanja (ako ona želi saslušati to), a taj dio roditeljkog posla (jedino bitan) znaš i sama, drugo pusti da bude kako mora biti. I slušaj nju šta ima za reči, slušaj njene probleme bez kritike, budi podrška. ...a trava, heh trava, trava je najmanje bitna u ovoj priči
 
26.12.2009
0
0
0
51
weedrane

rodila sam je bez ikakvih ocekivanja,trazenja,zahtjeva,pogotovo da bude icija kopija u svom zivotu poglavito moja jer ni ja nisam savrsena.rodila sam je da bude danas sutra mlada samosvjesna zena,svjesna sebe i svojih mogucnosti.ne ocekivam i ne trazim puno osim ono osnovno,da ima moju ljubav,podrsku,rame za plakanje uvijek sam tu,al ima jedna maaala greska,,,,zatvorena je i emocije drzi duboko u sebi zakopane i trebam se dobro pomucit da dodjem do nje.ne krivim ja travu,ne krivim ja drustvo u kojem se nasla odnosno snasla,da joj nije drago ne bi bila sa njima,i opet isto da nije ovo mozda bi bilo ono.nemam vise snage,umorna sam od svega,jednostavno mislim da bi bio red da se i ja malo od sveg odmorim.u Vasem tekstu nista lose nisam procitala,dapace kao pravi psihijatar ste mi iskristalizirali stvari i u svemu sam se nasla,osim u sebi...vjerojatno sam se potrosila od ovolikog davanja,u stvari zivot je reciprocitet,kolko das toliko i primis.:icon_lol:
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Draga gospođo,

Kao netko tko je sa 15-16 godina počeo konzumirati teške droge (uz lake i alkohol), zbog kojekakvih familijarnih problema (kakve ima i vaša kći) mogu vam reći par pametnih (a teško da vam je do sad netko rekao mnogo toga pametnoga, pogotovo napljugani tinejdžeri koji dijele savjete o odgoju).

Naime, vi sami nećete moći riješiti problem s vašom kćerkom. Ona je u osjetljivim godinama i što god joj kažete, savjetujete, probate doprijeti do nje, će se samo odbiti od nje, a ona će to razriješiti sa drogom ili će razriješiti u društvu koje ju prihvaća (ja sam to rješavao huliganizmom, nasiljem, ekscesima itd, ona će možda seksom sa tridesetogodišnjacima, biseksualnim eksperimentima i da ne navodim dalje).

Što činiti? Najbolje je tražiti pomoć stručnjaka ili institucije za takva pitanja,. Evo ja sam sa svoje 23 godine završio na psihijatrijskom liječenju, i srž problema nije samo drogiranje, ili sredstvo ovisnosti (bilo trava, speed, alkohol, ecstasy, heroin - nebitno je), već ono što je pokvareno u životu, obitelji, sredini, zapravo u samoj komunikaciji s najbližima.

Komunikacija s vašom kćeri je pokvarena. Vi je sami ne možete ispraviti, što zbog njezinih osjetljivih godina, što zbog onoga što ste vi i njezin otac komunicirali prema njoj. Otac je bio u zatvoru i to je velika trauma za nju. Nažalost u krugu obitelji to nećete moći ispraviti bez posrednika u komunikaciji, odnosno nekakvog psihologa ili psihijatra.

Molim vas da uzmete moje riječi za ozbiljno jer znam o čemu pričam. Liječim se tek mjesec dana a život mi je postao toliko lijepši, a trovao sam se od 16. godine, dakle cijelih 6 godina. U tih 6 godina sam doduše izvršio svoje obaveze što se tiče edukacije, ali se ipak nisam osjećao sretnim i sreću sam tražio u prekomjernom uživanju droga (marihuana + alkohol), izlascima, ljenčarenju, hedonizmu i tako dalje. Nemojte da vam kći postane takva. Još je mlada i još ima vremena da je vratite na pravi put.

A što se tiče marihuane i promjene ličnosti... Ne bih se složio da joj se ličnost promjenila zbog marihuane. Promijenila joj se zbog depresije koju osjeća. Marihuana je samo sredstvo. Imate sreće što je samo na tome, izvadite ju van iz depresije čim prije da ne bi završila kao klinke koje gledam urokane od dopa na klupicama s prokletim doperima!, ili droljice koje se na partiyjima šilje s poluidiotima za par lajni speeda.

Ako biste htjeli komunicirati sa mnom u živo, tj u 4 oka (mislim da bi to pomoglo vama a i vašoj kćeri), pošaljite privatnu poruku, pa ja odgovorim kad sam kući.

uf... pis :D



E a ovo Genjo šta kažeš ima smisla mnogo, ali taj ciklički sustav, karma, nazovi kako hoćeš se može ispraviti kad je riječ o potomcima.
Ono, može se slomiti da ne ide dalje na predke... I to... :D
 
26.12.2009
0
0
0
51
ne smatram da su svi na ovim stranicama mladi i napljugani tinejdjeri,netko ovo posjeti iz znatizelje,iz potrebe ili sto mu je cisto dosadno pa nezna kako bi par sati ubio pa cita pitanja i komentare kao i ja u pocetku i mnogo mi je hrabrosti trebalo da se javim.iz cistog i prostog razloga,nemam pojma ko ste i nemaze pojma ko sam.sto se tice strucne pomoci imam je jednom tjedno,curu iz centra za socijalni rad,cure koje sam se bojala i mislila ako nesto krivo napravim ili uradim osudit ce me i odvest ce mi djete u neki centar gdje ce joj tamo neki ljudi pomoc,neki ljudi koji su puno dalji od mene.sve svoje prljavo rublje,svoje teznje,frustracije,brige sve svoje sam iznjela,sve su maske pale,iskreno i cisto kao pred svevisnjim sam se otvorilapuno zivotnih prilika i neprilika ispricala u kojim sam se nasla u kojim sam mislila da sam overreacting u nekim situacijama,i da je sve to plod moje bolesne maste,sve je to palo u vodu.cura mi je rekla da tako moze reagirat samo bice koje voli,koje sluti i puse i tamo i kad je hladno,nije me osudila,dapace oci mi je otvorila i dala mi je krila,jer na koncu konaca da je nisam osamarila i da mi kcer nije posla na policiju i mene prijavila danas ne bi bila u ovoj situaciji.u stvari hocu vam rec da i u nekom zlu ima i neceg dobrog,,,he,he sad ima 6 pari ociju koji u nju gledaju,paze i motre.skinula sam sa sebe biljeg frikuse,koja ispaljiva na *****rije.meni se cini da sam je uhvatila na samom pocetku te njene epizode sa travom i ostalim sranjima i reagirala tako kako sam reagirala.trajali su ti njeni izleti skoro 2 godine,ja pustala cekala da se smiri,cekala,neznam ni sama sta,cekala i docekala.prije bi crkla nego svoje dijete poslala u neku ustanovi,i to iz samo jednog razloga,,tamo su brojevi,bezimeni brojevi.briga dr.za vas,ima svoju satnicu,broj pacijenata,unutarnjih,vanjskih koju treba ispunit i on to mora odradit.briga njega za kvalitetu svog posla,eto zato mi je drago sto imam soc.radnicu usput psihoterapeuta i osobu koja ce me shvatit i razumjet .i ona ima ograniceno radno vrijeme po posjeti od 45 min.ja sa njom iz gusta potrosim 2.5 sati i cim ode preko vrata sjetim se da bih joj jos nesto mogla rec.shvatite jednu stvar,problemi su kod svih prekompleksni da bi ih mogli izlozit u jako kratkom vremenu,drustvo u kojem zivimo,vrjeme u kojemu smo se nasli sve to iscrpjuje covjeka i nije ni cudo da osoba poklekne,pogotovo mladi ljudi.nisam ni ja stara,37 god,al ipak se zapitam gdje sam se nasla majke ti.