Problem s "pepelnicom" -molim pomoc,savjet..

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
29.06.2016
6
0
1
37
Lijep pozdrav svim clanovima, redovno citam postove i teme koje su mi uveliko pomogli. Nemojte mi zamjeriti ukoliko se nisam dobro snasao za postavljanje pitanja i temu. Naime radi se o sljedecem, biljka je u fazi cvjetanja, da skratim svu pricu o gnojivu, vodi, ph, ventilaciji..sve sam radio po vasim uputama i sve je do sad ok. Unazad par dana se pojavio kao bijeli prah po listovima za koji sam saznao da je pepelnica,neka gljivica..uzeo sam fungicid i tretirao po uputama proizvodjaca, najgore listove pokidao..sad cekam da vidim sta ce se desiti. Bilo bi mi jako zao da mi do sad 4 mjeseca truda propadnu zbog ebene nevidljive gljivice. Ima li neko iskustvo po pitanju mog problema i neki savjet.. hvala unaprijed i veliki pozdrav svim clanovima.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.992
34.346
2.598
:thumb:
Kada grow bude gotov sve dobro ocisti i dezinficiraj.
Sada je vazno da box bude dobro ventiliran i da vlaga nije iznad 6o%;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Ameri koji najvise imaju problema sa pw, vele da se moze samo poboljsat prevencija. Jednom kad postane vidljivo na listovima je pre kasno. Pw nije povrsinsko oboljenje, vec pocinje unutar biljke, i zadnji stadij su te fleke po listovima.
Cervantes takodjer kaze da nema pomoci jednom kad izbije. Drzat dok biljka ne krepa, posusit i popusit :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri and opa cupa