problem s ph metrom

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

slap-jack

Aktivan Član
30.05.2010
144
12
0
32
da tako je. radim sve po uputstvu za uporabu. upalim ga, pokaže se broj 1, uronim u vodu i prođe 5 minuta i dalje broj 1 samo piše.
probao sam sve moguće temperature vode, od hladne do tople, uvijek isto.
također ima ko neki potenciometar koji se baždari s šarafcigerom, to vrtim ali također se niš ne događa :S
sad mi se sve čini da sam bacio novce bzvz
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Kakve veze ima temperatura vode.Mjeriš joj kiselost a na temperaturne razlike je imun ph metar.Jesi li ga kalibrirao,imaš li tekučine za to?Bez kalibriranja s tekučinom vjerovatno se ni neče dovesti u funkciju.Nešto si propustio 99%,a onaj 1% da je neispravan.
 

slap-jack

Aktivan Član
30.05.2010
144
12
0
32
a dobio sam 2 vrećice s nekim prahom unutra. na jednoj piše ph 6.86 a na drugoj ph 4.00. jedino ako to služi za kalibraciju. al nemam pojma šta to znači
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Naravno da prah služi za kalibraciju i nije ni čudo šta neradi kad ga nisi kalibrira.Znači tvoja greška 100%.Moraš potražiti po netu kako kalibrirati s tim prahom,trebao si dobiti i upustva za to_Ovaj 6.86 je mislim za kalibraciju i taj "kalibar" mora ostati zapamčen u uređaju da dalje nesmetano radi.Ovaj drugi je vjerovatno za kasnije spuštanje a govorim napamet,jer imam drukčiji Ph metar s autokalibracijom(200€+).
Google i sretno,možda i netko doleti s iskustvom kalibriranja :)
I nisi bacio novce(nadam se) ali si propustija najvažnije,samo kalibriranje,a taj "potenciometar"...nadam se da nisi nešto poremetio.
Uglavnom kad ga kalibriraš ph vode iz česme bi nakon mjerenja trebao imati oko 6.9-7.1.
 

tinitus

Aktivan Član
19.08.2010
202
11
0
43
znam kako ide sa tekucinom za kalibriranje, prah bi valjda trebalo stavit u odredjeno tekucine?!
ugl. treba bi kalibrirat na nacina da:
pritisnes cal. pa uronis u 6.8 tekucinu (u tvom slucaju) i ako pokazuje vishe ili manje onda sa prilozenim odvijachem namjestis do 6.8
pa isprati i ponoviti sa drugom tekucinom.
objasni koji je sistem kod tebe,
pomozi da ti se pomogne
 

bobach79

Aktivan Član
19.11.2009
244
53
28
44
Tinitus ti je dobro objasnio, imam isti al crveni! Sretno i puno više čitanja prije bilo čega
email.gif
 

slap-jack

Aktivan Član
30.05.2010
144
12
0
32
evo napravio sam sve kak piše na netu, rastopio prah u vodi, sve super, al mi metar i dalje niš ne pokazuje.
tj stalno ova jedinica stoji:
 

Teglica_Unka

Aktivan Član
02.05.2009
510
83
0
38
imam isti ph metar i jedino sto mi pada na pamet je mozda da zamenis baterije mada cisto sumnjam bice da si ga kupio pokvarenog
 

slap-jack

Aktivan Član
30.05.2010
144
12
0
32
već mi je pala ta ideja s baterijama, izvadio sam ih i ponovo ih stavio....niš se nije promjenilo.
a zanimljiva stvar je da je metar bio upaljen u kutijici kad sam ju otvorio, a bio je zapakiran tvornički....a čeko sam ga skoro mjesec dana da dođe....tak da je očito cijelo vrijeme bio upaljen možda zbog toga ne mjeri...... neznam stvarno što da mislim