Problem sa balastom/upaljachem!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

domino

Aktivan Član
16.08.2007
116
3
0
38
Pozdrav drugari! Kupio sam polovan komplet sylvania 4ooW grolux sa predspojnom spravom.





Imam jako veliki problem. Lampa nece sama da se upali. Kada tajmer ukljuchi, nista se ne deshava. Onda ja prodrmam komplet(balast+kondenator+upaljach) par puta i chujem ono pulsiranje i ubrzo za tim se sijalica upali... Problem je sto svaki put moram da "drmam" (podignem, malo protresem) da bi se upalila, sto znachi da svaki put moram da budem prisutan. Ponekad paljenje traje i desetak minuta... Provetio sam kontakte glinericom i struje ima tamo gde bi trebalo da je bude... Jel ima neko reshenje a ovaj problem?
Hvala unapred
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Proveri zice dali su ti sve spojene kako treba!!!!
Ako nisu onda mozda grlo od lampe nevalja a ako je i to uredu onda nema sta drugo nego da menjas verovatno upaljac jer nema vise sta da nevalja!!!
Znaci da je prigusnica nesto sjebana onda nebi svetlila ni kada prodrmas!!!
Uglavnom su neku kontajti u pitanju!!!
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
Evo meni se ista stvar desavala s tim da sam ja probavao spojiti MH sijalicu bez upaljaca....hehe...mislim islo mi je, samo sto sam svaki put je morao malo prodrmati da bi se upalila .

ti kazes da imas upaljac , pa me to malo zacudilo ... da nije on u pitanju ?

sta ako nije na tajmeru , sljaka bez beda ?
 

domino

Aktivan Član
16.08.2007
116
3
0
38
Hvala doc, hvala weedman!
Nije problem u timeru... Isto se deshava i kada je bocnuto direktno... I ja imam utisak da ja do kontakata, mada evo weedy kazesh da si drmao balast bez upaljacha i da se sijalica tako palila... znachi, verovatno je upaljach...
Htedoh samo josh da vas pitam, ovo pulsiranje(zvuk) jel stvara upaljach ili prigushnica?
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
nisam drmao balast nego ZARULJU :) samo bi je onako ....pflak cvoknuo :) i onda bi

zasvijetlila .... :) ali to je bilo cisto eksperimentiranje .

ne mora odmah znaciti da je upaljac ali on ima tu ulogu da na trenutak podigne napon i omoguci sijalici da zasvijetli, da tako kazem .

a si siguran da je sve 100 % spojeno kako treba ?

i vec si dobio savjet da provjeris kontakte , pa to napravi i onda pomalo dalje .

sretno .
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Kažu ne diraj lava dok spava,a vi baš tamo čačkate mećku...
Svaki put kada zbog čišćenja prašine moram maknuti žarulju prije nego li je ponovno
stavim provjerim sve žice, malo probam pritegnuti na starteru da se nije
koja slučajno otpustila.
Prišarafim žarulju i prekrižim se za svaki slučaj:facesjump:

Tako da za vaše drmanje prigušnice i lupkanje žarulje nemam komentara

:maryjane:
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
gloSS_ZelenKy je napisao(la):
Kažu ne diraj lava dok spava,a vi baš tamo čačkate mećku...

pa nija zarulja osjetljiva na bolove .....isto kao kad ti provjeris kontakte .

ovo ti je isto samo provjeris kontakte nakon sto si stavio zarulju u grlo .

covjek je skuzio da se zarulja jedino tako pali i sad problem treba rjesiti .
 

domino

Aktivan Član
16.08.2007
116
3
0
38
Hehehe, chachkamo mechku...:facesjump:
Nisam se usudi da loopkam sijalicu, samo balast... Kupio sam upaljach, netje da radi, izgleda da nije pulsni, a lepo sam trazio...

Ako problem sa kontaktima postoji, nalazi se u prigusnici, chini mi se da unutra nesto chuje kad je drmam i "svitne", bash kod spoja....

Nemam vishe snage da se majmunishem, kupitju sutra prigushnicu pa cu da se javim ako mi ne bude jasno povezivanje...
Hvala na pomoci!
 

domino

Aktivan Član
16.08.2007
116
3
0
38
Ljudi, samo sam hteo da pitam josh jednu stvar:
Da li mogu da umem bilo koju prigushnicu za HPS od 400w i da li ce da radi sa grolux lampom? Naravno, da bude kompaktibilna sa upaljachem? Jel dolaze u obizir philips prigushnice? Sorry ako smaram...
hvala
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Trebala bi radit,obično su upaljači nekompatibilni(pogotovo philips,
radi samo sa philips žaruljama),al pitaj tamo di je ideš kupit a ako
ne znaju dat će ti sigurno da je zamjeniš ako ne bude radila.
 

domino

Aktivan Član
16.08.2007
116
3
0
38
Uzeo sam i balast i upaljach. Sve to uredno povezao i sada nece ni "na gurku" da upali. Proverio sam, u grlu ima struje... Jel ima neko neki savet, odlepicu skrozzz
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Ak u grlu ima struje krivo si spojio... to se i meni desavalo.. cekaj da dodje neko ko zna spajat ti stavi shemu opreme, slikaj opremu a neko ce ti to u pejntu pospajat i bit ces dobar
Il pogledaj postove na forumu neko ti mozda ima istu opremu ko ti pa spojis kak je i on/ona.
Pisss
 

domino

Aktivan Član
16.08.2007
116
3
0
38
aham... ja mislio da sam dobro spojio...
Ivinjavam se shto se ponavljam, ali je bash frka... pa evo i ovde:

korisnik lin mi je postovao slichicu, ali ipak to nije bash taj hardware...
sorry josh jednom...
Hvala
 

domino

Aktivan Član
16.08.2007
116
3
0
38
hvala, Brus, ipak se nisam usudio... Samo mi josh treba da rikne sijalica... Hvala u svakom sluchaju, respect!

Ovako sam vezao, mislim da je po shemi:


upaljach zuji i greje se, ali prigushnica ne reaguje, ne chuje se i ne greje ni malo, 'ladna je k'o shpricer... Valjda ce da se pojavi neki elektrichar, stvarno ne znam vishe sta cu... Ko uspe da mi reshi problem, dobije pivo!!!
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
to sta si ti spojio je po shemi sa upaljaca i odgovara shemi i na prigusnici . ne kuzim zasto

se ne pali .

ocito je kao i po obicaju neka caka . valjda ce netko rjesiti ovo, ja ne znam . zao mi je .
 

domino

Aktivan Član
16.08.2007
116
3
0
38
Jeste caka, i to je tako glupo da me je prosto sramota... Lik koji je sklapao prvi komplet je okrenuo zice u samom grlu, stavio je nulu na fazu i obratno... Ja sam sve rastavio, a poshto je grlo bilo na reflektoru nije mi palo na pamet da to proverim... Sada sve napokon radi... Hvala svima koji su se potrudili da pomognu! Super je ekipa i nekako mi je drago da vas imam.
A poshto sam obecao, odoh ja na pivce, evo i vama po jedno ;-)

beer.jpg


pozdrav :pat:
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
mislim da nebi smjelo bit bitno to faza-nula. jel znas u uticnici koja je faza
a koja je nula? jesi ustekavao u struju ovak i onak? meni nema smisla.
ipak je to izmjenicna struja. a mozda sam i ja bedak. al svejedno mi nema
smisla.
 

domino

Aktivan Član
16.08.2007
116
3
0
38
I ja sam tako mislio... Ipak, pokazalo se da mora faza u fazu... Nisam proveravao da li radi kada okrenem utichnicu, mozda je jednostavno ovaj upaljach takav... Sve u svemu, sada radi... :maryjane: