Problem sa biljkama

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
01.07.2015
32
16
8
Hrvatska
Znao sam da su nekakve granule u pitanju.Pomislio sam na Ureu ;)
Nemam pojma..mislim da bi ranije pokazale da im ne odgovara ..taj lumbrical sta god da to je ;) i to rifuzno gnojivo.
Ali zasto sam pomislio na granule.Pojma nemam ;)
Da nešto nije u redu sa zemljom i druge biljke bi pokazale slične simptome, ali na sreću ne pokazuju. Mislim da je sa zemljom sve u redu, nešto drugo je u pitanju.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Mislim da imas problema sa gusjenicama, nisam siguran. Pregledaj cijelu biljku ako ih vidis...i jajasca ispod listova ako ostavljaju.
Ono kaj mi je upalo u oko je: Uzmes potH koja je sama po sebi dosta jaka zemlja i ima gro mineralnog gnojiva, i onda u nju naguras jos 2 razlicita organska gnojiva, pa zaljevas izvorskom vodom. Kompliciras si zivot a koristi nikakve ;)
Slijedeci put uzmi potH i stavi 10% perlita i/ili kokosa i to je sve sto trebas. Voda iz pipe je ok jer ima dovoljno svega u sebi a ph u vecini slucajeva nije pre visok. PotH ima odlican PH i odlicne omjere gnojiva i nema smisla to razyebat sa kojekakvim preparatima ;)
 
01.07.2015
32
16
8
Hrvatska
Mislim da imas problema sa gusjenicama, nisam siguran. Pregledaj cijelu biljku ako ih vidis...i jajasca ispod listova ako ostavljaju.
Ono kaj mi je upalo u oko je: Uzmes potH koja je sama po sebi dosta jaka zemlja i ima gro mineralnog gnojiva, i onda u nju naguras jos 2 razlicita organska gnojiva, pa zaljevas izvorskom vodom. Kompliciras si zivot a koristi nikakve ;)
Slijedeci put uzmi potH i stavi 10% perlita i/ili kokosa i to je sve sto trebas. Voda iz pipe je ok jer ima dovoljno svega u sebi a ph u vecini slucajeva nije pre visok. PotH ima odlican PH i odlicne omjere gnojiva i nema smisla to razyebat sa kojekakvim preparatima ;)
Ja isto mislim kako je gusjenica u pitanju. Napudrat Neopitroidom jel?

Što se tiče zemlje i mixa u njoj, mogu reć da dobro radi, biljke su zdrave, plodne ... To si u pravu za mineral. zemlju i organsko gnojivo, ali eto radi. Ako sam dobro shvatio, savjetuješ mi istu zemlju, perlit (što imam i sad u zemlji) i kokos? I to je sve?? Samo zalijevat bez ikakvih drugih dodataka/gnojiva (guano itd.)?
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
imam slican problem. bile neke musice, kao bele muve, reko ok, nema beda, kad za par dana ukapiram napadaju lisce i sisaju sokove izgleda kao spaljeno djubrivom, kao i to tvoje;
samo ih isprskao onim sprejom za muve/komarce i stalo siranje.

DSCN0573.JPG

to je samo mali deo, na donjim listovima vise
 
Poslednja izmena: