problem sa co2

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
20.12.2009
4
0
0
38
imam 7 stabljika u boxu 1.5x1.5x2
stare su 5 sedmica visina im je u rasponu od 15-25cm
mislim da je to relativno normalno al imaju tek 4 para listova sto mislim da je malo,ali buduci da trenutno koristim samo 3 sijalice 2 x 100w zarulja i 1x fluoroscenta lampa sa zidovima oblozenim alu foliom tako da ne mogu ocekivat bolje.

veliki problem je sto nemam apsolutno nikakve ventilacije nit imam opciju za to.
jedino imam ventilator kojim stvaram unutrasnje strujanje zraka.

interesuje me kako prostoriju obskrbit sa co2 a da pritom ta metoda nije skupa.
imam vise ideja kako to uradit [ fermentacija , co2 tablete , sistem sa sodom bikarbonom u posudi u koju kaplje voda ] ali ni za jedno od navedeni rijesenja nisam siguran koliko su efektivni i ako jesu u kojoj mjeri.
trenutno mislim da bi sistem sa sodom bikarbonom u posudi u koju kaplje voda bio najefikasniji ali ne znam koliko bi mi trebalo sode bikarbone po jednom danu da prostor dovoljno obogatim sa co2

i jos jedno podpitanje, imam umjetnog gnjoiva za valjsku upotrebu [ ono u bjelim kuglicama ] pa dali bi ga mogo koristit
otopljenog u toploj vodi pa sa time povremeno zaljevat i kojoj mjeri tj. kolko kuglica na koliko litara vode?

ako neko ima nego drugo rjesenje drugacije od gore navedeni ili
preciznije upute za gore navedena rijesenja molim da mi odgovori.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Mislim da ti je rasvjeta u pitanju a ne co2.
Kakve su te žarulje 2x100?
Nešto mi govori da su obične,ta flourescentna ne zvuči obečavajuče prema tome moguče da gajiš praktički bez rasvjete,jeli moguče?
Daj neke karakteristike lampi,i ostalog ako je moguče(zemlja,veličina kanti,režim svjetlosti,temperatura...).
 
20.12.2009
4
0
0
38
philipsove dvije obicne sijalice 100w 1340 lumena i jedna neonka 1100 lumena sve zajedno 3780 sto je upola manje nego sto bi trebalo bit ali cu u slijedeci par dana ubacit jos jednu obicnu i jednu neonku sto bi u konacnici bilo 6220 sto bi blo optimalno.
a osvietljenje radi na rezimu 18/6 tako da se to da rijesit al necu ubrzat rast ako budem kratak na CO2 jer koliko sam se informiso
biljka stvara hranu za razvoj u kobinaciji svietlosti i CO2

po pitanju temperature je kriticno zato sto povremeno grijem sobnom grijalicom tako da temperatura cesto varira od 15-30 stepeni jer je napolju poprilicno hladno ovi dana pa mi to predstavlja dodatni problem

zemlja je uredu kupio sam je u poljoprivrednoj apoteci
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ja uglavnom stalno koristim Co2 tablete,sad jeli to korisno ili nije,neznam jer nisan prova bez.A ionako je svaki put nešto drukčije,ionako za našu dušu:)