problem sa cvetanjem

  • Začetnik teme silikolor banda
  • Datum pokretanja
Hempatia Soma iGrow Hemps garden
S

silikolor banda

Guest
zdravo svima. necu vas daviti detaljima oko boxa i ostalog. sve je uradjeno prateci uputstva sa foruma i do skoro bilo ne moze bolje. moj problem je sledece prirode. imam 12 domacica koje su od starta pod hps agro 250w na rezimu svetla 12/12. stare su 27 dana od pojave iznad zemlje. trenutno raste 6 par pravih listova i na spojevima listova sa stablima rastu mali listovi. problem je sto jos nisu pocele da cvetaju niti ima ikakvog nagovestaja da ce se to dogoditi u skorije vreme. sta da radim da bi ih naveo da procvetaju? molim pomoc
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Neces da nas davis detaljima,mada su oni jako bitni. Kao prvo strpljenje ti je ovde veoma bitno,a kao drugo veoma je bitno kakav ti je box,tacnije dihtuje li dobro sto se svetla tice? Ako ti i najmanja svetlost prodire u box kada biljkama treba biti mrak,ili otvaras box u to vreme,onda i nece skoro na cvetanje...
Zato ipak radije malo bolje opisi box,izolaciju...itd
Pozdrav
 
S

silikolor banda

Guest
ok. to je u stvari mala ostava u mojoj novoj kuci. 2x1,5 m visina 2,5 m. zidovi su okreceni u belo, ventilacija je 1 comp vent koji ubacuje vazduh iz susedne prostorije kroz rebrasto crevo, tako da nema ulaza svetla. jos 1 takav sistem koji izbacuje vazduh kroz prozor na kom je zakovana sper ploca umesto originalnog krila, ni tu nema ulaza svetla ni najmanje, sve sam proverio i obezbedio pre pocetka. temperatura je 26c kad radi lampa, i 18 kada je ugasena, konstantno. ph je oko 5,7. zemlja je neka kupovna holandska tresetnica, ne secam se imena, dodat stiropor i perlit. unutra strujanje vazduha obezbedjuju 2 comp venta. ne otvaram box u fazi mraka. djubrivo je 15-15-20 odnos N P K. citao sam da visak azota odlaze cvetanje zato sam od starta koristio samo ovo za cvetanje. e strpljenje.... hmmmm zalihe outdoora 2009 se blize kraju, a nemam nameru da kupujem kod dilera dok sam ziv, ne toliko zbog para koliko jer ne zelim da se eksponiram.
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
sve ce to biti ok a nemozes je natjerati da bude prije gotova moras imati strpljenja i mislim da bi bilo0 lijepo da bacis neke slike pa da svi vidimo kako to izgleda
 
S

silikolor banda

Guest
nemam trenutno digitalni a batalio usb kabal od telefona. slike su u fonu, cim nabavim usb bacam fotke na forum i pravim dnevnik uzgoja
 
S

silikolor banda

Guest
e da HazeSeeker, ne sumnjam ja u tebe, i tvoje znanje i iskustvo, i zahvalan sam na savetima, ali zar nece da uginu ako budu 70h u mraku. zar biljkama nije potreban i ciklus svetla da obave fotosintezu? i da li ce da dozive stres ako ne uginu od tako dugog perioda tame? mislim da me shvatate, trudio sam se dosta oko ovoga i ne bih voleo da mi propadne trud.
 
S

silikolor banda

Guest
hvala haze. nisam ja sumnjao u tebe nego bolje da pitam nego da upropastim nesto. ja imam 12 god iskustva u gajenju outdoor, ali mi je ovo prvi grow indoor. sutra ih stavljam na 36 sati mraka pa da vidim sta ce da bude. i jos 1 pitanje, sta mislis o odnosu djubriva 15-15-20 da li da nadjem neko sa jos vise P?
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Sada sam vidio da su stare 30 tak dana ... Sada bi tako i tako trebale procvjietat sa i bez 36h mraka ...

A što se tiče gnojiva , pa ja bi za početak neko sa više N , a ovo koje si spomenuo je ok za cvat .
Ja inače dam extra P poslje 5. tjedna cvata . Imaš veliki izbor gnojiva na internetu , organski ili kemiski na tebi je da odlučiš . Ja preferiram hesi .
 
S

silikolor banda

Guest
ok haze, hvala. slusaj, ja sam skoro cuo za vutra.org i moram ti reci da je bas dobar forum. zanima me kako da dobijem grow suport status? ja imam mnogo iskustva u out door uzgoju i rado cu da podelim sa drugima i da pomognem koliko god budem mogao