Problem sa cvijetovima u fazi cvijetanja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
e nekoga zanima ovo...
kada je usla u fazu cvijetanja utrostrucila se i prestala s daljnjim rastom, cvijetovi su narasli ali NISU gusti uopce i vec pocinju dlačice biti smeđe boje.
Tek je oko mjesec dana u fazi cvijetanja možda dan više manje...
visoka oko metar i nije "bushy" a na vrhu su opet poceli listovi s tri i jednim krakom..
Režim svijetla je nepromjenjiv 12/12...
Ovo mi je prvi uzgoj (indoor), barem svaki drugi dan obogatim prostor s CO2 (soda + ocat), gnojim gnojivom bogatim fosforom, ne prečesto.
Ponekad zalijem čistom vodom bez gnojenja.
Nalazi se u posudi od 7 litara, uzgojena iz sjemenke.
Od osvjetljenja tu su 4 štedne žarulje (warm white) svaka je equivalent od 120 Watti, i dvije fluorescentne cijevi koje osvijetljuju biljku po cijeloj visini (cool white).
Redovito provjetravam, nema insekata.
cutao sam veće listove tu i tamo i sveukupno dva cvijeta da ju testiram.

zasto su cvijetovi ostali mali??...
(sliku cu uplodati sutra)
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Po mome misljenju moguci razlozi su:

1. Ne bas idealna rasvjeta za cvjetanje sto se lumena tice (da bi budovi bili veliki i puni trebas dosta vise watta.. HPS po mogucnosti)
2. Dodatan stres biljci cupkanjem listova i cvjetova
3. Nisi spominjao ventilaciju koja je izuzetno bitna.. svjezi zrak mora stalno biti raspoloziv biljci.. kruzi li u boxu stalno jedan te isti bez obzira na co2 nije dobro.
4. Temperatura? Mozda previsoka, mozda preniska, a mozda preveliki raspon od minimalne do maximalne?
5. Moguca malo slabija genetika koja je dodatno eskalirala prva 4 eventualna razloga.

Eto.. mozda iz ovoga nadjes nesto sta ce ti imati smisla i uspijes doci do rjesenja.
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Mislim da je problem u svjetlu,odnosno manjku istog.Te 4 štedne pretpostavljam da su oko 20,25 watta(ako je ekvivalent 120w) i imaju nekih 1000 do max 2000 lumena svaka što je 8000 lumena crvenog spektra, a to je u svakom slučaju premalo za cvjetanje.A te cool white cjevi su razlog što se biljka i dalje lista,jer su plavog spektra i ne pomažu baš cvjetanju.Uglavnom ,da ne pretjerujemo sa spektrima, FALI TI SVJETLA.Ako već nemaš hps trebalo bi ti još 5,6 štednih(warm white 2700k) da taj cvjet liči na nešto, po mogučnosti i više.Bilo bi dobro vidit slike al eto to je moje mišljenje pa pričekaj još potvrdu od drugih...
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
28
18
Ja sam taj problem imao na Master Kushu zbog visoke temperature... dok recimo Sour Jacku to nije toliko smetalo. Ne kažem da je to jedini razlog zbog kojeg bi se to moglo dogoditi :) osim već navedenih mi ne pada ništa drugo na pamet.
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Nedostatak svjetlosti uzrokuje preveliki razmak izmedju internoda, pa se dobije 'mrsava' biljka koja raste samo u visinu i ima prozracne hedove. Moja preporuka. HPS lampa...
 

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
hmmm, hvala svima na brzim odgovorima...
HPS lampa nazalost ne dolazi u obzir zbog sitnih problema...
temeratura sumnjam da je problem i najmanji, ventilacija takoder...
EDIT: mislim da je posuda ok..jer je ima u dubinu stvarno dobro..a to je vaznije nego u sirinu. :)
dakle ostaje svijetlo...hps je odlican izbor ali stvarno je prekasno za nju...
koji jos izbori preostaju:
kupiti vise stednih zarulja.
kupiti jace stedne zarulje?
obicna zarulja je crvenog spektra ali previse grije i trosi itd. nije bas pametno rijesenje.
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
34
kazem ti 7 litara je stvarno malo bez obzira na dubinu korijen se nema gdje siriti vise , mala zapremina posude plus slabo svijetlo sto je kod tebe slucaj rezultiraju sa takvim problemima. koliko sam skuzio ti imas manje od 6000 lumena svjetla u crvenom spektru to je jako malo i kad jos na to dodas tu malu posudicu budi sretan da uopce imas hedova.
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Obicna zarulja nikako, jednostavno nema smisla jer im je iskoristivost jako mala, vise stednih moze (najmanje duplo, sto moze izgledati malo smijesno, ali jebiga), isto tako moze i neke jace stedne ako pronadjes.

PS
bugi, zasto ne mozes HPS? Nije to neko cudo Bozije, niti je skupo (u usporedbi koliko ces dati za te silne stedne zarulje) niti grije toliko (koliko ce ti grijati sve te stedne zajedno)
Baci oko na sliku, govori puno:
light20output20comparisio2.jpg
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
mr.skunk je napisao(la):
kazem ti 7 litara je stvarno malo bez obzira na dubinu... i kad jos na to dodas tu malu posudicu budi sretan da uopce imas hedova.

7 litara je sasvim ok jer je meni uspjelo i u puno manjima dobit ok rezultate.

http://forums.vutra.org/unutrasnje-...ma-od-3-litre-susenje.html?highlight=pitarima
(obrati pozornost na veličinu posude)

Veća posuda je uvijek bolja al 7L je vrlo prihvatljivo.Veća posuda=šira,gušća biljka=veći cvjetovi al što se tiće visine dođu na isto(ako se ne režu),ali mislim da se manjim pitarima ne izgubi puno na kvaliteti i potenciji uroda ako su ostali uvjeti zadovoljeni samo cvitovi budu manji.
 

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
nazalost HPS ne moze, ne ovom prilikom.. evo neznam u praksi ali koliko vidim u teoriji HPS stvarno je najbolje rijesenje ali u ovom slucaju se nemoze pa trazim alternative...
izgleda da ce stedne ucinit svoje...da, smijesno ce izgledat ali ideje su tu pa ce mo vidit kad se ostvare kako ce izgledat...hehehe...
a usput, stedne su na nekom snizenju pa su jako povoljne...
a i ova posuda je jedva pronadena tako da ce i ona morat posluziti pa kakva je takva je...
al dobar savjet... :)

inace puno zahvala od ljudi koje ste "prosvijetlili" sa vasim brzim odgovorima :)
 

5AR

Aktivan Član
24.06.2006
226
237
43
a moja preporuka ti je i da smanjiš fosfor(jer on ubrzava cvatnju) te da pojačaš kalij.
 
07.11.2007
8
0
0
54
Posadio 1.7. na zastaklenom balkonu, drzao do pre 3-4 nedelje na 24h na nekom bezveznom reflektoru koji je doprineo nepravilnom razvoju, od pre 2 nedelje su na Agro 400w na 70-80cm od vrhaova biljaka. Pre 2-3 dana sam napravio abazur oko reflektora od alu-folije, da zatvorim malo svetlo od spoljnog sveta, kad ono listovi krenuse da zute i odpadaju. Napominjem da su biljke u fazi cvetanja, a mislio sam da mi je bas krenulo... tako da sam van sebe...