problem sa gnjoivom/INFO/SLIKA

• Vutra Radio is back. Možete ga slušati preko web plejera. Slušamo se!
Hesi Canna iGrow Mills Nutrients

Fukmondo

Varemengo
Banovan
Poznanik Foruma
27.10.2006
765
475
113
da,koristio sam komposana gnojivo u pocetnoj fazi cvjetanje( pola doze)problema bilo nije,dao bi prednost planteli a da ne govorimo o hesiju ali sa njim oprezno!,tema gnoivo pa se javih.)

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.545
120
88
Bosnia and Herzegovina
www.gandza.org
Uvijek sam govorio, da ne treba puno gnojiti zemlju, pogotovo ne na početku previše... jer biljka za formiranje korjena (što je najveći prioritet pri klijanju) već ima u zemlji koju smo predhodno napravili odgovarajući mix, tako da nema potrebe za gnojenjem.
Uvijek stavite 1/4 doze gnojiva koja je propisana (kad pripremate gnojivo)

Fukmondo

Varemengo
Banovan
Poznanik Foruma
27.10.2006
765
475
113
ma neznam bas,npr. recimo prava gnojiva koja su za to napravljena
pretpostavka je,bas njih bi se trebalo koristiti u propisanoj dozi,zasto??

pojma neam pa mozda se netko nadoveze.....:sun2:

kako bi trebalo da ide sa tako tim stvarima??

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.545
120
88
Bosnia and Herzegovina
www.gandza.org
Najbolje je 1/4 staviti prvo, od propisane doze, pa onda pogledati kako biljke reaguju, opet dosta zavisi od mix-a zemlje... mada da ne bi zeznuli biljku, (neko stavlja polovinu od propisane doze, ja opet 1/4) i to ne previše puta je dohranjivati...
Dok su u vegetaciji, mislim da imaju u zemlji sve što im je potrebno, mooožda pred kraj jednom zagnojiti sa N vecim omjerom (mada mislim da nije potrebno, pogotovo ako je biljka u većoj posudi, i kasnije kad uđe u cvjetanje, onda traziti gnojivo koje ima najmanji omjer N, a P i K veći... i tu isto na početku i pri kraju po jednom zagnojiti.... i onda ispiranje ....

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
428
4
0
38
A jeli isto ako stavimo recimi 1/2 preporucene doze neke prehrane ciji N-P-K iznosi recimo 14-16-18
......................I ako stavimo 1/2 preporucene doze neke prehrane ciji N-P-K iznosi recimo 7-8-9

Dali je ova prva nesto jaca kada pise tako?
Znam da su u odnosu N-P-K jednake ali dali se u jacuni razlikuju?
Pa recimo ovu prvu staviti 1/4 kao sto kazes Bezze_Sa
a ove druge nece biti problem i ako stavimo 1/2 ? Ili gresim?

17.09.2007
41
1
0
32
Naravno da nije isto. Ako uzmes 7-8-9 onda imas vise micro elemenata, za razliku od
14-16-18. Ali kad uzmes 1/4 14-16-18 onda dobijes isto NPK ali imas duplo manje micro elemenata. Ako si me razumeo

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
428
4
0
38
Jesam nazavno!
Znaci u sustini je bolje uzimati prehranu koja je manjih omera N-P-K! Upravo zbog tih mikroelemenata!