Problem sa grlom

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Reggaesaurus

Aktivan Član
02.06.2006
135
0
0
www.geocities.com
Neznam kako da opisem...
Uglavnom, to stanje se pojavilo pre oko mesec (i vise) dana i traje... Kad zapalim joint minut ili dva posle toga me zaboli grlo, tek posle prespavane noci se delimicno povuce(bol). Taj bol je nekako specifican nije kao kada se osusi nego se javlja neki osecaj kao da mi grlo otekne. Citavo zdrelo kao da se ukruti, kada pomeram glavu (gore doloe i levo desno) osecam tu ukrecenost.
Imam utisak kao da je od temperature dima i verovatno jeste tako. Koristio sam i vodeni pajp, pomaze neko vreme ali se bol pre ili kasnije navrati.
Nisam koristio ganju na redovnoj bazi vec neko vreme ali se posle svakog jointa taj bol vrati.

Opisao sto sam bolje mogao, valjda sam koliko toliko uspeo da vam docaram osecaj.


Moje pitanje da li ste susretali sa necim slicnim i opste me zanima vase misljenje
 

Misticni Yarac

Aktivan Član
28.02.2007
61
7
0
32
Nikada nisam imao takvih problema k'o sto ti opisujes... Mada, moguce da ti je grlo samo prenadrazeno. Ja bih ti savetovao da pijes neke cajeve i iskuliras varenje na neko vreme, cisto da vidis da li ce da ti se smiri ta situacija... Ako ne, jbg, batali ganju ili otidi kod nekog lekara pa vidi sta on ima da ti kaze.
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Moze biti da ti dim jednostavno ne pase tvome tijelu...pa zapravo za nikoga nije dobar..to moze biti obrambeni organizam tvoga tijela koji ti govori da si pretjeto i da te to truje.
Najbolje da odes kod doktora ako ti on kaze da je sve O.K. onda ti je to od trave.
Ako te ne boli kad ne pušiš onda je sigurno od trave.
Pravi si maslac ili mljeko pa te nece boliti grlo.
Mozemo mi sad pisat kak da pusis da te manje boli ali ta bol nikako nije dobar znak,nemoj se igrati s time ako te zbilja boli nemoj pusiti da si nebi ozbiljnije nastetio.
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
34
Dobar avatar Regesaurus, sto se tice tvog problema imao sam ja ponekad nesta slicno i mislim da je to od forsiranja. Inace savjetujem ti da odes do doktora pa da budes siguran da nije nista opasno.
 
14.12.2006
33
2
0
moguce da je kronicna upala sluznice zdrijela ,znam iz iskustva ,a mozda nije nista ,uglavnom jedi meda on je strava za grlo bilo koji i to je to , malo smanji hladno gazirano
 

Reggaesaurus

Aktivan Član
02.06.2006
135
0
0
www.geocities.com
DirtyDeeds je napisao(la):
Ako te ne boli kad ne pušiš onda je sigurno od trave.
Pa ne kad ne pusim ne osecam nista. Inace ne pusim cigare(duvan), jednom sam probao da zapalim i ista stvar mi se desavala.

A sto se doktora tice... e to mi je trenutno malo teze nemam zdravstveno osiguranje tako da ce do malo da priceka. Sta da se radi trenutno nemam para za lekara.

U svakom slucaju smanjio sam drasticno. Zapalim jednom nedeljno ili ne a na putu sam da smanjim jos vise bar u ovim letnjim mesecima.

Hvala svima
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Nije dobro pusiti ako te boli ali ako ne mozes bez bar koristi bong.Najbolje bi bilo da odes kod doktora cim budes mogao.Jel stavljas duhan u pljuge?Probaj zapaliti cistu pljugu,samo trava.Moguce je da si alergican na duhan.
 

Bloodspiller

Aktivan Član
14.12.2005
473
13
0
35
ma i mene zna boliti kada jako često pušim vutru.. Stvar je u dimu, i cigari koliko ju staviš.. Ma jednostavno dim nije dobar za tijelo i netko ga bolje podržava netko slabije..
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
I to je moguce.Alergija se moze pojaviti i nakon 50 godina,tj. simptomi alergije.Ako pusis s duhanom mguce je da si alergican na duhan,ta alergija nije tako rjetka kao alergija na travu.Vjerovatno nisi alergican to je vrlo mala vjerovatnost.

Sad kad si rekao nakon 10 godina.....nakon 10 godina pusenja se mogu pojaviti stvarno ozbiljni problemi sa zdravljem.Stvarno bi bilo dobro da odes kod doktora.Odi kod doktora i reci da te boli grlo kad pušiš(duhan naravno) te da te zanima dali se pocinje dogadjati nesto ozbiljno.

Mislim da svi mi koji pušimo trebamo biti svjesni da,ako ne za par godina ,za 10 godina ce nas vecina osjetiti stetu koju smo nanjeli organizmu.

Javi sta ti je doktor rekao.Nadam se da nije nista strasno.
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
jedna rijec...narguila...

ne shvacam zasto nitko nevoli nargilu?
kazem ti...pusi na to...ohladjeni dim,kao da vuces zrak...ako te i tad bude pralo onda nije do jacine i topline dima vec do neceg drugog...
 

Narquila

Aktivan Član
02.02.2007
225
17
0
36
Yami_Raziel je napisao(la):
jedna rijec...narguila...

ne shvacam zasto nitko nevoli nargilu?
kazem ti...pusi na to...ohladjeni dim,kao da vuces zrak...ako te i tad bude pralo onda nije do jacine i topline dima vec do neceg drugog...

Bas se u potpunosti slazem s tobom, ja uvijek pusim na nargilu a dzoju motam kad idem u grad ili sa kakvom curom;
Ja mislim da cu do kraja ovog mjeseca napraviti tutorijal kako napraviti homemade nargilu mislim kako je ja pravim pa cu vam pokazati
 

prolaps_rektuma

Aktivan Član
19.04.2007
154
8
0
36
spuzva bob je napisao(la):
e amoze kako trava utjecati na bubrege,,,?naime juces smo se razvalili i danas me tako jako bole da....sto mislite?

ne,nikako...varem koliko ja znam,jer nema pretjerane povezanosti...jedino metastazama raka sa pluča,ali to je več nešto sasvim deseto
 

hah

15.02.2007
25
4
0
To ti je sluznica, kupi si kod farmauceutke za cuclat, objasni simptome samo (netrebas spomenut kad pusis) i nek ti preporuci nekaj...
A takoder trava ti steti imunitetu pluca i grla al nen sto ozbiljno isto ko cigarete...
 

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
47
0
46
Naravno da je dim štetan , zato su ljudi izmislili ima nekoliko 1000 godina u Nepalu i ostalim zemljama gdje je bar nešto što je vrijedilo od onih propalih civilizacija ostalo .Čak ako se dobro sjećam prije nekih 10 godina lik mi je pričao da ovi u Nepalu čak imaju i neki oblik primitivnog vaporizera , dakle vutru ne pale da gori nego samo zagriju na nekoj metalnoj pločici temeperature tik ispod temperature na kojoj počinje goriti tj. ovi duvaju naravno samo hašiš(znači stvar sa još manje sporednih tvari) takav dim kad se još dodatno i ohladi kroz vodu je daleko manje opasan od npr. šetnje kroz grad gdje prolazi gomila auta i ostalih zagađivača i da ne nabrajam još 100 drugih potencijalno opasnijih stvari što se tiče kancerogenosti , pa čak i hrana bez koje se ne može živjeti, da ne pričam o vodi zagađenoj razno raznim negativnim utjecajima ,mogao si danas na HRT -u vidjeti šta o vodi i staničnim biofrekvencijama,kaže ovaj jedan Dr.Alternativac(da ga ne imenujem jer s vutrom lik koliko mi se čni nema nikakve veze a i da ima čisto sumnjam da bi izašao na HRT i ko grom iz vedra neba izjavio Vutra je dobra za sprečavanje širenja raka).
Čak i voda koja je biološki ispravna za piti tj.nema štetnih bakterija i ostalih mikro sranja , može biti zagađena jednostavno frekvencijama raznim , jednostavno živimo u zagađenom svijetu i jebiga , snalazi se kako znaš , ovaj ima neku spravu za poništavanje tih loših utjecaja i zračenja iz okolice. Ja sam dosta skeptičan prema takvim stvarima ali ima u tome nešto sigurno ,mora biti neki odgovor na to kako obole ljudi koji nisu ni pušili živjeli su na čistom zraku itd. i nisu imali nekih genetskih predispozicija za oboliti od raka , barem tako mislim zbog činjenice da im u bližoj familiji nije bilo oboljelih,čak ni među onima koji su pušili i živjeli nezdravim životom od onih koji su oboljeli.Ništa nije 100% dokazano što se tiče tog raka , jest ono kao da ovi koji puše imaju puno veće šanse ali šta je sa ovima koji nikad nisu pušili kao ovaj jedan moj malo dalji rođak,kome niko drugi nije obolio i umro od raka.


A sam THC može biti jedino lijek ili ako se previše koristi sredstvo za otupljivanje moždanih osjetla za užitak,ali onda napravi pauzu i mirna Bosna ili već gdje živiš :) .

Uzgoji ti Reggaesaurus sebi nešto da valja ako imaš priliku i nabavi kakvu dobru lulu vodenu i baci duhan,alkohol i ostala sranja biće ti grlo super,neće ti trebat ni NEo anign ni strepslis(namjerno sam izvrnuo malo riječi ali znaš o čemu se radi , mada nisu loše stvari ja sam nekad kad me uvati grlo pošto svetog dima nema uvijek , onda apoteka jebiga bayer ali pomaže dobro) sad ne znam šta je tebe uvatilo ,ovo meni je nekad davno ponekad od prehlade a i pušenja raznih sranja tzv. trava i duhana posebno znao sam i krvavih pačića iz grla izbacit valjda kapilari popucaju ,a nije ima 8-9 godina kako sam prestao sa lažnjak vutrama i cigarama , nadam se da ni tebi nije ništa ozbiljnije , meni valjda nije evo ima od tad nisam izbacivao nikakve krvave pačiće ni piliće iz pluća.
Siguran sam da ti nije od vutre mora da duvaš neki zajeb ja sam od takvih imao ako ne iste onda barem slične a što se tiče plpuća i nekih drugih stvari i još ore probleme sve je prestalo kad sam prestao duvati bilokakvo ***** koje iole sliči na vutru.