Problem sa kisom

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

SKT

Banned
Banovan
06.02.2011
247
327
63
41
Drugari zanima me u kolikoj meri kisa moze da napravi problem mojim biljkama. Trenutno su 45 dana cvetanja, iz indoora prebacene napolje. Strah me da kisa koja danas pada ne izazove trulez hedova. Bio sam kod biljaka i dobro ih otresao od vode, ali kisa ponovo pada, a javili su je i prekosutra i za vikend. Sta da preduzmem da zastitim moj bericet?
 

Jelen

Aktivan Član
13.12.2010
85
8
0
43
Razbijam hemijom ovde po forumu! Neki fungicid prevencije radi. A ko imas moducnosti prebaci neki neki najlon preko njih. Nemoj da ih ususkavah da mogu da se se ventiliraju.
 

SKT

Banned
Banovan
06.02.2011
247
327
63
41
jesi li siguran meski? ja sam jesenas imao starsan problem sa budji, borio sam se samo kidanjem, ali sad tada imao dosta biljaka velikih i nije mi bila frka. sada sam ogranicen kolicinom, i mora da izvucem maksimum. a ne bih te fungicide, to treba da ide u moja pluca.
 

Jelen

Aktivan Član
13.12.2010
85
8
0
43
Pa jeste problem sa fungicidom sto ostaju neki tragovi od njih. Sve zavisi koji i koliko jak. Ako se ipak odlucis za njih imas Previcur. Koristi se za zastitu rasada u povrtarstvu i nije nesto jak. Problem je sto su kod tebe biljke u dobroj fazi cvetanja pa nece imati vremena da sve izbace iz sebe. Kao i meksi mislim da im nece biti velikih problema. Temperatura se kod mene dize polako i preko 25c. I ako se pojavi budj cim zaredja par vrucih, suvih dana, sve ce da se sredi.
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.085
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
ako su na suncanom i otvorenom nemas straha od pljesni jos pre toplo je i naleti sunca suse ju dosta i ako je protok zraka dobar i ako nije konstantno u vlazi bice one ok samo napred sablasni...