Problem sa liscem, Hawaiian snow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ?
2.Koliko su stare vaše biljke ?
3.Koliko su visoke vaše biljke ?
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ?
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, )
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ?
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ?
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ?
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ?
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ?
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ?
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ?
13.Koliki je ph zemlje ?
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ?
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ?

Imam neki osjećaj da niko ne čita stiki teme!

Ovako izgledaju spaljene od žarulje al ti niko ne može 100% reći dok ne napišeš koju rasvjetu koristiš, koliko (su) ti je cm žarulja(žarulje) iznad biljaka, koliko si često zalivao i t.d. ma sva pitanja iz upitnika.
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ? sjemenka, green house
2.Koliko su stare vaše biljke ? ima jedno 10 dana
3.Koliko su visoke vaše biljke ? oko 7-10 cm
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ? za sad su u casi od od 0.5l
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, ) neka kupljena, stavljeno stiropora, nikag gnjojena
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ? zalijana samo jedamput dok presadjivanja, voda iz slavine, cekam jebeni pH metar s ebaya :(
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ? jos neznam
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ? za sad jos nis
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ? sad je pod 2x cfl 23w, poslije ce na 250w hpsa
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ? 20 cm od cfl-a
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ? sad je u malom prostoru tipa 20x20 poslije ide u box od 60x60
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ? temp je oko 28-30, za vlagu nisam ziher
13.Koliki je ph zemlje ? neznam jbg
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ? nemam problema po tom pitanju
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ? ovo mi je 3 grow. 1 je bio kifla od 3 biljke dobio 150g s tim da je 100g bilo bez trihoma, drugih 50 ubojica, sjeme bilo za *****. 2 grow je scrog od twighlighta i mislim da je savrseno odradjen. ovo je 3

najveci problem mi je dok je biljka mala, jer je osjetljiva pa mi tako i najvise propadne.
ovo je sjeme sa dobrom genetikom i nebi htio da se sjebe.

procitao sam puno toga al neko kvalitetno rijesenje za ovo jos nisam cuo.
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Presadi ... približi svijetlo na 5-10cm i manje zaljevaj ...
CFL nije mogu napravit to oštečenje tako da nije to ... problem je u zemlji , a sad dali je ph zemlje , previše vode ili nešto treče ...neznam .
Dajem ti koeficjent 1.25 da je owerwatering ...

Naj jednostavnije rješenje je da presadiš u veče potove sa novom zemljom ...
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
vise oupce ne zalijevam.

e sad za zemlju cu trebat pricekat da mi dodje mjerac.

i ja mislim da je previse vode al neznam kak su to sad rijesit?

ovo je biljka koja je brutalno veca i ima jebeno korijenje, a sad ova je full mala i ima moza 10% korijenja od te.

neznam kak ce mi veci pot pomoci.

http://img34.imageshack.us/img34/812/p8170426twighlightnovat.jpg


kak mogu isusit sad tu zemlju osim da ne zalijevam vise?

PS ne vezano uz temu. kak mogu izmjerit ph zemlje s ovim:?

http://cgi.ebay.co.uk/WATERPROOF-DI...emQQptZLH_DefaultDomain_3?hash=item35a4557eba

samo ga nabijem u zemlju ili?
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Lampa je rješenje da ugriješ saksije i da im je temperatura oko 28-30 blitu njih,samim time se zemlja zbog vručine tl. topline polako isušuje i trebala bi biti suha najkasnije za 2 dana ajmo reči....
Kod tebe je brblem šta te štedne baš i ne griju i nisu extra jake i samim time slabo isušuju zemlju i dugo vremena je to konstantno vlažno bez ciklusa sušenja zemlje-jednostavno počne truliti.
Član foruma Ozrić koliko me pamet služi ima je biljku koja nebi bila zalivana po 10-15 dana jer je lampa slabo dopirala do nje,ali neznam šta je dalje bilo s tom biljkom...
Meni sjemenke još nisu nikle iz zemlje a pod 600w hps-om baš zbog toga da im je toplo i da kroz 7 dana imaju tople uvjete i da ih šta više nikne...

Eto,nemora biti ovo ali je moguče.
Inače šteta da se s tako malom biljkama sranja dešavaju...
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Ja bih reka da problem nije u overwateringu ni u kom slucaju, ono u sta sma skoro pa 100% siguran je problem sa zemljom. Nisi napisa koja je "marka" te zemlje ali ako je biokompovit ili slicno tu lezi problem, jer primjerice ta zemlja je pre pre jaka za tek iznikle biljke te dolazi do przenja....Isti je slucaj i s menom bija prilikom 2 growa, dakle posadio sma ih u tu zemlju i nakon 7 dana listovi su poceli zutit, kao da su sprzeni, a nit je bila previse zalivana,nit ju je svijetlo sprzio...
Kazem ti nisam expert u growingu(jos sam mlad) ali isto tako ti tvrdim 100% da je problem u zemlji!

Takoder ako nisi u mogucnosti da nabavis composanu ili terramagmu, potrazi terra gal zemlju, s njom sam u drugom growu zaminija ovaj biokompovit i biljke su nakon par dana zivnule....PROBLEM sigurno u zemlji!!!!!
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Da,moguče je i zemlja,žalili su se na tu zemlju več neki.
A i nije ti baš pohvalno da growaš 3 put a neznaš koju zemlju stavljaš.
Radije oprez drugi put :)
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
ma gle do sad sam radio sa istom zemljom i nje bilo problema.

moguce da je problem do zemlje, a to sto kazes da zemlja mora bit topla...zemlja je fakat topla i mislim da je mozda i tu problem pa da mi od previse vode/topline korijenje trune...

cekat cu da se zemlja izsusi pa cu vidjet onda. ak ce bit sranja ispirem zemlju.
sta cu drugo?

vidit cu danas kak se zemlja zove pa javim
 

Teglica_Unka

Aktivan Član
02.05.2009
510
83
0
38
ja isto glasam za zemlju sve te kupovne zemlje su u glavnom za vec nikle biljke i nadjubrene su podosta zemlju za klonove ces retko naci kod nas tako da za seeding ti je najbolje kokos ili neki miks kokosa i zemlje...
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
Teglica_Unka je napisao(la):
ja isto glasam za zemlju sve te kupovne zemlje su u glavnom za vec nikle biljke i nadjubrene su podosta zemlju za klonove ces retko naci kod nas tako da za seeding ti je najbolje kokos ili neki miks kokosa i zemlje...

eh kume nemam klonove jos :D

a i di cu u 3 pm nac kokos?

danas ispirem zemlju...
 

Teglica_Unka

Aktivan Član
02.05.2009
510
83
0
38
e care to se tako kaze jer zemlja za klonove i seeding ti je isto treba da ima vise p neko n i k...kapis?

pa ne moras kokos nadji vermikulit
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
a to mi je isto lako za nac- NE! :rofl:

kolko kosta 1kg tog k...?

mislim da cu kuhat fine cokoladne kolace sa thc-om da bolje promislim o tome svemu.

svi u okolici zg-a dobro dosli! :family1:
 

mali.medo

Aktivan Član
27.04.2008
300
22
0
44
..vermikulit:sick:
bojs sve 5 samo vermikulit 50kn 100litara
ima za naručit 5l 30kn.!!!!??!!??
al zajebbbi radnju;pošto ga baš naja za
kupit stara isprana zemlja(od eventualnog prošlog gr.)
il frišku "zemlju,humus" isperiiiii do jajc dokle got "boje"ima
veča pitara pošto je korek ajmo reč divan i traži više,veče i moje skromno
mišlenje je da bi to bilo to(+jbg neš san zaboravil al edit onda sleduje)...
POZDRAFFF i bez nerviranja....:bis:
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
zemlja je friska, ne koristim 2 puta istu zemlju.

isprao sam pitaru od 0.5l sa 4l vode.

sad moram samo cekat:bong7bp::watchplant:
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
ok svi oni koji su rekla da je zemlja kriva su se ljuto zajebali.

problem je do vode.

zemlja potpuno isprana i ista kifla se dogada...

voda je imala ph 8.0 a i bilo je pun k previse vode.
 
26.10.2009
13
0
0
34
kakvo ti je lisce bilo na pocetku?imam slican problem.listovi mi se bjele od vrha prema dolje i istom putanjom se suse.nisam zaljevao 5 dana no lisce se nastavilo susit.
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
na pocetku kao da ti se rade neki kristalici po listicima...vidi moje slike s pocetka thread-a

moj savjet ti je isprat zemlju sa Ph 6.5 ili 6.2 ako mozes. procitao sam negdje da joj odgovara nizi PH.

i ostavi da se zemlja osusi full! ni jedne jebene kapi vode!

onda presadi u neku provjerenu zemljuda otklonis jedan od mogucih " kvarova" i sa prskalicom spricni jedno 15-20 puta u zemlju tek tolko da ju ovlazis.
NE DA CURI IZ ZEMLJE.

postat cu danas sliku.
moja beba je ozdravila i vec je skoro tjedan dana pod LST-om visina oko 20 cm i ima pun k nodova

trebat ce ti 2-3 tjedna da ozdravi ali ako imas samo jednu sjemenku kao sto sam ja imao, nemoj gubit nadu, ako vidis da nema pomaka a jos uvjek imas 1 par zelenih listova...pricekaj jos malo bt ce joj bolje