Problem sa niskim THC-om (Dutch Passion strainovi)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bulletin

Aktivan Član
21.05.2013
118
383
63
Wonderland
Ekipa, nakon dugo vremena, pozdrav svima!
Imam jedan problem koji me muči već dulje vrijeme. Zadnjih nekoliko godina sam prešao sa HPS 600w (dual spectrum) na Black Dog LED. Šator je veličine 1,20 x 1,20m, ventilacija je i više nego dovoljna (min. 280 m3/h, max 800m3/h). Riječ je autoflowerima (Dutch Passion cijelo vrijeme). Medij za uzgoj je čisti coco coir, lonci su Airpotovi 25l (4 komada po turi), a gnojiva su Advanced Nutrients PH perfect (coco verzija). Trening na biljkama je LST (nema topanja ni fimmanja), i rezanje fan listova koji prekrivaju druge vrhove (i ne mogu se svinuti). Na samom početku cvjetanja, kada se biljke razvuku, počistim doljnji dio iznad "zemlje" od sitnih listova i grančica za koje vidim da neće doći do gore i loviti svjetlo.
Dakle, 4 biljke u šatoru i 4 Black Dog lampe od 200w, svaka za jednu biljku. Po kalkulatoru na njihovoj stranici ispada da je snaga svjetla po biljci (PPFD) oko 700 umola/m2/s. Snaga svjetla preračunata u DLI (daily light integral) varirala je tijekom godina od 46 mola na dan do 51 mol na dan (ovisno o tome jesu li svjetla radila 18 ili 20 sati). Biljke uvijek izgledaju prekrasno, nema znakova stresa, nema gljivica niti drugih problema. Budovi su na oko isto tako prekrasni, puni i tvrdi. Nakon berbe, budovi stoje u mraku u ventiliranom šatoru u papirnatim vrećicama (počišćeni) oko 5 dana i nakon toga idu na curing.
To su bili uvjeti (ako sam nešto izostavio, samo pitajte što vas zanima), a sad na problem. Koji god strain uzgajao, obično dobijem komentare tipa "a dobra je, al mi je malo slaba" i sl. I sam sam shvatio da ponekad zapalim joint i ono, ok je, ali bi moglo puno bolje. Biljke mi rijetko budu obasipane kristalima koje vidim po drugim dnevnicima na forumima. Vidi se da kristala ima, i ruke mi se lijepe dok trimam budove, ali mi se čini da sam u prošlim uzgojima dok sam koristio 600w HPS dual spectrum imao vizualno puno više trikoma, što je paradoks, jer Black Dog bi po svemu trebao biti među top (ako ne i prvi) po kvaliteti lampi. Dakle, biljke super izgledaju, izrastu velike i popune prostor sa velikim budovima, koji su na kraju osrednji za zapalit. Help, jer ću se bacit kroz prozor!
 

Wendigo

大麻鉴赏家
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.275
9.544
256
Ne bi trebalo da je do svetla, mislim da juriš problem na pogrešnoj strani... 'em logika (pun spektar VS crveni spektar) 'em i studija pokazuje da pod LED-om zapravo dođe i do pojačane proizvodnje THC
(više npr ovde)

IMG_20221004_044106.jpg

Po tekstu bih rekao da znaš šta radiš, da paziš na parametre (temp, vlaga itd) - jedino možda ako ih skidaš prerano/prekasno - ali opet, deluje mi kao da paziš na takve stvari ...

U svakom slučaju, čisto sumnjam da je do panela, drugo nešto tebe muči
 

Bulletin

Aktivan Član
21.05.2013
118
383
63
Wonderland
@Seva Bilo je i klasičnih foto biljki, ispale su jako dobro, ali jbg, traje puno dulje...
---
@Wendigo Točno, ove LED-ice imaju i UV spektar, pa bi bila logika da pred kraj sve pobijeli od trikoma, al eto. Skidam kad su trikomi mliječno bijeli, prije nego krenu u narančastu fazu.
---
@ironymous Bilo je verzija od 39 cm do 45cm. Na 39 cm PPFD je 705 umola, DLI je 46 mola na dan (18 sati svjetlo, 6 sati mrak). Na 45 cm PPFD je 530 umola, DLI je 38 mola na dan (tu su radile 20 sati i 4 sata mraka, s tim da je onda footprint svake lampe 75x75 cm, znači preklapaju se međusobno u šatoru od 120x120). Nisam probao na samom kraju dizati svjetla, može biti i da je to u igri.
---
@h0nda Hahaha, svi smo imali taj problem! Probao sam i to, al nije stvar samo do mene, odem kod frenda koji zapali jednom u 2-3 dana, i ni on nije bio baš oduševljen. Pukne, al nije to to!

Stiglo i obrazloženje od ekipe iz Black Dog-a.
 

Prilozi

  • Screenshot 2022-10-04 124420.png
    Screenshot 2022-10-04 124420.png
    1,1 MB · Pregleda: 134
Poslednja izmena:

stardust

Aktivan Član
28.02.2009
279
427
63
Nakon berbe probaj ostaviti budove na granama na zraku da se normalno posuše,
bez papirnatih vrećica sa minimalnom ventilacijom,ciljaj vlagu 50%,temp 25C
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.010
15.195
358
Koji Black dog imaš?
On je komercijalno svijetlo i ako ga držiš prenisko,spigat če biljke samo tako.....
Sad čitam,da imaš model od 200w,ali zašto 4 komada?
Nakon berbe, budovi stoje u mraku u ventiliranom šatoru u papirnatim vrećicama (počišćeni) oko 5 dana i nakon toga idu na curing
I ovdje gubiš miris(terpene),koji imaju isto utjecaj na jačinu dima!
Suši ih ,da vise 7+ dana i onda trimaj suhe,razlika je nevjerojatna!
Ako možeš oslikaj svjetlo,jer Black dog je u samam vrhu. S time,da Dutch passion ima puno bolje foto biljke. Automate uzimaj od fast buds i sl.breedera koji su specijalizirani za njih!
 
25.07.2020
31
20
8
33
Sadim samo dutch passion vec neko vrijeme, imao sam 5 growova, 4 različita, straina i nek te to ne cudi, dosta su slabiji strainovi bez obzira kaj tam piše i bez obzira na lampu, RQS ima puno jace strainove ali naravno puno manji prinos,to je samo moje mišljenje iz mog iskustva
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo

Bulletin

Aktivan Član
21.05.2013
118
383
63
Wonderland
Hvala vam svima na smjernicama i savjetima! Sorry, nisam dosta dugo bio na forumu pa tek sad vidim nove postove.
@Jolly Joker - Istina, to je sada i plan. Vidim da ovi Dutch Passion autosi previše variraju i po fenotipu (svaki njihov strain ih jednostavno ima previše, i po strukturi, i po vremenu cvjetanja, po izgledu, a i po tome kolko pucaju na kraju), a nije baš ni istina to što navode po THC sastavu (možda i je, ali u nekim tvornički savršenim uvjetima). Povratak na normalne foto strainove nakon gro godina!

@stardust - Ma tokom svih ovih godina sam probao sve sisteme sušenja (cijele biljke trimmane/bez trima, samo grane, samo headovi, odrezani headovi u vrećicama...), i po mom iskustvu, najbolji okus i miris su imale kada su sušene kako si napisao, uz suhi trim kasnije. Samo ne ispadnu tolko lijepe :))))

@Nogud - Ma ostavljao sam te autose i dulje ponekad :DDD Al na kraju nikad nisu pucali kao klasični fotoperiodi...

@0Marac0 - Imam Phytomax 2 od 200W, 4 komada. 4 komada jer po njihovim tablicama, jedna od 200w je taman da ful pokrije prostor od 60x60cm u cvatu (kod foto perioda, na 12//12). Vidiš gore i u slici što su napisali iz Black Dog-a u mailu. Istina, stvarno su jake i sa njima je bolje uvijek ići na to da ih digneš mrvicu više od preporučenog, jer unatoč dobrim uvjetima, ipak nije sve savršeno i biljke znaju "zaštopat", sporije rastu i doživljavaju šokove ako je lampa obješena po tablicama koje Black Dog priloži uz svaku lampu (tablice su i na njihovim web stranicama). Na njihovom YouTube kanalu ima mali milion videa, ali ono što kažu u samo nekoliko je to da su šatori u kojima oni snimaju grow smješteni u apsolutno savršenim uvjetima (automatsko naštimanje vlage, temperature + uzgajaju uz CO2, tako da biljke trpe puno više svjetla nego u nekom normalnom, domaćem uzgoju. Hvala i za prijedloge za strainove, još sam na vagi dal dati još jednu šansu autosima, pa mijenjati breedera, ili se sada prebaciti na klasični fotoperiod, ko nekad davno. Ako imaš neku top preporuku za stvarno dobar autos, svaki savjet je dobrodošao!

@ultras1990 - Nažalost ispada da je to živa istina... Marketing čuda radi! Vidim da je i Mephisto specijaliziran samo za autose, i da imaju dobrih strainova, ali nisam imao iskustva sa drugim autosima osim Dutch Passiona. Kako sam i gore napisao, svaki prijedlog za dobar strain je dobrodošao!

@Cyric - Ma ne znam više, više sam lud, izgleda da je uz neke druge probleme bilo i previše svjetla pa su biljke bile šokirane i nisu dale puni potencijal, ali isto tako i Dutch Passion auto strainovi nisu baš tip-top po mom iskustvu. Ne mogu reći da su loši, ali bi mogli biti i bolji!