problem sa on-line shop-om - travellers garden

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Silent Bob

Aktivan Član
09.06.2005
291
35
18
Prije vise od 5 dana narucio sam salviu (zivu) i 5 litara vermiculita (ukupno 33 eura sa placanjem dostave) kod travellersgarden.com koje su preporucili na mushplanet.nl.
Nakon registracije i potvrde, prosao sam kroz neki security sistem za placanje putem kreditne. Njima su pare sa mog racuna legle i sve je tu proslo u redu.
Kada sam pogledao svoju narudzbinu sledjeceg dana na njoj je pisalo da jos nije placanja, a na sajtu je receno da 2 puta dnevno updejtuju podatke o placanjim (jesu li legle pare, a legle su jer ih nema na mom racunu), da li su poslali i slicne stvari.
Najveci problem od svih je taj sto zadnjih 5 dana ja njima saljem mailove sa pitanjima i molbom da mi makar odgovore, ali nista od toga.
Na nekim stranim forumima sam, danas kada sam malo guglao njihov sajta, naisao na slicne primjedbe. Lik je dobio sto je trazio nakon 2 mjeseca, a zivi u nekoj zapadnoj zemlji, ili drugi lik koji nije dobio nista, a ni odgovor na mail. Bas kao ja. :(
Ovo je ujedno i pitanje i upozorenje. Da li je jos neko imao iskustva sa ovom prodavnicom? Vi koji niste, pazite se.
 

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
47
0
46
Nisam sa tom ali jesam s jednom drugom neću još pisati ,ako već niam i ne sjećam se jednom sam nešto pisao o ovome ali ne sjećam se jesam li navo ime kompanije.Naručio sam sjeme za 160 € 2 vrste i trebao dobiti još neke bonuse na plaćanje kešom i još jednu kesicu na svake 2 naručene svima isto daju neki mix raznih vrsta.Uglavnom kontaktirao sam ih više puta i sve OK kao slali su mi još 2 puta osim onog prvog kad sam platio i meni ništa ne stigne i ja im kažem da ne šalju više ništa vjerojatno je pošta usrala stvar ili carina ,mada me niko nije ništa pozivao ni u poštu ni carinu ni muriju,jednostavno pojeo vuk magarca.I tako rekao ja njima ako ne lažu i ako su stvarno poslali jednom pa još 2 put i to bez plaćanja ,jer ovi to stvarno rade ako ne lažu oni i još gomila njihovih na forumu zadovoljnih,ima i nezadovoljnih ima kojima zakasni i raznih kombinacija ili kojma ne proklija pa im ovi spreme zamjenu.Sve mi to smrdi naravno mada ipak teško bi to bilo izvesti varat ljude već 6 godina otakako postoji firma ,a obećali su mi još da će mi dati što sam platio kad god dođem opet u Amsterdam u njihov shop koji stvarno postoji imaju i slike shopa i još su mi predlagali da im dadnem neku drugu adresu nekoga kome mogu vjerovati pa će moju narudžbu poslati n tu drugu adresu ali nit isam imao koga u stvari jedina osoba na čiju adresu koju sam im taman namjeravao dati je upravo bila završila u bolnici radi nekih problema sa srcem i radi se o starijem liku a i njegova žena je prezauzeta svojim poslovima tako da sam odustao od te druge adrese čisto da ne zajbavam ni ove moje a ni ove od kojih sam naručio šta ako opet možda stvarno spreme i opet neko od poštara ili carinika mi to pukne šta ću onda mislit,evo za mene i ne bih se čudio da su me skontali carinici već sam prije ovog naručivao i stizalo mi je i pohvalio sam se da mi je stiglo na par mjesta vjerojatno gdje nisam trebao ,tako da ako su ovi stvarno spremali a do mene nije došlo 3 puta onda najvjerojatnije da me je neko opjevao muriji koji su me onda prjavili na neku listu sumnjivih primaoca pošte sa znate već kakvim sadržajem.A ukoliko su me zajebali i nikad nisu ništa spremili onda zna se kad dođem gore ako mi ništa ne htjednu dati vidjet ćem kakva je situacija pa ću onda da im razbijem shop u temelj i ako treba sam se predati muriji gore neka me zatvore ,boli me ***** bar će mi biti bolje nego ovdje u ovome zatvoru otvorenog tipa.Ali čisto sumnjam da su me zajebali ,prije će bit da me je neko opjevao za one priješnje uspjehe u naručivanju ili je jednostavno neki štakor carinski skužio o čemu se rad inače sve otvaraju u Sarajevu ,što se BiH tiče ,gore im je glavna carina što se pošte izvana tiče sve se otvara gore i pregleda ,kao i prvi put kad sam naručivao dobio sam paketić otvoren i ponovno zaljepljen trakama na kojima je pisalo nešto kao Pošta BiH Carinarnica Sarajevo ,nešt ou tom smislu ,zaboravio sam sad uglavnom skužio sam da je u Sarajevu otvarano ,samo papci nisu skontali kako je spakovano bilo još sa dvije razglednice unutra neke bezze ,za koje sam platio još neku mizernu carinu oko 2-3 KM,malo nešto skroz uglavnom.Drugi put mi nisu ništa otvarali jer je bila neka fina koverta neću o tome da ih ne ureknem:icon_lol:.To sjeme još uvijek imam i još neko što sam iz Amsterdama donio Afghan 17.5€ Growie seeds najjeftinije ili jedno od najjeftnijih što postoji.Al isve stoji lijepo spakirano i čeka na bolje dane.Pitate se sigurno pa koji sam to ***** naručivao i donosio kad ne mogu uzgajat ,e a jebiga mislio sam da će to smekšat starce bar malo i ono kad vide kako je to pakovano i sve ostalo,i da neće dozvoliti da mi propadne lova koju sam na to sve izvalio,a bogami oko 120€ čiste vrjednosti te tri vrste sjemena nije ni mala stvar plus ostali troškovi spremanja love i poštarine sigurno oko 150 € me j izašlo ali nemaju starci milosti i gotovo prepali se za svoju guzicu šta će biti ako bude i jebiga.

Ima tih najvjerojatnije i koji varaju ljude ,samo vidi ti si naručio živu Salviu nisam baš siguran kako ide s tim i koliko ovi znaju o čemu se radi ,samo predlažem ti dabudeš što više uporan šalji im mailove ne moraju ti odmah odgovorit,meni su ovi moji nekad odgovarali odmah a nekad kroz par dana jebiga nisam jedini koji ih za bilo šta kontaktira a ne samo radi neuspjelih narudžbi ,ima i onih koji sve dobiju barem tako na forumu kažu a znaju im dosađivati svako malo pa jeste li spremili pa ovo pa ono.Imaju li ovi tvoji kakav forum registriraj se tamo i onda im počni dosađivati dok ti ne odgovore.Malo sam provrtio po ovim stranicima gdje si ovo našao ne bi trebalo da su prevaranti,čisto sumnjam u to isto kao što sumnjam da su mene zajebali ovi za sjeme, prije će biti problemi u transportu ,pošta ,carina ,nego da se radi o prevarantima,nema logike jebiga skonto bi ih neko odavno i prebio boga u njima pogotovo ovi svi imaju svoje shopove u koje možeš otići,tako da smatram da im se prevare ne isplate.
Sretno.

Edit : uf ako si naručio ovaj klon s korjenima u onoj posudici i vodo ma ovi debili nacarini to sjebali pa onda nisu znali šta da rade i ako ti možda za ono ne mogu ništa jer najvjerojatnije ako ne piše neće ni znati o čemu se radi ,piši propalo ,nadam se da nisam u pravu samo ko zna šta su ovi naši majmuni s ti mogli napravit .
 

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
47
0
46
Nisam sa tom ali jesam s jednom drugom neću još pisati ,ako već nisam i ne sjećam se više ,jednom sam nešto pisao o ovome ali ne znam jesam li naveo ime kompanije.Naručio sam sjeme za 160 € 2 vrste i trebao dobiti još neke bonuse na plaćanje kešom i još jednu kesicu na svake 2 naručene svima isto daju neki mix raznih vrsta.Uglavnom kontaktirao sam ih više puta i sve OK kao slali su mi još 2 puta osim onog prvog kad sam platio i meni ništa ne stigne i ja im kažem da ne šalju više ništa vjerojatno je pošta usrala stvar ili carina ,mada me niko nije ništa pozivao ni u poštu ni carinu ni muriju,jednostavno pojeo vuk magarca.I tako rekao ja njima ako ne lažu i ako su stvarno poslali jednom pa još 2 put i to bez plaćanja ,jer ovi to stvarno rade ako ne lažu oni i još gomila njihovih na forumu zadovoljnih,ima i nezadovoljnih ima kojima zakasni i raznih kombinacija ili kojma ne proklija pa im ovi spreme zamjenu.Sve mi to smrdi naravno mada ipak teško bi to bilo izvesti varat ljude već 6 godina otakako postoji firma ,a obećali su mi još da će mi dati što sam platio kad god dođem opet u Amsterdam u njihov shop koji stvarno postoji imaju i slike shopa i još su mi predlagali da im dadnem neku drugu adresu nekoga kome mogu vjerovati pa će moju narudžbu poslati n tu drugu adresu ali nit isam imao koga u stvari jedina osoba na čiju adresu koju sam im taman namjeravao dati je upravo bila završila u bolnici radi nekih problema sa srcem i radi se o starijem liku a i njegova žena je prezauzeta svojim poslovima tako da sam odustao od te druge adrese čisto da ne zajbavam ni ove moje a ni ove od kojih sam naručio šta ako opet možda stvarno spreme i opet neko od poštara ili carinika mi to pukne šta ću onda mislit,evo za mene i ne bih se čudio da su me skontali carinici već sam prije ovog naručivao i stizalo mi je i pohvalio sam se da mi je stiglo na par mjesta vjerojatno gdje nisam trebao ,tako da ako su ovi stvarno spremali a do mene nije došlo 3 puta onda najvjerojatnije da me je neko opjevao muriji koji su me onda prjavili na neku listu sumnjivih primaoca pošte sa znate već kakvim sadržajem.A ukoliko su me zajebali i nikad nisu ništa spremili onda zna se kad dođem gore ako mi ništa ne htjednu dati vidjet ćem kakva je situacija pa ću onda da im razbijem shop u temelj i ako treba sam se predati muriji gore neka me zatvore ,boli me ***** bar će mi biti bolje nego ovdje u ovome zatvoru otvorenog tipa.Ali čisto sumnjam da su me zajebali ,prije će bit da me je neko opjevao za one priješnje uspjehe u naručivanju ili je jednostavno neki štakor carinski skužio o čemu se rad inače sve otvaraju u Sarajevu ,što se BiH tiče ,gore im je glavna carina što se pošte izvana tiče sve se otvara gore i pregleda ,kao i prvi put kad sam naručivao dobio sam paketić otvoren i ponovno zaljepljen trakama na kojima je pisalo nešto kao Pošta BiH Carinarnica Sarajevo ,nešt ou tom smislu ,zaboravio sam sad uglavnom skužio sam da je u Sarajevu otvarano ,samo papci nisu skontali kako je spakovano bilo još sa dvije razglednice unutra neke bezze ,za koje sam platio još neku mizernu carinu oko 2-3 KM,malo nešto skroz uglavnom.Drugi put mi nisu ništa otvarali jer je bila neka fina koverta neću o tome da ih ne ureknem:icon_lol:.To sjeme još uvijek imam i još neko što sam iz Amsterdama donio Afghan 17.5€ Growie seeds najjeftinije ili jedno od najjeftnijih što postoji.Al isve stoji lijepo spakirano i čeka na bolje dane.Pitate se sigurno pa koji sam to ***** naručivao i donosio kad ne mogu uzgajat ,e a jebiga mislio sam da će to smekšat starce bar malo i ono kad vide kako je to pakovano i sve ostalo,i da neće dozvoliti da mi propadne lova koju sam na to sve izvalio,a bogami oko 120€ čiste vrjednosti te tri vrste sjemena nije ni mala stvar plus ostali troškovi spremanja love i poštarine sigurno oko 150 € me j izašlo ali nemaju starci milosti i gotovo prepali se za svoju guzicu šta će biti ako bude...murija ,zakon i jebiga.

Ima tih najvjerojatnije i koji varaju ljude ,samo vidi ti si naručio živu Salviu nisam baš siguran kako ide s tim i koliko ovi znaju o čemu se radi ,samo predlažem ti dabudeš što više uporan šalji im mailove ne moraju ti odmah odgovorit,meni su ovi moji nekad odgovarali odmah a nekad kroz par dana jebiga nisam jedini koji ih za bilo šta kontaktira a ne samo radi neuspjelih narudžbi ,ima i onih koji sve dobiju barem tako na forumu kažu a znaju im dosađivati svako malo pa jeste li spremili pa ovo pa ono.Imaju li ovi tvoji kakav forum registriraj se tamo i onda im počni dosađivati dok ti ne odgovore.Malo sam provrtio po ovim stranicima gdje si ovo našao ne bi trebalo da su prevaranti,čisto sumnjam u to isto kao što sumnjam da su mene zajebali ovi za sjeme, prije će biti problemi u transportu ,pošta ,carina ,nego da se radi o prevarantima,nema logike jebiga skonto bi ih neko odavno i prebio boga u njima pogotovo ovi svi imaju svoje shopove u koje možeš otići,tako da smatram da im se prevare ne isplate.
Sretno.
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
cannebosanac je napisao(la):
A ukoliko su me zajebali i nikad nisu ništa spremili onda zna se kad dođem gore ako mi ništa ne htjednu dati vidjet ćem kakva je situacija pa ću onda da im razbijem shop u temelj i ako treba sam se predati muriji gore neka me zatvore


:D :D :D

P.s. Inače, zna se desit da se nađe i poneki shop koji doslovno zaj.ebe ljude, tko zna kako je u ovom slučaju, držimo fige i jedino vrijeme će pokazat što je posrijedi.
 

Ramona_Red

Aktivan Član
27.02.2007
258
9
0
49
www.magicatmint.has.it
Da, a bilo bi dobro, ljudi, i da imenujete te shopove, da bar negdi moremo iz prve ruke dobit informaciju kakav je koji, jer inače svi oni divno i krasno pišu i čovik nikad ne more znat s njima, dok ne ispuši lovu i pokvari si večer ili tko zna što se još, opasnijega, može dogoditi tako kad se nagutate nekih 'lijevih' sjemenki s neta - moga bi se posli doslovno žalit vodovodu... Hajde, znači, da skužimo bar neke od ovih (silnih, izgleda) koji ne valjaju/zayebayu ljude: pišite, di ste kupili što dobro a di što loše ;)

Npr. nas je za kaktus sjebala
1. Deva Ethnobotanicals - skuvali smo 50 grama 'peruanca', i nismo ositili ama baš niti 'dz' - sad jesmo li mi to dobro skuvali, valjda jesmo ... dužni su nam još 50 grama (zamisli, budale poslale pola u jednom, a pola da će u drugom điru, češ-češ...) pa kad stigne, rekli smo da ćemo ih nekako pogutati (kad smo već platili :( ) pa da vidimo još i to, djeluje li il ne, ako ne, definitivno ćemo 'proglasit stečaj' :eek:hno:

2. Maya Ethnobotanicals prodaje lošu (nikakvu!) Mimosu Hostilis! Ima ih (tobože) nekoliko vrsta, iz raznih zemalja, probali smo dvije (Brazil i Peru, ponavljam: tobože), izgledaju potpuno isto, i potpuno isto ne valjaju. Etiketiraju ih kao 'peachwood-logwood' - a sudeći po (ne)kvaliteti, lako može bit da je unutra stvarno logwood :eek:hno:

3. Maya prodaje i jaako lošu Amanitu - Hasan i ja smo poili, sve malo-pomalo, 50g - to bi, da je gljiva bila dobra, bila doza za konja ubiti - kad ono ... ok, film jest bio - krasan, sve je bilo nježno i toplo i milo, no to je bija film kao od nekog opijata - a ne od halucinogena - daleko je to sve od toliko opisivanih Amanita-vizija i simptoma ...

4. Maya ima i očajnu psihotriju - baš očajnu - skuvali smo za dvoje ljudi - koliko ono liščurine? - a 200 grama sve skupa - zamislite iskuvat 200g suhog lišća da stane u 2 šalice - kako je to piti - sad, lako je popit ayahuascu i rigat, kad rigaš u bojama - ali izmučit se gutajući rigajući, a nije ti ništa ... :(( ... i to onaj žestoki smrad koncentriranog lišća plus želučana kiselina - kad si povratio, od samog onog smrada ti opet dođe povraćat .. a efekt = nula

5. Maya ima dobre miriščiće, one komadićke smole koju stavite na užareni disk ugljena - prvi put kad ste uzeli nešto od Maye, odmah vas 'kupe' silnim besplatnim uzorcima koje vam tutnu u paket tako da i ono što ste naručili izgleda kao incense ;) - i oni su relativno skupi, pogotovo ugljen, koji se brzo potroši ... no ludilo su im kristali čistog mentola koje samo malo uhvatite među prste pa snif snif - da ne govorim kad ih baciš na ugljen (a dosta ih je mrva) kako osvježe prostor dok si reka kex

6. Maya ima i grozan ekstrakt Calee - grozan je za pušit, težak i uljast ko da pušiš sjemenke suncokreta, a niš ne djeluje

7. Spiritgarden ima jako loše, stare (srž umjesto da im je bijela, ona je boje lješnjaka :( ), sjeeme Hawaiian Baby Woodrose - ako ih poiideš malo, ne ositiš ništa, ako ih poiideš malo više, bude ti loše od njih - bude halova, da se razumimo, al budu loši i bude ti jako loše - onog se filma ne želim ni sjećati - jedno pola sata mi je jedna zjenica bila ko pijat, i to onako fiksna, ukočena, a druga normalna - usrala sam se ko grlica - zamisli da mi je ostalo onako, da mi je poremetilo očni živac - tamo neki glupi dlakavi alien-lješnjaci (tako izgledaju) s neta ... kad sam počela plakat zbog oka, začepilo mi je nos (yebeni lizergidi) ko nikad u životu - obje nosnice - potpuno - ko da mi ga je neko super-lipilom zalipija ... Posli smo i Hasan i ja bili ko da su nas panduri cilu večer mlatili - izgoreni, bidni, booolni - nikako zaspati, sve žulja, grebe, smeta ... užas ... šećer za kraj: sve je to bilo (k tome!) na moj rođendan - lipo su mi ga zalipili - nikad gori roćkas u životu ...

8. O AmazonHealingu se još ne mogu izjasnit - dosad su imali, 3put, dobru-odličnu mimozu, da bi nam zadnji put lik posla smeće - no pošto je obeća nadoknadit nam štetu kad dobije novu pošiljku mimoze, još vam budem javila je li valjala ili ne

9. Smolu Virole isto nemojte kupovat priko neta, jer sigurno nećete dobit smolu virole nego eventualno mljevenu koru - ako netko naiđe na pravu smoluvirolu, nek mi pliz javi na pm ;) - unaprijed srdačno zahvaljujem :costumed-smiley-027
 

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
47
0
46
Samo ugovori s njima sastanak kad dođeš gore i onda odeš daju ,odlično.Ako ne daju drugi put dođeš s murijom
ili s nekim likom željnim krvi i kažeš evo ti 100 € tako i tako ti ga je bilo idemo tu i tu . Pa nedaj da me diraju i onda im razbiješ shop i bili te kita.

Stvarno nije da vjerujem da mogu biti toliki prevaratni da jebu i narod i zakon nekoliko godina,ali ako stvarno ima takvih treba ih naći ***** im život bar 3 godine da ne znaju ko ima glavu nosa.


Evo na primjer zajebu nas ovdje 100 ljudova.Skupimo se tad i tad sasvim slučajno na `damu .Haknemo malo kraljicu i onda lagano u po bjela dana upadnemo ko Pančo Vila i oni njegovi i najjače ko može zagalamit "Đe sjeme ???!!!!!Sjeme ti ***** đesme boje,...vadi sjeme ološu !"

Treba ovo stvarno malo ispitat nešto smrdi žešće ,opet mislim carina i ovi naši da su tu glavni,ali stvarno je li moguće da ljudi imaju registriranu firmu koja otima lovu naivnim budalama 5-6 godina ,na najjavnijem mogućem mjestu 24 h na dan.I imaju forum održavaju nije loš može i bolje ,ali imaju dobrih growera ,ima ljudiocrne ih ima ovih što govore da ih nema boljih i što se tiče genetike i dostave i svega ,je li moguće da imaju 1000 prevaranata koji postaju dobre stvari o njima i da im ovi mnogi koje su zajebali ne mogu ništa i ne mogu se tamo registrirati da im jebu mamu.Čisto sumnjam da je tako nešto tek tako lako izvedivo,mora da su ovi štakori s carine bezobrazni pravo ili su poštari.Nema treće.Samo isto bi ih volio ispitati malo,pa ako su stvarno prevaranti i onda im ako ništ ,verbalno,skršit sve ko onaj onome za grašak :icon_lol: .
 

Ramona_Red

Aktivan Član
27.02.2007
258
9
0
49
www.magicatmint.has.it
Imaš, Canne, pravo ;), a ti Chmaka možda da pokušaš napravit ovo što sam ja AmazonHealingu nakon zajeba s mimozom i nejavljanja na mailove - lipo napišeš na par poznatih foruma gadarije (tj. istinu!) o (imenuješ ih i sve, naravno) dotičnom shopu, i onda 'facama' pošalješ linkove na postove i usput im objasniš kako su se ovaj put (bogami:) na krivog namjerili i da si ti čovik forumaš s masu prijatelja psihonauta, i da nitko 'tvoj' sigurno neće od njih ništa kupit dok je živ. Možda posli kad umre. A oni će sami pretpostavit da će slično postupit i svi oni koji su pročitali postove, bez obzira što te ne poznaju ... Pa da vidiš kako će ti se javit. Ovaj se nama javio odmah nakon što je dobio linkove - i tvrdi da ne samo da će nam kompenzirat štetu od one grozne večeri, nego da nam šalje i poklon. Vidićemo, rekoše slijepci...
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
ja bi napravio ovo što ti je ramona predložila
ocrni ih na što više mjesta i pošalji im to.
ali prvo dobro sve provjeri da ne bude greška u koracima.
 

Silent Bob

Aktivan Član
09.06.2005
291
35
18
Razmisljao sam o tome, ali posto ne ucestvujem u raspravama na stranim forumima (samo ih citam), ne znam kako ce biti primljeno. Vjerovatno ok, ali zbog toga sto bi mi to bio prvi topic na nekim forumima odustao sam od ideje.
Umjesto toga poslao sam mailove fsre.nl, mushplanet.nl i azarius.net, jer je navedenim sajtovima travellers garden sponzor, a azarius ga ima na spisku linkova (znaci poznaju se) plus kada sam pokusao da posaljem mail mushplanet webmaster-u ispalo je da imaju veze sa azarius-om. Niko, ama bas niko, mi nije odgovorio, pa cak ni Eric iz FSRE. Samo sam ih pitao sta da radim jer sam mislio da je taj shop ok zbog toga sto ga oni drze kao sponzora.
Pokusacu ovo sa forumima sto ste mi preporucili, hvala na savjetu. ;)