Problem sa Ph metrom TEC-HU TE11....pomoc hitno!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

cane corso winer

Aktivan Član
02.01.2012
112
110
0
50
Pozdrav svima!
juce mi se javio problem pa sma mislio da su baterije ali sam ih danas zamenio i opet nista.
Sta je problem?
Imam taj Ph metar koji sma kupio pre 2 meseca i kada stavim na PH da proverim vodu pokazuje mi vrednost -2ph....kad sma stavio nove baterije ta ph se popela sa -2 na 2,5-3ph i kada stavim u vodu (koja je obicno oko 8ph) pokazuje mi maksimalnu vrednost ok 3-4ph i onda opada ....stvarno neznam sta jos da uradim da bi ovo proradilo???
Da li ima neko bilo kakvo iskustvo sa slicnim i ako moze da mi pomogne.Zahvaljujem!
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
vjerovatno ga trebas kalibrirati, jos velis da ga nisi 2 mjeseca koristio a preporučeno je barem jednom tjedno kalibrirati PH metar
jesi dobio s njim kakvu tekucinu za kalibraciju...ja sam svoj ph metar naručio na ebayu i došao je sa dvije kalibracijske solucije (6.8 i 4.0)...ph metar se podesi na te vrijednosti (stavis ph metar u tekućinu 4.0 i podesis vijkom na ph metru na navedenu vrijednost i isto tako na 6.8)
e sad neznam kak je to kod tebe, al kalibracija je nužna...eto nadam se da sam ti pomogao
 

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
37
ili je moguce da vam je voda pre kisela.nemoj je pit.salu na stranu.kako su kompici u gornjim postovima rekli to ti je kalibracija.imas(ovisi o ph metru) 1 ili 2 tocke kalibracije.jer ph metri odnosno njihove elektrode su jaaako osjetljivi.ako ti s kalibracijom ne valja onda ti je elektroda otisla vrit.jer u principu elektroda nikada nesmije biti suha.zato imas za kupit tekucinu u kojoj se cuva elektroda.ili ako dolje pokraj elektrode imas neki tkaninu koja viri trebao bi je odsjec i izvuc nanovo.kao fitilj od zippo upaljaca kad se potrosi pa izvuces novi dio.to ti je kontaktna tkanina koja obnavlja referentnost elektrode.a kad ga gurnes u vodu normalno je da mu treba par sekundi da ocita zato ti opada vrjednost.tako i meni.poslje provjere isperi ph metar u vodi da maknes gnojiva i kiseline s elektrode,a jos bolje je u destiliranoj da se ne prima kamenac na elektrodu.
googlam i gledam..nije to los ph me
 

tinitus

Aktivan Član
19.08.2010
202
11
0
43
pronadji uputstva i kalibriraj kao pise,
ako nemas tekucine za kalibraciju nabavi ih :icon_mrgreen:
ulgavnom moras nac manual jer razliciti metri imaju razlicite nacine kalibracije
npr. moj ADWA nema vijak nego automatski kalibrira tj na botune (dugmad)
 

cane corso winer

Aktivan Član
02.01.2012
112
110
0
50
hvala svima...ovaj Ph kad sam kupio dobio sma samo aparat slican olovci,i sa njim samo upustvo.medjutim nemam nikakvu tecnost vec pise postupak kalabracije...ali nema logike da namestim kalabraciju a ako neznam njenu vrednost zar ne?!
sad sam u teskom rebusu!
 

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
37
ako se stela na 2 tocke,kupi negdje tekucinu npr 7 i 4 i ustelaj ga.ako je na jednu tocku kupi tekucinu 7 i ustelaj ga.sigurno ce biti tocan,jedino ako ti elektroda nije krepala.
 

cane corso winer

Aktivan Član
02.01.2012
112
110
0
50
Ovako ...ph metar je digitalan i ima sledece opcije.On/Off (logicno za start),temepratura/Ph kad kliknem jednom pokaze temperaturu,drugi put ph.Set da potvrdjujes...E sad u Kalibraciji pise da treba da stavis elektrodu u tekucinu itd...itd ali mi nije jasno koji genije sve to objsani a da mi nedaju tekucinu odredjenih ph vrednosti da bih ga stelovao.Sad kad pritisnem jednom na ph imam vrednost 7ph,drugi put imam 4 crtice,a za merenje trenutno mi pokazuje vrednost -2 i kad stavim u vodu nepomera se.Mnogo komplikovano a i moje objasnjenje nije bas najbolje.pokusacu sve pa kako bude.u krajbnem slucaju moram kupiti nov a to je oko 40eura+...sta cu!
Hvala Vam na trudu!
 

tinitus

Aktivan Član
19.08.2010
202
11
0
43
u krajnjem slucaju daj malo truda i nabavi te tekucine,
koji god digitalni mjerac imao trebat ce ti,
i da kupis novi opet ces ga morat kalibrirat.
 

Teglica_Unka

Aktivan Član
02.05.2009
510
83
0
38
daj nemojte loziti coveka kakva tekucina za kalibraciju to je klasicno otimanje para...kupi bilo kakvu flasiranu vodu bila za pice bila to destilovana voda samo pogledaj da na ambalazi pise ph i steluj po tome
 
  • Sviđa mi se
Reactions: smileeee

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
37
nebi se slozio s tobom teglica.mislim na taj nacin moze ustelat ali ce imat odstupanja velikih sigurno.destilirana voda ima navodno ph 5 sto nije tocno.ja nisam nikada izmjerio ispod 6.kazu da ph vode kada je prokuhas padne sto isto nije istina u mom slucaju jer kamenac ne ispari.kada ja prokuham vodu ph je iznad 8.i ako cesto mjeri vrjednosti oko 7-8 nemre stelat s necim sta ima ph 3 ili 10 jer ce opet biti netocno.sad ak vam 1-2 ph vise manje ne smeta onda ok.kada kupis svaka tekucina za kalibriranje i voda nema isti ph na razlicitim temperaturama.npr moje tekucine na 25 stupnjeva imaju tocan ph a na 27 se digne za 1.zato moras pazit i na to.nadam se da kuzis sta ti ocu reci.jedino ako ti ph metar ima automatski kompenzaciju temperature.nisam nasao user manual na netu.daj slikaj upute i stavi tu pa cemo vidjet kak to funkcionira.tebi se ocito onda stela sa ph 7 i 4.