Problem sa rupicama na listovima

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Krejzy

Aktivan Član
22.02.2010
327
25
0
33
mislim da ce bit ok, vidio sam ljude da kad idu transplantirat klonove u outdoor rezu listove djelomicno, tako da ih mogu lakse prenosit, tako da mislim da ce bit nesto od nje, izrast ce joj jos listova:icon_biggrin:
 

Krejzy

Aktivan Član
22.02.2010
327
25
0
33
mislim da ce bit ok, vidio sam ljude da kad idu transplantirat klonove u outdoor rezu listove djelomicno, tako da ih mogu lakse prenosit, tako da mislim da ce bit nesto od nje, izrast ce joj jos listova:icon_biggrin:
 

dr.manijak

Aktivan Član
08.07.2009
231
131
43
34
E nemogu da nadjem USB kabal za telefon da bi bacio slike kako izgledaju biljke...Sad cu da nabavim pa da stavim.
Poprskao sam ih onim pesticidima od koprive sve po propisu..
Sad me zanima koliko cesto treba da prskam?? Da li je dovoljno jednom ili KOLIKO puta nedeljno ili mesecno,...
 

dr.manijak

Aktivan Član
08.07.2009
231
131
43
34
E nemogu da nadjem USB kabal za telefon da bi bacio slike kako izgledaju biljke...Sad cu da nabavim pa da stavim.
Poprskao sam ih onim pesticidima od koprive sve po propisu..
Sad me zanima koliko cesto treba da prskam?? Da li je dovoljno jednom ili KOLIKO puta nedeljno ili mesecno,...
 

Hypersor

Aktivan Član
31.05.2008
92
8
0
36
heh,to ti rade zelene gusjenice (proljece-gusjenica party).Nije bed ako se ne nakupi rulja zelenjaka na listove,onda ti preostaje samo gras stap:p

bit ce sve uredu jer te rupice se u 90 % slucajeva kod outdoora pojave,ili od zelenih ili od kiše pa cak i bjelih pauka.
 

Hypersor

Aktivan Član
31.05.2008
92
8
0
36
heh,to ti rade zelene gusjenice (proljece-gusjenica party).Nije bed ako se ne nakupi rulja zelenjaka na listove,onda ti preostaje samo gras stap:p

bit ce sve uredu jer te rupice se u 90 % slucajeva kod outdoora pojave,ili od zelenih ili od kiše pa cak i bjelih pauka.
 

dr.manijak

Aktivan Član
08.07.2009
231
131
43
34
Nije vise problem sa rupicama, kupio sam insekticid, sad imam problem jer su prevelike vrucine, a i ne mogu bas svaki dan da odlazim, ako mozete da mi kazete sta sad da radim, jer nisam bio dva dana a biljke su se skroz sparusile, sta je najbolje..?
 

dr.manijak

Aktivan Član
08.07.2009
231
131
43
34
Trenutno se radi o ovome izgleda da nije do vode, vec do neceg drugog, listovi su se skroz uvili i sparusili.
Jel zna neko o cemu je rec, zemlju sam inace djubrio sa tecnim djubrivom.. Prskao insekticidom protiv buba i gusenica..






Zemlja je mokra, zalio sam juce ali ni pomaka...
 

Hypersor

Aktivan Član
31.05.2008
92
8
0
36
eh,stari moj,izgleda kao da je dugo bila na suhom...ali malo mi je cudna, deformirana...ja ipak mislim da bi morao malo vise zalijevati.
ugradi kap po kap navodnjavanje iz neke plasticne boce.
 

Hypersor

Aktivan Član
31.05.2008
92
8
0
36
Ma to ti je jednostavno,uzmi sto vecu plasticnu bocu i napuni je vodom (5l dovoljno)
-napravi rupu okolo biljke i stavi bocu u nj,ali prije toga lagano probusi 1-2 tanke rupice na dnu boce i malo sa prstom stisni(mora biti mekana boca tj plastika da mozes izregulirat da nece voda teci nego kapkati)dakle kad probusis rupu namjesti je da kapce kap po kap i to ti je to....

Sad bas trazim video pa da vidis kako to izgleda, pa cu ti poslat ovdje-.
 

Hypersor

Aktivan Član
31.05.2008
92
8
0
36
Bah,nemogu sada naci,ali skini si
Jorge Cervantes' Ultimate Grow DVD 2

tamo imas taj sistem...
nije neka koplikkacija