Problem sa samozaljevnjem alge hitno je

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
31.08.2013
1
1
0
znaci ljudi moji stAvio sam od pocetka biljku u malu posudu za sladed probusio rupe dole i tu posudu sa 3 sjmenke sam stavio u vecu posudu od nekog manjeg jupola koja je napunjena vodom znaci nemam drugog nacina da ta biljka bude zalivana dok ja nisam tAmo na vikendici, i sAd je je jedna ostala u posudi ,mala biljka sa sredinom (vrhom) koji je u cvjetanju , nisam je trenirO ni nista . 2 su bile muske koje su odmah okinute, i sad dodem dignem tu posudu koja je umocena u jupol s vodom kad ono djelomicno ima algi , tu vodu sam izlio promijenio i oprao posudu jupola u kojem stoji voda i nema gdje van , odstrugao sam sve te alge al iz posude gdje je biljka je korijen poceo izlazit masovno iz tih rupica na posudi i problem je sto je korijen djelomicno zelen i ima specifican miris na alge , i ja sam uzeo vecu posudu i posto nisam tio cupat i presadjivat radi tog korjenja koje viri da nebi sta ostetio stavio sam taj pitar sa korjenjem koje viri iz rupica na dnu ima tu saka korjenja stavio sam ga u novi veci pitar napunio dopola zemlje i stavio taj pitar unutra dodao zemlje jos okolo do vrha i znaci sAd imam manji pitar u vecem pitaru a u svakom je zemlja ako me kuzite i to sam stavio u jos vecu posudu sa vodom da bude samozaljevanje , ljudi jesam sjebo? biljka izgleda mala al je stajala u kuci ne direktno na suncu grilje poluotvorene na zapadnoj strani ja mislim i dal da tako nastavim ili dq hitno mijenjam nesto nisam gnjojio uopce.moje misljenje biljka je mala nedostajalo joj je sunca jer glupa stara je stavila poluotvorene grilje i tako je par tjedana a prvi mjesec je bila na suncu i izgledala je zdravije al posto je zasadjena sa 2 muske jos koje su je nadjacale i izrasle vece od nje nisu joj davale prostora za sunce jos me strah da korjen ne propadne jer je bio direkt u vodi , pomoc ljudi ovo mi je prva biljka al znam dosta teorije, sutra ide slika a dotad ocekujem pomoc neku fala svim volim vas i volim ovu biliku koja nas svih cini sretnima pozz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname
28.05.2012
32
5
8
42
pita vas covjek za pomoc i nitko nsta????? , dajte mu odgovor uvezi ovih algi i samozaljevanja on vas pita dal je moguce tako a vi nista ccc
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
pa sto mu ti ne odgovoris umesto da prozivas druge. ja sam rekao sta imam, nema nista od toga na taj nacin. biljkama treba svetlo a ne da se drze kao sobne biljke unutra + trebalo bi da zna da to nije "samozalivanje", ne moze tako kombinovati hidro i terra uzgoj, ne valja ustajala voda, em obicno skace ph em i sam vidi da se namnoze alge, moze da radi kap po kap a ne ostaviti posudu u posudi, kad zahladni ubudjace se i istruliti koren... nek iscita malo sekcije o hidro uzgoju pa ce videti koji sve problemi idu uz vodu... ako nema uslova bolje da batali sve, najlakse je tako ostaviti pa posle sta sad da radim, svaki uzgoj zahteva odredjenu paznju, da to ide bas tako naivno svi bi grovali sve u sesnaest...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname and CilI
20.01.2012
7
3
3
37
uvjeti su ti blago rečeno užas :) kolko sam skužio sve tri su bile u istoj tegli. ubuduće stavi odvojeno i pošto ne možeš dolaziti često složi neki kap po kap sistem. najjeftinije ti je ono za infuziju (ali upgrejdaj zapremninu). ili se poigraj s komponentama za navodnjavanje iz poljoapoteke. ako kažeš da je u cvjetanju, daj joj malo pažnje i možda ćeš imati kakvih plodova...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dim92