Problem sa tajmerom

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
22.02.2011
4
0
0
54
Drugari, imam problem sa tajmerom..dakle pazario sam obican analogni 24 hours timer koji kosta 350 dinara ali uputstvo je nikakvo i nikako ne mogu da skapiram kako da ga namestim pa ako moze neko da mi pomogne!?!?


Unapred zahvalan

Civ.
 

PicVajZ

Aktivan Član
03.10.2009
104
359
63
43
I ako imash prekidach sa strane pomotju njega mozhesh da ukljuchish/iskljuchish rad tajmera, to jest da namestish da stalno svetli bez obzira kako ti stoje "pipci" kako ih je kolega simpatichno nazvao. Nemoj to da te zbuni.
 
22.02.2011
4
0
0
54
Puno vam hvala na odgovoru i samo da kazem a nadam se da cu jednoga dana i da dokazem da Ja uopste nisam glup dechko nego svaka chast onome pametnjakovicu koji ga izmislio.

Dakle, imam prekidach sa strane i kaze na uputstvu (ako se tako moze nazvati ona slichica) da namestim koliko je sati i prekidach je na gore a onda da okrenem na koliko hocu sati i spustim prekidach ali kada ga spustim nece da se upali pa makar mi stajao 2 dana, trenutno pkusavam na punjacu koji ima led diodu i imam grow koji radim na 18/6 i gasim ga u 00:00 a palim u 06:00 ali to je takvo cimanje da vam ne mogu opisati.

Dakle, koliko sam skapirao prekidach treba biti stalno na gore tj. na upaljeno da mi je sa strane sat i namestim samo na 18 ako zelim da mi se ugasi posle 18h??

Sad cu da stavim na punjachu 1 sat a ako ne sljaka onda cu se proglasiti za totalnog duduka i kupiti digitalni tajmer. :eek:)))))
 

PicVajZ

Aktivan Član
03.10.2009
104
359
63
43
Jesi ti pomerao gore/dole one crne male plastichne resice/pipke/zareze/ne znam kako da ih nazovem? Probaj da ih podignesh na gore, svaki od njih predstavlja vremenski interval od 15min. Tamo gde ti je strelica treba da ti stoji aktuelno vreme(pogledaj na kutjni sat i toliko stavi) Koliko tih zareza ti je podignuto/spushteno toliko imash mraka/svetlosti.
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
znači kad su pipci UTISNUTI onda RADI... znači ti moraš utisnuti pipke od 24 do 18 a
ovi ostali moraju biti prema gore... znači po tome će ti svjetlo raditi 18 sati a noć će biti 6 sati

nemoj se previše zamarat s time, svi koji prvi puta uzmu tajmer u ruke nije im jasno.. tako da, sve će to doć s vremenom, vidjet ćeš!
 
22.02.2011
4
0
0
54
Jbt, tek sam sada izvalio da se ti "pipci" pomeraju, mislim izvalio sam kada ste mi maltene nacrtali a inache u zivotu ne bih provalio AVE drugari a na onom "uputstvu" to nigde ne pise ali hvala vam do neba i kada se zavrsi grow ima da napravimo jedno masovno odvaljivanje.

P.S. Sada sa "pipcima" je sve potpuno drugachije i mnogo jasnije.

Jos jednom...HVALA do Jupitera a i dalje ocu reci shire ili kako god vec. :eek:)))))))))
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
hehe, ja isto nisam dugo vremena skužio da se ti pipci mogu pomicat :rofl:

:thumb:
 
22.02.2011
4
0
0
54
Napravio sam ga konachno i sljaka kao sat (kineski) i kako je sve to jednostavno kada znas sta treba da radis a sve zahvaljujci vama drugari i stvarno sam vam beskrajno zahvalan.
 

SKT

Banned
Banovan
06.02.2011
247
327
63
41
da se nadovezem na temu. imam problem sa tajmerom, naime kada istekne rezim svetla i kad treba da ugasi lampe on ugasi jednu a druga ostane upaljena. sta je u pitanju? promenio sam ga i na lampe stavio onaj sa grejalice a ovaj sa lampi na grejalicu, i na grejalici radi sve5. sta moze da bude u pitanju?
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
imam isti problem, evo danas sam se probudio u 8 i 30 i bilo je svijetlo upaljeno umjesto da se ugasi u 7 i 30... tajmer sam namjestio u subotu i radio je sve do danas (utorka). znaci 10 dana je radio kako treba i onda kada se treba svijetlo ugasit, ostane upaljeno?? zasto? XD kako da rijesim taj problem osim sta se moram budit svako jutro u 7 i 30 da vidim je tocno radi?
danas sam malo prespavo i vidio da me sjebo... danas ce nazalost biljke bit 11 sati u mraku jer moram imat fotoperiod od 7 i 30 do 7 i 30... ako netko zna izvor problema i kako ga rijesit, bio bih jako zahvalan :)

pozz!
 
22.10.2011
18
0
0
48
@DjFlyHigh: ako nestane struje, kod analognih (mehanickih) tajmera vremenski ciklus se nastavlja kad dodje struja...
da razjasnim: ako ti je u recimo 1 nocu nestalo struje a ta je struja dosla u 2h, na tajmeru ce ti pisati da je 1h i on ce nastaviti svoj programirani ciklus tj upalice svetlo u 07.30 (recimo) iako je u stvari 08.30h

reshenje je jednostavno: kupi digitalni tajmer, ima internu bateriju koja napaja njegov sat, tako da i ako nestane struje, nemash toliko problema, digitala ce zapamtiti vreme
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
ma skontao sam ja tajmer kako radi i sve... niti je nestalo struje niti sam ja nesto zajebo, nego jednostavno ne kuzim zasto on se ne ugasi kad treba... onaj zubic, se podigne, i na tajmeru je bilo 8 i 30, ali nije se ugasilo :/ a boo... dizat cu se u 7 i 30 nebi mi trebo bit problem... pa cu tako ga kontrolirat, jer kad se treba upalit je sve dobro, ali kad se treba ugasit, me zaje*e :)

peace out !
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
fora, procitao sam temu i vidim da imam i shemu za spajanje na tom linku...
moram si to sredit :)
hvala puno tarki :)

peace out !