problem sa vlaznoscu

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
15.12.2010
5
0
0
31
kako da povecam vlaznost u boxu?? box je dimenzija 35x70 i visina 70 mislio sam radit LST. vlaznost je bila 20 ubacio sam grejac za akvarijum i povecao je na 30. imam uduv i jedan izduv na vrhu.2 ventilatora 120 mm za pc. temperatura mi je oko 30. pa sam hteo da pitam sta da radim da li da povecam uduv il izduv da bi mi sve bilo kako treba??? hitno
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
daj mi sliku boxa..situacije unutra i box izvana i za 5min. dobijes insant rjesenje..:costumed-smiley-027 bez da cackas ventilatore:icon_biggrin:



odoh...navraticu da vidim sta se desilo:abducted:
 
15.12.2010
5
0
0
31
pokusacu to ovih dana posto nemam aparat probacu da uzajmim od nekoga pa izbacujem. mogu ti opisati box pa ako tako mozes nesto da predlozis, ovako imam envirolite sijalicu 6500 lumena, uduv je u donjem levom a izduv u gornjem desnom uglu,stavljena su creva na njih zbog svetlosti,neznam sta ti vise mogu reci, to je to sutra prekosutra izbacujem slike pa pomazi brate. HVALA U NAPRED
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
mogao bi na uduv crevo(vani ulaz ako ima mjesta)staviti plitku posudu sa natopljenim kuhinjskim sundjerima,rolama(rolnama) toalet(kuhinjskih)papira.Ako nemoze vani onda posudice ili posuda sta stane unutra ista stvar kao vani wc papir ili peskir spuzva i sl.To ti je instant za trajno bi ipak trebo cackat ventilatore:icon_lol:
Izbaci grijac van pasce temperatura pa probaj instant rjesenje imozda i netreba bolje od toga:costumed-smiley-027

U kantu(lonac i sl) ubaciti rolne papira natopiti vodom te sprovesti uduv crevo u kantu.Da vuce vlagu iz kante a kantu postaviti pored boksa(maskirati ako je potrebno ).To bi ti bilo jednostavno trajno rjesenje sa tim da bi svakih par dana dolivao (kvasio rolne)vudu u kanti i 1 mjesecno(moze i ranije)mjenjao rolne(zbog higijene,bakterija):sun2:
 
15.12.2010
5
0
0
31
povecala se na 40 ali kad sam ubacio jos 4 sijalice postalo je katastrofa vlaznost ispod 30. imam jednu envirolite lanpu od 125w na koju je postavljn vent da izvlaci toplotu ove male od 23 w sam mislio da izbacim iz boxa barem za sad. jel zna neko mozda na kojem rastojanju treba da bude biljka od saksije? i da imam bloom i super vit i zna li neko na koliko da zalivam i sa jenim i sa drugim? saksije su mi 16x16 pozzzz unapred hvala
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Biljka od saksije? Vjerojatno mislis biljka od zarulje...to sam procijeni...sto blize, to bolje...na onoj udaljenosti na kojoj slobodno mozes drzati ruku 2-3 minute a da te ne pece...

Za vlaznost je netko ovdje imao dobar savjet, zaledis vodu u boci i onda stavis u box(zatvorenu)...

Ako je doslo vrijeme za prihranu, onda uzmi pola propisane doze i s time svako drugo-trece zalijevanje...vidjeti ces po biljci jel joj treba vise ili manje... =)
 

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
Pozdrav...dobro kaze Sekach za udaljenost...sto blize to bolje,a sto se tice Blooma i super vita...s njima kad pocnes gnojiti,svako zaljevanje normalna(propisana doza od Hesija) doza,to inace i je gnojivo za nase biljke i slobodno ide puna doza,vidjet ces i sam kako ce biljke reagirati,a zaljevas kad se zemlja osusi na kojih 2-3cm dubine u tegli,znaci svakih od 1-4 dana,ovisi o vel.tegle i ventilaciji...preporucio bi ti jos da si kupis uz to i Phosphorus+ i onda bi bio miran sa gnojivom za cvjetanje...samo naprijed,sretno:)
 
15.12.2010
5
0
0
31
saksije 16x16 visine 20. ja sam zalivao u 10 dana jednom vitom jednom bloom nisu bile lose dok ih nisam poceo prskati bloom po listovima tada su se odjednom pocele praviti rupe na listovima,sad stavljamo nove pa gledamo kako jos malo da doradimo box da sijalice budu blize i ovog puta necemo prskati:D hvala svima na savetima :DDD
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Nemoj prskati po listovima nista...sve sto biljka treba ce uzeti preko korijena...listovi su tu samo za fotosintezu... =)
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Problem tog lista je što si ti prevelika picajzla...
Nije to ništa strašno.. pusti biljku da raste i ne drkaj po njoj.. kad ti svi listovi budu tipa 1/4 tako onda se zabrini, sasvim je normalno da biljka tu i tamo ima kakvu flekicu i to.

Što se vlage tiče, smanji/gasi ventove, mokar ručnik, mokri tanjur u box i tako.
 

Rijamu Duva

Aktivan Član
27.07.2005
208
36
0
45
Zbog vlaznosti u boxu koja mi sad trenutno iznosi od 25-35% maximum, probao sam sve moguce cake vezano za vlazenje zraka (sve cake koje sam nasao ovdje na vutri)... cirka 2-3 % je uspjelo ali i to je nista.

Narucio sam iz Dormeo kataloga ovlazivac zraka
http://www.dormeo.ba/dodaci/fresh-osvjezivac.html

kosta neki 99km + 10 dostave.

Valjda on ionizuje zrak, te ono najbitnije vlaži ga. Upravo sam ga raspakovao na poslu, sad mi dostavili ... te vidim da se sipa litra vode, ima poteciometar za obrtaje sto dosta reducira buku.

Ovaj ovlazivac zraka ima rotirajuci disk koji baca vodu na češalj, kao difuzor. Isti raspršuje vodu u fine sitne kapljice koje plutaju zrakom.

Jos jedna prednost ovog je sto mi moze posluziti umjesto oscilarnog ventilatora jer isti mješa zrak.

Veceras cu napisati rezultate vlazenja samog boxa!
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
  • ovlaživač koji ispunjava zrak vlažnom parom, te tako olakšava disanje
  • ionizer koji emituje negativne ione, te stvara pozitivne efekte po zdravlje
  • uređaj koji širi aromu zrakom i tako ga ispunjava divnim mirisima
  • svjetlost koja nježno osvjetljava Vašu prostoriju
Šta si mislio s ovim podebljanim?
 

Rijamu Duva

Aktivan Član
27.07.2005
208
36
0
45
naslov je prepravljen od admina vjerovatno su mislili da reklamiram proizvod OMG! :O prepravite u OVLAŽIVAČ ili slično

tu stvarku sam prvobitno uzeo zbog bebe i žene, jer stvarno olakšava disanje pogotovo ko je alergican na polen i gdje ima puno prašine... ali sam isto tako mislio koristiti za vlazenje boxa.

Ostavio sam sinoc cijelu noc da radi u boxu i diglo mi negdje do 42% sa 33-35%, tako da nesto pretjerano nisam ni zadovoljan... ali ako ce posluzit ukućanima za normalno disanje

citiram: Za vlaznost je netko ovdje imao dobar savjet, zaledis vodu u boci i onda stavis u box(zatvorenu)...

Ovo cu probat danas pa cu vam iz prve ruke javit ima li kakvog pomaka... trazim i ja sve moguce nacine povecavanja vlaznosti u toku vegetacije ali ne mogu preci 40%
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Nije zbog reklame, vjerovatno zbog jakog high-a jučer pa sam pomiješao jabuke i kruške:))
Uglavnom, neznam koliko to može pomoči,, skupa igračka...
 

SlowRider

Banned
Banovan
27.04.2011
21
4
0
47
bok ljudi!da se ubacim.imam grow box home made 110x110x200 i 400w hps.vlaga me isto zaj...užasno.zna mi i past ispod 30.imam 20000000 mokrih ručnika 10000000 lonaca s vodom i ovlaživač koji ovlažuje 160ml/na sat.tolko vode troši.to je full malo.minimalno šta treba je 400-500 mililitara vode na sat.tad bi vlaga bila taman.našao sam jedan takav za 100eura.ima ugrađen higrometar i termometar i ima higrostat.nariktaš vlagu i sam se gasi kad dosegne.uzevši u obzir da digitalni higrostat koji uštekaš u utičnicu pa ovlaživač u njega košta 40 eura i neki normalan termo-hydro metar recimo 35 eura to te ispadne skoro ko ovlaživač sa svime time u kompletu.