Problem sa zemljom

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
08.05.2013
26
1
0
Prije par dana nikle su mi 5 kom sweet mango sjemenka (od ghs-a, automatik). Cim su nikle stavio sam ih u tegle sa kupljenom zemljom (florabella blumenerde) i malo gnojiva koji majka koristi za ruže (hortyfloor stallatico) u omjeru 75/25. Stavio sam ih isti dan u divljinu i zaljevo svaki dan. Proslo je od tada nekih pet dana i primjetio sam da su usporenog rasta jer niti kotiledoni nisu jos izalsa na povrsinu. Ako neko ima iskustva sa takvim problemom zamolio bi ga za savjet.

p.s. napominjem da sam koristio isključivo kupljenu zemlju i gnojivo. Ako znate jos kakvu korisnu stvar za dodat u zemlju slobodo komentirajte :)

Hvala unaprijed :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
zemlja sadrzi dovoljno hranljivih materija za prve 3~4 sedmice, nikada se ne gnoji odmah, a kamoli pre nego je biljka i nikla + nikada se ne zaliva svaki dan, pogotovo kod mladih biljaka, pa samim tim i onih koje nisu nikle

tema premestena u "probleme"
 
08.05.2013
26
1
0
Da premjestim u druge tegle sa drugom zemljom ili da ostavim kako je pa se nadat najboljem?
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
pa ja bih ti savjetovao da promjeniš zemlju ako si u mogućnosti ipak si kupio sjeme i igraj na sigurno al kako hoćeš .... ;)
i što veli Moder gore,nema potrebe da hraniš prva 3-4 tj...također provjeri NPK odnos na gnojivu da im nebi davao gnojivo za cvjetanje u vegetaciji....ali prije svega pročitaj jedan mali outdoor vodič..... https://www.vutra.org/topic/74-mali-prirucnik-za-outdoor-uzgoj/.....za svaki slučaj da ti se osnovne greške poput ovih nebi ponovile ;)
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
odgovoreno, ovo ide pod ključ... problem je riješen, sada ubuduće znaš da ne maltretiraš biljke sa gnojivom dok ne dođu u lagani stupanj vegetacije ;)

sve ok, sretno dalje!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.