problem svjetlosti....

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

sknk

Aktivan Član
14.09.2009
75
2
0
42
Ovako,znaci biljka je izrasla i pocela je listove bacat van. doslo je do problema imao sam 2 stedne zarulje sve je dobro islo ali je otisla jedan lampa, tako da za sad imam samo 1 lampu i jednu stednu zarulju. Moja pitanja glase:
dal moze sta biljci bit ako jednu noc je pod slabijim svjetlom naci samo jedna stedna?
koliko moze ona bit pod slabijim svjetlom?
dal da onda kombiniram sunce preko dana sa svjetlom preko noci?
dal mogu naku zamjensku lampu napravit ili nesto?
moze mala pomoc?
hvala
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Svjetlo nije mala stvar ! Uvjek , ali baš uvjek prvo osiguraj uvjete pa onda gaji !
Jedna štedna lampica je ok za prvih par dana života biljke , ali kasnije ....bar x5!!

Ili rješi problem i kupi hps , envirolete ili kupi 5-6 (23w)štenih .
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Dobor ti je Haze rekao sve to može proć prvih par dana života !!!!
I stvarno kako krenete sa uzgojom i sl. a niste namirili ni 20 % a kamoli 80% štoje i samo svjetlo u uzgoju....
Dođe vam kako bi to mogli uraditi nađete sjemenki zabodete u neke čaše i onda frka kako i šta dalje.
Najžešće je što ovaj Forum ima toliko dobri info... da može svak skužit šta i kako samo ako bar malo pročita prije nego krene sa uzgojom.
Pa evo i ovo da kažem,zar je tako velik problem kupit 5 grla i 5 štednih sijalica to je sveukupno 200 KN i možeš da kupuješ parcijalno znači svako 2-3 dan recimo i bude kao na rate.
Nego se sjedi na kavama i glupostima pa onda se krivite kako nema para za te sitnice .

Daj nam brale na privat poruke pošalji svoju adresu ili br.žiro računa pa se pokrpamo i pošaljemo svi po 5 KN i eto love pa si kupi koju sijalicu ili ukradi u obližnjem stubištu koje grlo bar tako uštedi.........

Sretno !!!!!!!!!!!!!!!
 

sknk

Aktivan Član
14.09.2009
75
2
0
42
Hazeseeker ako kupim hps koliko mi ih treba? koliko para je hps?

Upitnik??? dal mi mozes objasnit kako bi mogao spojit 5 grla na uticnicu da radi to sve, imas mozda neki link jer nemam iskustva ja bas sa strujom...
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Kupi ti HPS košta do 100e komplet i neka ti spoje oni odma najbolje ti je ako se već neznaš snaći za 5 grla i produžni kabal...
Kako li mi produžni pade na pamet...........
 

sknk

Aktivan Član
14.09.2009
75
2
0
42
upitnik??? sad mi je jasnije, nisam te bio skuzio kako to mislis 5 grla, ja sam mislio da treba posebno kupit grla i zice i onda to sve spajat....
 

stoney

Finally, My Mother Has Join(t)ed Us. Happy AF
12.01.2010
110
7
18
Uluru
zdravo forumasi!pa ovako imam pitanje :da li je ok uzgoj od pocetka do kraja napravit sa 3 cfl od 2700k, 1od 6500(da nemijenjam zarulje),a pritome ici na 12/12 from seed?da li modu sa takvim setupom i veg bilku?
p.s. imam midi pc box.
tnx.