PROBLEM TEŽAK 40g

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Silent Bob

Aktivan Član
09.06.2005
291
35
18
Roditeljima uopste ne mora da saopsti, jer nije maloljetan. Ako poziv za sud dolazi na kucnu adresu, tamo gdje mu roditelji stanuju, to je vec druga stvar.
Od naravi njegovih roditelja zavisi kako ce oni to prihvatiti. Oni vjerovatno smatraju da je trava sami djavo, to je samo pretpostavka...
 

Tihojla

Aktivan Član
04.09.2006
90
7
0
pa ako je maloljetan onda će roditelji saznati službenim putem, ako nije onda ovisi kolko mu starci poštuju privatnost jer će doći poziv na sud na kućnu adresu.

Mislim da mu ne gine razgovor. E sad neznam dal duva i kolko dugo duva ali ja mu toplo savjetujem da
1. pronađe adresu nekog savjetovališta za narkomane ( ako nema zasebnu ustanovu neka onda najvjerojatnije je to na psihijatriji u bolnici)
2. neka se informira kada to radi
3. neka sjedne sa starcima i lagano im objasni što mu se dogodilo. Mislim da će mu starci biti u panici da ne postane narkoman. Ljepo neka sjedne i neka im kaže... gledajte pušio sam tolko i tolko puta zato što nevolim alkohol. Od alkohola me boli galva i pretvaram se u idijota kad se napijem. Kad popušim joint onda se samo smijem, razmišljam o svemiru i za sat vremena kad me to prođe postanem gladan.
Kad starci padnu u šok što imaju narkomana u kući neka im kaže: ja nisam narkoman,meni trava ne treba, ja nemoram dobiti svoju dozu a uostalom bojim se igle. Želim sa vama otići u centar za ovisnosti kod psihijatra da on popriča samnom i da popriča sa vama.
Ovo sa iglom je jako bitno jer ako ih smiri što se tiče trave ostaje onaj strah "da će preći na heroin" tako može to odmah ubiti.

E sad kad dođeš u centar moli boga da tamo bude koji pravi đanki jer nemaš boljeg prijatelja od njih. Kad mu starci vide pravu đankaru shvatiti će da im je sin sasvim normalan.

E sad jebi ga ako su mu starci ono neki zadrti i neinteligentni onda ... samo se nemoj svađat!

što se tiče kazne to je drugi par rukava ali činjnica da je odlikaš i uspješan sportaš će mu definitivno pomoć kod sudca. Najvjerojatnije neće u zatvor ali neka ima na umu par stvari.
a) bio sam znatiželjan
b) odličan sam učenik i želim to ostati
c) dobar sam sportaš i želim to ostati
d) naučio sam svoju lekciju i neću više nikad
e) želim ići na savjetovanje kod psihologa da ne upadnem u probleme
 

Tihojla

Aktivan Član
04.09.2006
90
7
0
e kad smo kod "razgovora sa starcima"

ajmo prikupiti neke linkove, kopije itd što su doktori rekli o marihuani i o ovisnosti i od toga napraviti brošuru za ekipu koja ovako uleti u sranja. Napraviti brošuru koja će pojasniti neke stvari roditeljima da ne paničare i da se skuliraju.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Što se tiče staraca, može on to fino "prekriti", još ako mu rade, (obično poštar dolazi ujutro) tako i da takva "pisma", tj. od sudije stiše (bar kod nas) u plavim kovertama, i traži tebe da ti potpišeš, ili ako nema tebe tu onda poštar će to dati i tvojim starcima (naravno oni će se potpisati) i to će biti dokaz sudiji da je on primio obavjest, tj. da se mora tad i tad pojaviti pred sudijjom, dobra okolnost je što nije prije bio evidentiran kod njih, 100% će uvjetnu dobiti 6/12 (tako kod nas...) nema veze što je u pitanju 40g, jer može komotno tvrditi da je to za svoje potrebe, te da je koristi umjesto apaurina... što se tiče ocjena, to jedino ako ima advokata pa da on u bla bla bla, obrazloženju to spomene ... aa ako ne misli uzimati advokata onda će se on morati braniti....
Inače velilke šanse ima tj. sreće da nije već osudjivan za isto djelo, tako da će 100% dobiti uslov 6 mjeseci ako u godinu dana napravi isto djelo....
 
07.04.2007
0
0
0
36
U te dve kesice koje ukupno imaju oko 35 grama se predpostavlja da je marihuana!Tek treba da ide na vestacenje....Ali u toj kolicini nema plodova,samo lisce i pupoljci,biljka kada je posecena nije bila procvetala....U izjavi je receno da je u medicinske svrhe to jest protiv zatvora u stomaku, i da je planirano bilo pravljanje cajeva kada se ponoivi problem sa stomakom...Da li vestak kada vidi da je u pitanju obicno granje,moze da zajebe slucaj?
Prica je skroz iskrena....
 
07.04.2007
0
0
0
36
U toj kolicini je bilo samo lisce i pupoljci,biljka nije procvetala...Da li vestak kada utvrdi sta je unutra moze da je zajebe slucaj?Posto je ista bila namenjena za pravljenje cajeva protiv zatvora u stomaku...to jest iskljucivu za medicinske svrhe.Znaci ta trava nema bud-ove,nije procvetala!!!!Izjava je skroz iskrena....
I kad ide pretres stana....?
 

Tihojla

Aktivan Član
04.09.2006
90
7
0
pa pogledaj zakon ali čisto sumljam da se možeš izvuć na tu priču.

a) ne postoji zakonom priznata medicinska upotreba na području bivše juge
b) samo posjedovanje marihuane i bilo kojeg hibrida je kažnjivo tako da nema veze jel ili nije procvjetala

e sad neznam što misliš kad kažeš "jel moguće da vještak zajebe"
 
07.04.2007
0
0
0
36
Pa nisu isto badovi naslagani u kesici i lisce nezrele konoplje u kesici!Ovo drugo ocigledno nije namenjeno za drogiranje,a i data je izjava da je nameravana koristiti kao caj protiv zdravstvenih tegoba,znaci-da nije planirana koristiti kao droga...
Zamisli da te neko uhvati sto si zasadio mak i nabedi te da si hteo praviti heroin od njega...slicna prica je i ovde...
Ima li neko informaciju kada bi trebao ici pretres?
 

Narquila

Aktivan Član
02.02.2007
225
17
0
36
Dobrovoljac je napisao(la):
Pa nisu isto badovi naslagani u kesici i lisce nezrele konoplje u kesici!Ovo drugo ocigledno nije namenjeno za drogiranje,a i data je izjava da je nameravana koristiti kao caj protiv zdravstvenih tegoba,znaci-da nije planirana koristiti kao droga...
Zamisli da te neko uhvati sto si zasadio mak i nabedi te da si hteo praviti heroin od njega...slicna prica je i ovde...
Ima li neko informaciju kada bi trebao ici pretres?

Jbg to nama nije isto naravno al stvar je u tome sto je marihuana zabranjena zakonom.Za policiju,sudije,tuzioca isto je 40g osusenog lisca koje ima 0,5%THC i 40g skunka,kontas?
Marihuana tj.osuseno lisce ili osuseni vrhovi za zakon je isto.

E sad kad bi taj tvoj prijatelj rekao da je to nabavio od nekog dilera za svoju licnu upotrebu, a ako nije kaznjavan prije za drogu il sta vec moze se izvuc sa novcanom kaznom i uvjetnom,mislim mogao bi proc bez zatvora.Al opet nisam siguran dal bi se mogao 100% izvuc jer 40g moze biti i dilersko maslo,kontas?
Jbg sad sve to zavisi od dosta faktora al teska je to situacija,al pasti sa 40g lisca i pupoljaka je cista glupost,stvarno...
 

Tihojla

Aktivan Član
04.09.2006
90
7
0
dakle kao što je rekao narquila. Nema veze dal je head, list ili stabljika. Ako je marihuana onda je marihuana. U

koliko kojim slučajem ima manje od 0,02% THC-a onda se može vaditi na industriski uzgoj i proći samo sa prekršajnom ali pošto je čovjek već rekao da je za konzumaciju onda jedino ako odvjetnik pobije tu prvu izjavu i u spis uđe nova - tipa odlučio je praviti papir - malo vjerojatno da će ti to sudac popušit

Štop se tiće ovoga "za osobnu upotrebu" to je i dalje kažnjivo ali su kazne manje nego za prodaju.
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
1.Da li su panduri imali nalog za pretres stana?
2.Zbog cega su uopste dosli?Oni ne dolaze bas tek tako napamet..
3.Obavezna su dva svedoka koji moraju da potpisu da su prisustvovali pretresu.Jel su bili svedoci?
4.Ko je bio u stanu kad je vrsen pretres?

Ako nije bio prisutan u stanu mogao je da tvrdi da nema pojma o cemu se radi i da ne zna o cemu pricaju i mogli bi da mu sishu kobasu.A ovako ako je dao izjavu da je njegovo...Onda neka angazuje advokata i uz malo srece proci ce uz novcanu kaznu i uslov.
 
15.10.2005
15
0
0
A jbg pandure nije briga dali u vutri ima 5% ili 25% thc-a.Njima je to isto.A i 40g je mnogo.
Ja sam pao sa 5g,pa su me cimali.Na kraju sam se izvukao.Nisu me kaznili uopste.Puno srece tvom prijatelju.
Obavezno da uzme advokata,mnogo su zajebane sudije.Mene je zena sudija toliko jebala da to nije normalno.
 
07.04.2007
0
0
0
36
GreenMan je napisao(la):
1.Da li su panduri imali nalog za pretres stana?
2.Zbog cega su uopste dosli?Oni ne dolaze bas tek tako napamet..
3.Obavezna su dva svedoka koji moraju da potpisu da su prisustvovali pretresu.Jel su bili svedoci?
4.Ko je bio u stanu kad je vrsen pretres?

Ako nije bio prisutan u stanu mogao je da tvrdi da nema pojma o cemu se radi i da ne zna o cemu pricaju i mogli bi da mu sishu kobasu.A ovako ako je dao izjavu da je njegovo...Onda neka angazuje advokata i uz malo srece proci ce uz novcanu kaznu i uslov.
Nisu imali nalog za pretres,dosli su jer je komsija prijavio neprijavljenog studenta,koji ne placa zajednicke troskove!oni upali malo protalaskali i nasli to...bila je samo gazdarica,znaci 1 svedok i potpisala je.
Izjava je ok,inspektori su rekli da moze biti sa uslovnom,nije dobio batine,bio 2 sata u pritvoru i odmah pusten,receno sudjenje pocinje za 3-4 meseca...
Inace lik studira poljoprivredu,1. godina!
Da li moze ceo taj slucaj da prodje bez advokata uspesno,posto je lik skroz cist!?
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Neka uzme advokata obavezno jer kakve izjave daje sam ce sebe da strpa u zatvor.Bolje mu je da cuti nego sto prica.Kako ja vidim stvar on je 'ladno trebao da kaze da to nije njegovo,jer oni niti su imali nalog,niti je on bio prisutan.Ovo veze s mozgom nema.
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Kod pada:
Prvo i osnovno pravilo: Policiji se nikada ne vjeruje, ni u iznimkama.
Drugo pravilo: Braniti se šutnjom u svim mogućim situacijama.

To je nedavno frend naučio od odvjetnika na teži način.


Nema nikakve šanse da se tip izvuče bez odvjetnika i zakopao se do grla sa izjavama. Jedino mu odvjetnik može pomoći ako nađe neke nepravilnosti tokom procesa.
 

Narquila

Aktivan Član
02.02.2007
225
17
0
36
Dobrovoljac je napisao(la):
U izjavi jos stoji da je trava uzgajana u dvoristu porodicne kuce...

Jos plus ce ga optuzit za uzgajanje tj.za proizvodnju i distribuciju ili moze reci da je uzgajao za lične potrebe,sad neznam jel bi mu bilo bolje da je rekao da je kupio od dilera ili da je sam uzgajao to stvarno ne znam al to mu nista ne pomaze nego ako slucajno nekog uhvate da zna sta rec odakle mu.