Problem,Zute Tackice po listovima

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

The

Aktivan Član
30.10.2009
82
19
8
33
www.flow.co.rs
Treci mi je grow, ovo jos nisam imao ne znam sta je... zute tufnice i listovi se suse od spica ka unutra, dve biljke nemaju nista, a ostale tri imaju ovo,dve su sative i jedna idica.
Pojavljuje se na listovima koji su 3-4 internode pre vrha, dok na dnu i vrhu nista(za sad).

trazio sam po net-u ,i nigde nisam nasao nista ovako, preko onih deficiency slika i nista... Ako je neko imao ovako nesto nek pomaga . Hvala Pozdrav




Grow info:
400wHPS, 30 dana vege, sad je 37. dan cvetanja, otprilike jos 3-4 nedelje do kraja

Saksije 8L , zalivanje na svakih 72h, sa po litar ipo otprilike

svako drugo zalivanje Plantella Cvet, sad je sa 2/3 doze, krenuo od 1/3... takodje i pola doze Slavol-a u dane kad nije gnojenje
Sta treba jos pitajte.
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Koliko ja znam na Plantelli pise da se smije zalijevati jednom na 2 tjedna ili jednom na tjedan. A ti zalijevas svaki drugi dan. Bez obzira koja je doza u pitanju, to je previse....
Prestani gnojiti pa ces vidjeti ako ce se stanje pogorsavati. Ako bude gore, obavezno flush i smanji gnojivo!
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....a i ima velike posude a zaljeva svaka 3 dana sto mi se cini malo previse.......
 

The

Aktivan Član
30.10.2009
82
19
8
33
www.flow.co.rs
@ BTBG
nisi razumeo, zalivam na svaka tri dana~72h , a svako drugo zalevanje gnojim... a na pllanteli ti pise jednom nedeljno.

@ Ivach , idem na tri jer krecu da se bese ako ih ostavim duze...

A sto se tice pregnojavanja , to me najvise i hebe, jer mi se pojavljuje fosfor def na donjim listovima, plus ovo sto zuti moguce da ukazuje na def, al na drugoj strani imam sprzene vrhove na gornjim listovima , sto opet kaze da je pregnojavanje, moguce da su se zakljucali neki elementi..
U sustini hteo bi da nadjem nekog da je imao iste ovakve pege, na netu sam nasao jedan post samo, al mu nisu nasli resenje

Pozdrav.
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Bit će to ok,zaljevaj normalno kao i dao sada kod mene ista stvar bila,koristio sam isto gnjojivo nemoj gnjojiti 10-ak dana i zaljevaj kao i do sada.
 

The

Aktivan Član
30.10.2009
82
19
8
33
www.flow.co.rs
@ Blade, To hvala , najbolje je naci nekog da je imao isti problem...

@ Sulundar , nemoj tako, stara sam ja skola :D
(Za mites-e i ostale insekte sam prvo proverio)
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
(Za mites-e i ostale insekte sam prvo proverio)
dobro brate srbine reci tako da iskljucimo i (mi koji ne citamo misli) tu opciju.
onda verovatno nisi ni fajtao pod vrelom lampom ni predjubrio folijarno.
preostaje da sacekas jos malo i izbacis hedovinu u galeriju,pa neka tako i bude. poz
 

The

Aktivan Član
30.10.2009
82
19
8
33
www.flow.co.rs
Sad sam izmerio Ph i pokazuje da je 6 ... izmerio sam jednom na startu cvetanja i bilo je oko 6.5-6.8 ...imam onaj sara tester tako da nije max precizno, i posle toga nisam merio ,dodavao sam samo uvek isto Ph minusa, al izgleda da je bilo kiselije nego sto sam mislio...
Takodje nisam merio posle dodavanja djubriva,sad se setih da i ono dodatno smanjuje,tako da je mozda ta veca kiselost smetala..

Sad su zalivene cistom vodom (sa 6.5ph), pa od sledeceg puta nastavljam sa gnojenjem, u sustini necu nista previse menjati pa cu da javim kako je zavrsilo, da ako neko dobije isto sazna dal je smrtna bole's.
Pozdrav.
 
09.08.2011
7
0
1
40
e nemam pojma da`l je smrtno-NEBI CARE NIKAKO VOLEO DA JE TO,ali i ja sam primetio da mi na tri biljke se pojavile te zute pege dok na jednu pored njih koja nije iste vrste,nema nista odnosno normalno je sve.E sad,keva mi kaze da je to BASTRA,i da je prouzrukuje prehrana preko lista ali kada se prska cak i po slabom suncu.Znam da je pogresno ali sta da se radi kada tada mogu do njih doci samo-preko dana.Prosle godine mi se to desavalo negde pri kraju vegetacije i isto sam je prskao sa preparatom-MUTROTONIK 19-9-27,i mogu vam reci da je izuzetan,imao sam extra hedove....
-samo po sebi se povuklo!!!
 

The

Aktivan Član
30.10.2009
82
19
8
33
www.flow.co.rs
Ne znam dal je isto to, posto se meni nije povuklo, te tri koje su imale tackice nastavile su sa susenjem listova, otprilike kao neka nekroza, gde stabljika ostaje sveza, a list skamenjeno osusen"mrvi se" ,al Budovi napreduju, otprilike ko da se nista strasno ne desava, drzacu ih jos otprilike dve nedelje.
 
09.08.2011
7
0
1
40
ja sam sa mojima zakasnio bogami dosta,moracu da ih drzim jos mesec,pa cak mozda i vise.Imaju po metar za sada i hedovi su joj prilicno mali ali lepi :)))))))))))))))))))))))