Problemi :D

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
28.10.2008
14
0
0
34
evo imam jedan problem, prvo cu odgovorit na ona pitanja pa stavit sliku....

1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ? sjemenke unknown
2.Koliko su stare vaše biljke ? 2 tjedna
3.Koliko su visoke vaše biljke ? 5-6cm-a
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ? e to neznam :D kutia od cd-a :D
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, ) obicna zemlja,kupovna zemlja,stirpor i grad.pjesak
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ? obicna voda svaki dan deci do dva max
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ? nemam
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ? nista
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ? 15wata stedna 6400k
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ?11cm-a
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ?
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ? temp 26 stupnja,vlaga neznam
13.Koliki je ph zemlje ? ...
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ? ne
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ? dovoljan (2) hehehe


a koliko sam cito po forumu u pitanju je N , a i kod presadivanja sam slucajno zakinuo manji dio korjena pa je mozda i to u pitanju ali da budem siguran eto odlucio sam i ovdje pitat..

slika:
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
ovako koliko ja vidim radi se o def magnezija i to početnom a samo cu ti reci još jednu stvar da nisi biljku zalio pa ju onda isao presadjivati sigurno ti nebi pukao korjen ovako si zemlju natopio zemlja je postala teška i korjen je pukao za iduci put znas ... osim toga na forumu sam ja napravio slikovnicu kako se to radi tako da to si pogledaj i nemas greske ...
sto se tice magnezija a sta da ti kazem odi i kupi si neki ponavljam za takve stvari biobizz heaven biocanna biorhizotonic i hesi supervit a probaj cini mi se ako si iz RH da ima i zeleni hit d.o.o. bas nesto za magnezij lafolan i imaju nesto za biljke koje su dozivjele stres u svakom slucaju imaju i gnojiva sa dodatnim magnezijem... i cak mozda izoliran magnezij znaci monognojivo

a ti flegy nemoj davat savjete ako neznas tocno o cem pricas ...
 

Flegy

Aktivan Član
27.01.2007
331
6
0
33
bestineverything.freeforum.ca
a ti flegy nemoj davat savjete ako neznas tocno o cem pricas ...

ja nisam reko sta bi mu bio problem tocno nego sta bi mogo poboljsati da ima bolje urode... po tebi stoneru jeuredu uzgajat s 1 stednom opa de ajde i ja cu probat onda :) i da ju zalijem svaki dan sta to pomaze korjenu a stoneru nisam znao :) i da bez gnojiva mogu dobiti dobre uslove heh nevjerovatno moram to probat stoneru :vomitwar:
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
tko je rekao da je to uredu spammer-u jel to vidiš negdje u mom postu da bi mogao quoat-at disi se ti nasao meni soliti pamet ... nisi mu odgovorio na pitanje nego si počeo o uvijetima a kao prvo covjek je pitao sto je sa njegovom biljkom a kao drugo koliko ja vidim ovo je sekcija problemi tokom uzgoja a ne unutrašnje uzgajanje znači i nisi dao odgovor koji se tražio i postao si u krivu rubriku i još sereš po meni i mojem odgovoru pa stvarno neznam ne pise ti se kod mene dobro ...

kao drugo kako mozes reci nekome koliko da zaljeva kad neznas kako cesto mu se zemlja suši i kolika mu je vlaga ti tako samo napamet dajes savjete po forumu ... na tvoj post od tri jednostavne recenice u kojima nisi uopće precizirao ni odgovorio je običan SPAM tako da ti mozes fino samo da sutis i klonis quotanja mene i bit će sve pet ... :rasta1:
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
nisam to rekao da ne sudjelujes u forumu rekao sam nemoj postat ako nisi siguran postaj kvalitetno promišljeno i tamo di treba
bez zamjerki rekao bi to svakom ne samo tebi ...
nisam se ja tu da se svadjam sa nekim tu sam da pomognem i naucim ono što znam i to ću učinit drage volje ... no isto tako je i moja dužnost kao mod-a da nadgledam sekcije koje moderiram i editiram ispravljam opominjem itd. vidim to kao svoj volonterski posao i neznam što drugi misle no ja se trudim i to mi je dovoljno da znam
 
28.10.2008
14
0
0
34
e stoneru,imam pitanje,dali bi mozda mogao ovako to napravit da nemoram sad pare trosit na to makar znam da nije skupo...
da uzmem koprive pa ih ostavim u vodi da voda izvuce iz njih a znam da koprive sadrze magnezija i jos dobrih stvari,pa dali bi to upalilo? ili je to vec vise gnojenje pa bi unistio biljku?
ili je mozda vec dovoljno stara da takvo nesto trpi? stara je 2 tjedna i nesto sitno
 

smokin'green

Aktivan Član
05.04.2008
74
4
0
43
Meni zemlja izgleda dosta ocajno,a sto se gnojenja tice sa tim moras pazit.U sustini ako su ti biljke stare oko 15 dana u zemlji bi trebale imat sve sto im treba.I sa gnojenjem ih mozes dodatno unistit. I moras da shvatis da je ph jako bitan.Ja sam prvi grow unistio sa neznanjem. Pojavio se problem na listovima ko ikod tebe i ja poceo gnojit i sprzim biljke jer je problem u stvari bio u PH.Nabavi ph metar i provjeri koliki je ph vode za pocetak.OPTIMALNO JE 6-7 A IDEALNO 6.8.pozzzz:maryjane: