Problemi PH - temperatura - vlaga

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
20.05.2015
33
99
18
42
Pozdrav svima,

Specifikacije boxa: 1,2 m x 1,2 m x 2 m lampa sylvania goexpress 600 w vent vk100
dodan manji vent na rub boxa plus jedan veci vent

Klonovi dance world stavljeni u kante od 25 litara 5 komada 24.05
Zemlja poradi testiranja kombinirana 2 ciste composane 1 terramagma 1 mix composana/terramagma
1 ostatak terramagme sa malo stare zemlje iz prvog growa(nisam imao vise zemlje)

Gnojene prvi put 08.06. kod 4-og zaljevanja od sadnje Flora series omjer 10-15-5 i tako do kraja vegetacije svaki drugi put
20.06 radjen LST i HST + mreza
01.07 prebaceno na cvijetanje i gnojenje svaki drugi put 10-5-15

Do cvjetanja su se biljke lijepo razvijale nastaju problemi ph previsok znao sam to ali nazalost nisam mogao nista poduzeti + visoka temp i vjerojatno niska vlaga(nisam imao hygrometar ali temp su bile u cijeloj HR 38 C)
Ph vode iz slavine je kisnica sa visokim ph ( 8,9 ) koju gnojivo spusti do nekih 8 i to je cijelo vrijeme dizalo ph zemlje i blokiralo nutrijente.Kad je islo bez gnojiva ulazila je voda ph 9.Na jednoj biljci se i prije a i sada vidi pomanjkanje cinka.
Od 22.07 polijevanje je pocelo sa vodom iz vodovoda a ne kisnicom(imam pristup i jednoj i drugoj vodi) koja ima nizi ph 8,1 bez gnojiva ali i dalje visok.Kad voda ide bez gnojiva ide 8.1 ph a kad ide gnojivo 7,1 i znam moram regulirati jer je i previsok i ovaj a kamoli ne kisnicu koja je jos visa.
Srednja je skroz uvenula i mislim da joj nema spasa.pocela je jako zutiti jos negdje 10.07 ali nista nije poduzeto jer nisam imao mogucnosti nastavljeno je polijevanje i gnojenje.Ova najvisa je bila prije u sredini ali se previse izduzila pa sam je zbog problema s visinom bacio iza desno.
Sad imam ph - tekucinu i od sada imam mogucnost unositi ph kontroliranu vodu
Rjesio sam i Hygrometar i vrijednosti koje imam od jucer zabiljezene su:
Na razini mreze 80 cm ispod lampe temp/vlaga je dok je svjetlo ugaseno 25-28 C i 74-77%,
kad je upaljeno raste temp do 40 C i vlaga pada do 20%

Dali su sad ove temperature problem ( one unazad srpnja su sigurno bili i veci problem,ali su zadnjih par dana ipak pale) dali je problem u vlazi ili je glavni uzrok ovim problemima sve zajedno sto se dogadjalo u zadnjih mjesec dana.

Takodjer dali je sad nuzno flushat zemlju ili mogu bez toga i kako da postupim nakon flushanja( kad opet gnojivo) ?

Ili ce sad regulirani ph biti dovoljno da odblokira nutrijente i pocne se oporavljati?

Nadam se da sam dao dovoljno infa ako sam sto zaboravio slobodno pitajete

Hvala unaprijed svima

DSC_2079.JPG DSC_2082.JPG DSC_2083.JPG
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Sam si naveo i problem i riješenje,nije trebala nova tema.
Svakako bi ja tu odradila dobar flush
zadnjih par litara sa ph korigiranom vodom.
Kada se zemlja osuši nakon flusha onda puna doza gnojiva
 
20.05.2015
33
99
18
42
Sta znaci zadnjih par litara sa korigiranim ph,koliko sam shvatio trebam isprati sa 3 puta vecom kolicinom vode od kante,znaci 60 do 75 litara vode po jednoj kanti.Po tome da reguliram samo zadnjih 5-10 lit vode koja ide u kantu?
Takodjer uz sada ph kontroliranu vodu kako da povecam vlagu iznad 20% dok je lampa upaljena(nemam ovlazivac zraka)?



Stavljam jos par slika..
DSC_2088.jpg DSC_2089.jpg DSC_2090.jpg DSC_2091.JPG
 
Poslednja izmena:

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Nema potrebe snižavati ph svoj toj vodi,kada služi samo za ispiranje zemlje.
Samo zadnjih recimo 5l namjestiš ph i to je sve.
Bar ja tako radim.
Ali ti imaš i jako velik problem sa temp. i vlagom kao što ti je i Power rekao tako da i to trebaš hitno riješavati.
 
20.05.2015
33
99
18
42
Kako da najlakse dignem vlagu bez ovlazivaca?
Koliko kuzim problem mi je vlaga samo dok lampa gori?
Jer kad ne gori lampa se dize na 70-tak %




* * *
ne treba citat, prvi si posle posta
pwrsd
 
Poslednja izmena od urednika:

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
tako da ako nemas uzlove nemoj ni da grow-as, sacekaj jesen, zimu... dzaba bacas pare i trosis vreme
Nekad je želja jedostavno veča od uslova:D
Mislim moglo je biti sreće u vidu hladnijeg vremena al na to se ne može utjecati. Cooltube bi pomogao al ne previše. Možda je nešto uz temperaturu evo i ph se spominje ali ajd ti sad znaj šta je kad su i osnovni paravetri premašeni.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: kidamo and t@mara

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Tegla sa vodom i pamučna krpa do pola uronjena u vodu a druga polovica ispred ventilatora,pa da puše po njoj,neznam šta ti drugo reći
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
...ovlazivac je jedino rijesenje ili objesi u box nesta mokro pa neka se susi, imas veliki box !
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
auuuh jes nagrabusila,nije ni čudo kad si ju posadio u saharu :)
šteta :(
mokra krpa može malo pomoći no ovlaživač bi bio ok
 
20.05.2015
33
99
18
42
sve proslo super , flush napravljen,vlaga dignuta do 85% dok je lampa upaljena - mokar rucnik unutra ko na strik ujutro bio suh, temp spustio na max 32.4 C klima radila u drugoj prostoriji cijelu noc i hladila sve. Probat cu dans izvesti nesto slicno kao sto je LOod poslao link.Objesit cu punjenja za mobilni hladnjak par pa na njih da tuce vent,pa probat bez klime..

Uglavnom mislim da ce to biti zadovoljavajuce i da ce se izvuci nesto ipak..jos je tu kontroliran ph.
btw. na izlazu iz kante kad je tek procurilo ph je bio 7 definitivno visok..no sad ce to biti rjeseno..
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Hej,nemoj sada ni pretjerivati sa vlagom,pojaviti će se plijesanj.
Tebi biljke cvjetaju,daj neku sredinu nađi 40-50%
 
20.05.2015
33
99
18
42
da malo updateam..
3 biljke su super jedna je jos od onda sprzena a druga na pol ali se drzi nije odapela iako njezin urod je upitan :(
Vlagu drzim od 40% do 70% temp je okej do 24 -30 C ph reguliram na 6.4 e sad neki fan listovi imaju malo kao vrh spaljen slike su u prilogu pa nek kaze tko sta misli koji bi mogao biti razlog?
Takodjer neki listovi,vise donji imaju i bjelicasto po sebi,kao da ipak fali nekih mikronutrijenata
DSC_0618 copy.JPG DSC_0619 copy.JPG DSC_0620 copy.JPG DSC_0621 copy.JPG DSC_0622 copy.JPG DSC_0623 copy.JPG DSC_0624 copy.JPG
 
Poslednja izmena:
20.05.2015
33
99
18
42
Hej sorry nisam bio pisati u mogucnosti...uglavnom koristim flora series (micro gro bloom)
Omjeri u cvatnji su 10:5:15 osim prva dva tjedna cvatnje kada je bilo 10:15:5
Kod rasta je bilo prva dva tjedna nista a onda dva tjedna rasta 2.5:2.5:2.5 i zadnji tjedan rasta 7:7:7
Uglavnom onako kako pise po uputi proizvodjaca.
Mislis da bih trebao drugacije?
Jos jedna stvar a ne znam koliki utjecaj ima:
Ova flora series je komb. u kojoj je flora micro za tvrdu vodu a meni je tvrda voda od 01.08 ,a do tad je bila meka (kisnica).
Jebga imam i vodovod i cisternu...i sad ova biljka je gutala mjesec dana rasta meku vodu sa gnojivom flora micro za tvrdu vodu.Nakon toga smo presli na vodovod(tvrda voda) gdje ispada onda okej gnojivo za tu vodu.
Sad za sljedeci grow ce opet biti kisnica ali samo kisnica,jer sad se vec prebacujemo na nju sve do 6 mjeseca sljedece godine. dali da kupim flora micro za meku vodu?

Btw. danas je dan d-berba...evo par slika..mislim da je gotovo, po dlacicama svakako, ali kad gledam trihome ne vidim previse narandzastih glavica..sta mislite?
2015-09-12 00.07.19.jpg 2015-09-12 00.09.32.jpg
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Ima stara izreka kod nas growera,kad mislis da je gotovo,ostavi jos 1 nedelju ;) i za cvetanje gledaj da ti je P(fosfor) veci od N (dusik) koristi za cvatnju nesto tipa 5-15-10(N-P-K) itd... puno se opterecujes sa tom vodom,kupi Ph metar i sa tim regulises vodu... a oko gnojiva ti ne mogu dati savet(jer ja koristim gnojiva koja ja pravim),osim onog sto ovde po forumu preporucuju... probaj naci Jungle Juice,za sledeci grow :) peace
 
Poslednja izmena:
20.05.2015
33
99
18
42
ipak pobrano ovaj vikend..biti ce vise "head-high"...dve biljke na kraju ispale po pola kile znaci suho 125 g...ja zadovoljan..treca nesto manje...suhog ocekujem oko 330 gr.ukupno.S obzirom na sve sto se izdogadjalo i dve koje su propale od topline presretan sam.vrhovi masivni i teski..zanimljiv je ovaj danceworld.
Nego cini mi se da flowering time traje uvijek duze nego sto pise..kakva su vasa iskustva?


U svakom slucaju ovaj vikend se radi ulje i nadam se presadjuje nove biljke u kante.
Mislim da cu ici s dnevnikom jer biti ce zanimljivo.
royal queen seed bank 1.critical 2.special kush 3. o.g.kush 4.northern light
sve jake indice 4 vrste u jednom boxu.. :banana_rasta:


@lood probati cu onda sa jungle juiceom za novi grow...