problemi, pitanja....

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.11.2010
20
0
0
31
ovako ovo mi je prvi grow..
box je jako mali visine nekih 70 cm...(jeli dovoljno)
dali mogu da koristim obicnu neonku kao osvjetljenje?
i problem sa ventilatorom.....neznam da ga spojim na adapter...:$..ima tri zice crvena, bijela, crna...koju na plus a koju na minus ako neko zna to da mi kaze???
u sta je bolje da ubacim sjemenke, vatu ili toalet papir? ocul malo vode stavit?

znam da su glupa pitanja...ali sta cu....:D:D:$
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
stavi sjeme u zemlju, i barem 150W osvjetljenja, s neonkom jednino ako imaš Envirolite , obične neonke nisu baš efikasne
 
02.11.2010
20
0
0
31
vidio sam da neki momci ubacuju u toalet papir...
i jos jedno glupo pitanje. moj brat prije jedno 4 godine sadio je marihuanu u kuhinji bukvalno stajala na prozoru.:D
dobro je izrasla..on je zaljevao mlijekom i dobro je rasla.na forumu sam vidio da je neko isto to radio al da se usmrdila il nesto tako..
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
pozdrav marley
uvek se slatko nasmejem kad cujem to za mleko...

ja klijanje radim tako sto potopim semenke u destilovanu vodu bar na 12h. i zatim ih stavim u toalet papir pa to sve umotam u crni dzak.
kada uzimas toalet papir uzmes nekoliko slojeva,recimo 5,6 pa ih poprskas sa vodom zatim stavis semenke i onda opet 5,6 slojeva papira i opet ih porskam. crni dzak isecem jedan deo i lepo umotam oko toalet papira i zalepim selotepom. semenke nesmeju da budu prenatopljene da plivaju u vodi vec da je onako vlazno. i obavezno obrati paznju da to bude obican toalet papir a ne neki mirisljavi. drzim ih na temperaturi oko 24'c i nakon 2,3 dana kada otvoris dzak seme je pustilo klice i stavljas ga u smesu zemlje koju si predhodno pripremio na dubinu oko 1,5cm. ne nabijas zemlju od gore vec onako polako stevis odgore na seme. ako ti kojim slucajem nisu pustile klicu opet malo poprskas i sve ponovo zamotas,pa kroz dva dana opet pogledas...
 
29.10.2010
5
0
0
30
pozz ljudi
ovako planiram u proljeće posadit svoj prvi grow pa sad tražmi malu pomoć od vas iskusnih zanimju me najbolje outdoor sorte indice , znači da nema puno posla oko njih , da nisu prevelike( do 1 metra ) i da što prije budu gotove ( da ne trebam čekat do kraja 9 - 10 mjeseca )
 
02.11.2010
20
0
0
31
opet potrebna pomoc....
uradio sam kao sto ste mi rekli i sjemenke su isklijale, nekih 2-3 cm klice i onda su prebacene u box..... nalaze se vec nekih 5 dana njemu pod 12/12 pod samo jednom neonkom koja se nalazi direktno na saksijama....(jedan daa su radile punih 19 sati zab da iskljucim sjetlo)
imam 5 biljkica, od kojih su tri zdrave, 2 visine nekih 10 cm sa po 4 lista.....jedna je jos mala nekih 5 cm...jedna je tek izasla, a jedna mi je bolesna!! izasla je kad i ove najvece, ali njeni listovi kao da su spojeni i na vrhu tih "listova" je poclea da smedji??? jel moguce da je izgorila jer sam neonku puno primakao? i neonka mi je u onoj zastiti kao neka plastika....
danas sam kupio jednu stednu sijalicu od 24w ali pise isto nesto 120w......i ova neonka mi je 23w..(ocel bit dovoljno to dvoje il da kupujem jos ovih stednih, po bozgi ovo bi bilo dovoljno jer ima nekih 150w?(ima li)
i imam problem sa zemljom, koju nisam kupio vec sam probao da nadjem najbolju zemlju vani, nasao sam neku crnicu i u njoj sam posadio, ali su mi se pojavile neke bijele baje jaaaaaako su male jedva primjetne za oko.....do sada nisu naudile mojim biljkicama, ima li razloga da se bojim??

eto ako neko moze da mi odg, bio bi zahvalan.....
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Druže u mom potpisu imaš kolekciju filmova.Savjetujem da si pogladaš koji filmič.Jer ovako dok bi ti sve objasnili prošla bi nova godina.Nebudi ljen malo nešto pročitat ili pogledat.
 

pc.grower

Aktivan Član
15.10.2010
87
4
0
34
ohoho puno grešaka:
1) kod štednih ne gledaš koliko zamjenuju wati obične žarulje nego ovo 24W znači ti imaš 24W+23W= 47W ako oćeš s štednima trebaju ti još oko5 žarulja od 23W ili više- svjetla nikad dosta , znaj da malo izmješaš worm white (za cvjetanje) i day light (vegetaciju)
2) kupi neku provjerenu zzzemlju - terra magma ili composana
3) koliko san skužia ručno pališ i gasiš žarulje- kupi si timer - košta oko 50-ak kuna
.. ostalo nek ti kažu oni
 
02.11.2010
20
0
0
31
nemam namjeru davati novce( koje bas i nemam) za svakakve stvari......
u tome je moj problem, mislim da je hps preskupa za mene.......ubacit cu jos 2-3 stedne, pa cemo vidjet sta ce bit...
ako nista bar malo iskustva preko zime, jer na proljece ja i ekipa spremamo jedan zajeban outdoor.....
 
02.11.2010
20
0
0
31
trenutno trazimo dobru lokaciju, al najverovatnije ce bit jako blizu plavcima.....:D:D
mislimo da posadimo nekih15-20 biljkica......:D:D
al opet volio bi da uspije ovo moje cudo jer jako sam se namucio da ga napravim...
 
02.11.2010
20
0
0
31
evo mali update, biljke su mi se bile izduzile vjerovatno zato sto jedan dan nisu bile primaknutne svjetlu, dodato jos svjetla, 9 komada biljcica, krenuo drugi par listova, trebale bi i neke slike uskoro pasti...........
 
02.11.2010
20
0
0
31
ovako, grow je bio totalni promasaj.....izgubio sam jedino dosta vremena i nekih 20E..
biljke za mjesec dana nisu uspjele da izbace vise od 6 malenih listova......jadno....
mislim da nisu imale dovoljno svjetlosti, zemlja je bila ocajna, saksije male............................
ako nekad budem sadio opet unutra, nece biti ovako sigurno!!!!
:(
 

neo

Aktivan Član
06.12.2010
77
6
0
45
zavisi kako gledas te cfl sto kazes da si potrosio 20E iskoristi za prolece kad budes pravio rasad za outdoor,pre nego ih izneses u prirodu.nek malo ojacaju u tom indooru.A SA EKIPOM RADIS TO TI NIJE BAS PAMETNO to je moje misljenje
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
Marley. je napisao(la):
nemam namjeru davati novce( koje bas i nemam) za svakakve stvari......
u tome je moj problem, mislim da je hps preskupa za mene.......ubacit cu jos 2-3 stedne, pa cemo vidjet sta ce bit...
ako nista bar malo iskustva preko zime, jer na proljece ja i ekipa spremamo jedan zajeban outdoor.....

sry stari al to je kao da kazes jao ja bi vozio auto al nemam namjeru davati novce za njega ...
da te to stvarno zanima i da zelis imat svoju biljku ili njih par nebi otisao slavit rodjendan sa ekipom neg bi si za pare koje dobijes otisao kupit opremu tipa ... svak od nas moze skupit za neki hps kompletic par tegli i zemlje a ostalo s vremenom
a to sa da sa ekipom planiras radit outdoor jao... ti stvarno zelis najebat pa sta se onda samo jednostavno ne prijavis xD
nema dima bez investicije vjeruj mi NEMA
 
02.11.2010
20
0
0
31
pa ne mislim uzgajat sa 10 likova vec sa dva momka......niko drugi nece znat to je sigurno.......
i nisam samo na cfl potrosio 20E......
mislim na struju koje je doslo 10E vise nego obicno, ne svatam nikako kako je moglo doc.......
na cfl sam potrosio nekih 10 i imao sam kuci vec nesto.....
 
06.06.2010
43
1
0
37
Ako nemaš para,napravi ko ja...Ja sam mazno /da se pohvalim :) jedno 150 litara zemlje iz rasadnika po noći.Isto tako mazo sam i hps sa rasvetnog stupa uz šetalište..Ta je bila od 70 w pa sam kupio od 400,ali tebi bi takva bila dovoljna.Ajd,da te ne nagovaram na krađu-možeš naći tu od 70 w u nekom dobrom elektromaerijalu ili sl.Štedne su po meni bezveze jer ih treba 25 za dobar urod.Mogu odraditi vege,dok ne nabaviš druge.Sretno!