Vutra Društvo

Dobrodošli na skladno multietnički jedan jedini Vutra Forum! Učlanite se da pristupite i drugim djelovima foruma te da vršite PRETRAGU novih tema.

Učlani se

1. Vutra Radio is back. Možete ga slušati preko forum plejera ili preko web plejera. Slušamo se!

Problemi sa forumom

Diskusija u 'Forum Podrška' započeta od PowerSeed, 21.08.2012.

1. 420Florist

420Florist Aktivan Član

Učlanjen(a):
    25.07.2017
    Poruka:
    204
    Sviđa im se:
    418
    Trofej poeni:
    63
    Ratings:
    +496 / 5 / -0
    Ili se meni čini, ili sam prenapušen, ponovo :D ali SSL nije dobro podešen na forumu, ili htaccess ga ne vuče kako treba, jer nekad ga prikaže zelenim gore u browseru, kao da je sve ispravno, a većinom ovako:
    Unbenannt.png
    ako nije bed admine, baci izvor "koda" od htaccessa, tu nema ništa "privatno" što bi se trebalo sakriti ono.. garant je sve po defaultu, pa možda uspijem složiti..
    msm ovo nije veliki problem, ali ako je već SSL podešen, onda neka radi kako treba :p

Poslednja izmena od urednika: 09.10.2017
  2. Stipe

Stipe Japanac
    Urednik Moderator

Učlanjen(a):
    20.03.2014
    Poruka:
    10.576
    Sviđa im se:
    20.605
    Trofej poeni:
    1.158
    Ratings:
    +26.547 / 17 / -0
    kolko ja znam sve ide preko ssl-a osim slika koje su uploadane na forum koje ne idu preko ssl-a pa ti zato javlja to.

3. 420Florist

420Florist Aktivan Član

Učlanjen(a):
    25.07.2017
    Poruka:
    204
    Sviđa im se:
    418
    Trofej poeni:
    63
    Ratings:
    +496 / 5 / -0
    Hvala PowerSeed, eo hotfixa za forsirati ssl na XenForo forumu:
    treba dodati u fajlu /library/config.php
    ovu liniju: $_SERVER['HTTPS'] = 'on';
    (po mogućnosti naravno isto HTTPS ubaciti u naziv urla u admin stranici na basic informacijama)

Edit

To nema veze Stipe :) uploadane slike su na istom serveru, nisu na externom, tj na CDN (externom serveru) [Registujte se da vidite originalne linkove]
    A možete pogledati i linkove neke od naših sponzora kao sto su: SeedsMan, Original Sensible Seeds.

evo ti primjer, url slike je na SSL-u https://www.vutra.org/attachments/20171007_093813-jpg.172679/, a url foruma nije :) tj ne forsira ga kako treba, jer nije podeseno kako treba u configu ili htaccessu :)

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 1

Preporučite stranicu