Problemi SA Kompjuterom

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
E ne vredi vise...moram da pitam ako ovde neko zna.

Imam problem sa racunarom odnosno samo dok sam na internetu.
Prvo je bilo da mi je konekcija zagusena pa je poceo da mi zabranjuje pojedine programe a sada je dosao na to da mi se restartuje komp kad on hoce.
Kazem dosao jer ne znam da li je spy,virus,worm...ili koji ***** ...izludi me vise

Zvao sam provajdera posmatrali smo vezu i ispalo je da imam vecu upload nego download i to je razlog zagusenja.
Zasto ne mogu neki programi da mi rade nemam pojma ali recimo NOD32 mi ne radi.
Restartuje se zbog neke gluposti u sistemu32 znaci windows a ne bi trebalo da ih brisem (restartuje se posle 30 sec...kao,imate 30 sec da sacuvate podatke inace ce biti obrisani)

Windows smo podizali 3 puta i nista,instalirao sam Kerio Firewall i nasao sam da on non stop salje nekakve emaile ne znam kome...

Nahvatao sam ga sa nekakvim adresama dok je slao ali to su nebulozni sajtevi...danas je ladno slao na neki sajt u oklahomi nekom senatoru.

Zna li neko sta sam pokupio i kako da resim ovo jer vise blage veze nemam kako ovo da resim a toliko me iznervirao da hocu da ga izlupam.
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
skeniraj sa antivirusom i spywarom mada sumnjam da ce nesto naci posto je sigurno neki ozbiljniji programchic sto zeza. Na koje sajtove te tacno izbacuje jer mora da je worm. Sacuvaj sve korisne podatke i reformatiraj ako ne uspijes izbacit worm...da bih saznao koji je worm moras pretrazivat internet i naravno pretrazivat svoje simptome koje imas preko googla...tako ces mozda doci do tutoriala kako se zove i kako se skida tvoj worm posto vecina programa ne mogu da skinu komplikovanije wormove.
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Kojim antivitusom? NOD32 mi ne dozvoljava da instaliram....trenutno nemam anti virus
Anti Spay koristim ali on kaze da nema nista posebno... coocies i ponekad nesto sto on smatra za critical

Nije mi jasno kako prolazi pored Kerio Wirewall ...zabranio sam mu da nista ne sme da radi dok me ne pita i on opet em sto salje podatke em sto neka IP non stop pokusava da se poveze samnom

Sada je poceo da sharuje i sa ljudima u LAN-u a niko mu ne trazi to cak mi prijavljuje da skoro svi iz lana zele nesto od podataka da preuzmu od mene..

Videcu sta mogu na google da nadjem...
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Other worms spread only by using Backdoor infected computers. E.g. the "Bormex" worm relies on the "Back Orifice" backdoor to spread. There is a facility available within peer-to-peer networks known as the P2P folder which all users of the network share. A worm can simply copy itself into the shared folder and quietly wait for the other users to pick it up. If the folder does not exist, the worm simply creates it for the benefit of the users! How benevolent can worms be! In the hall of hoodlums, worm "Axam" gets top honours for such devious activity.

Worm writers nowadays work together with Spammers (they make a nice twosome, don't they?) to send out unsolicited emails to increasingly overloaded inboxes. Their worms install backdoor trojans to convert the home computer into a "zombie". the countless variants of the "Bagle" worm are the best known examples.

Pa ne znam Vutragenjo mislim da je to ovo ?
 

Svizac_:)

Aktivan Član
13.08.2006
110
6
18
39
I po mom iskustvu tu samo formatiranje HDD-a pomaže...ti razni antivirusi i programi za uklanjanje spyware-a, mogu pomoæi eventualno u poèetnoj fazi "zaraze" kompa takvim sranjima. Najbolje je prebaciti na neki drugi disk sve šta želiš saèuvati i potom preformatirati i sve ponovo instalirati nazad jer sve i da ti uspije pomoæi neki software za uklanjanje takvih govana to opet neæe biti to i svako toliko æe te zajebavati.
 

vec

01.12.2006
49
0
0
probaj sa avast anti-virusom, instaliraj adaware i spybot s&d pa vidi sta ce ti sve nac. i probaj nekako nabaviti registry mechanic da vidis kolko gresaka imas u regitryju i sl. mene ova kombinacija spasila nebrojeno puno puta. komp radi ko urica.
 
07.11.2006
42
0
0
sve ovo sto ti je vec-perec rekao...samo u SAFE MODU procesljaj komp....nakon toga restart i to je to
ako i dalje pravi probleme...format c:
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Ja koristim Outpost Firewall (koji ima u sebi integrisan anti spyware) i Kaspersky antivirus i sljaka odlicno.Nemam za sad nikakvih problema.Uz to dobro dodje neki Registry mechanic ili slican program.Spybot takodje.Krajnje resenje je format C: kao sto je vec receno.
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Ne pomaze Spy bot jer verovatno nije Spy.
Antivirus NOD32 mi ne dozvoljava da instaliram a BitDefender je isto kao i da nemam AntiVirus.
Reinstalirali smo Windows 3 puta i opet isto.

Veceras sam ponovo razgovarao sa provajderom i kaze da je moguce da mi je cak i nalog zaraze pa cu izgleda dobiti drugi.

Evo pre nego sto sam se konektovao na vutra.org izbacio mi je gresku u Internet Exploreru pa sam morao da ga restartujem,sad je OK ali verovatno za 30 min sledi restart sam od sebe ili totalna blokada pa cu morati da ga u svakom slucaju restarujem.

O otvaranju vutra.org i vremenskom priodu da i ne govorim.Na Download i ne pomisljam,zagusujem konekciju sam sebi.

e od koga sam pokupio nek on pokupi virus al' onaj AIDS, pa nek juri posle antivirus i spybota pa da ga pitam posle oceli neka zena da se conektuje na njega.... e tako
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
imam IE i Operu mislim da je 8 ali nisam siguran jer je ne koristim mnogo...pogledacu posle

a zasto ne IE pa ovo je nova verzija IE
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Ma bre ljudi manite se IE i Mozille imam problem sa virusom ,wormom ili cime vec.

Jedino dobro danas je sto sam zvao drugara koji je valjda neki ***** za
internet,lan,racunare,programiranje ...u jednoj malo jacoj firmi (koja je jos drzavna :wink: ).
E sad oni su se otvorili sa keshom za zastitu sistema i kupili nekakav legalan (normalno) program za zastitu od gluposti koje mene muce a koji je kako on kaze ZMAJ.

Tako da sutra popode imam obracun kod OK Korala sa tim bednim crvom (worm).

Bice gadno ali ja sam hrabar :D
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
sterb002.gif
sterb305.gif
 
05.10.2006
0
2
0
imam rijesenje... formatiraj harddisk to ti je jedini spas jer ako ti neda da instaliras antivirus onda ti je gadno se napunio virusima i tim sranjima koji sada blokiraju bilokakav pokusaj instalacije antivirusa. sry ali izgubiti ces sve na kompu nemoj niti pokusavati nesto sacuvati jer neznas sto je inficirano pa ti se moze opet sve vratiti.. formatiraj disk i instaliraj opet windowse i to je to... kladim se da je ovo jedino rijesenje
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
System 32 je inficiran i moduliran by virus, stoga nema pomoæi takvim windowsima, backup svih podataka, formatiranje, kompletna nova instalacija windowsa, prije od svih instalirati ant. vir. po moguènosti NOD32, updajtati bazu, i zatim sve podatke prije vraèanja poskenirati.
 
05.10.2006
0
2
0
Weed-ran je napisao(la):
backup svih podataka

ja preporucam da ne radis backup jer neznas koji ti je file inficiran koji ti je prenio to na system32 ako znas koji ti je file to ucinio onda napravi samo nemoj stavljati taj file... opet moze biti problema... ako s inficiranog kompa filove to je kao da napises na komp free entry for viruses, all viruses are welcome to stay :p
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
zero_l0gic je napisao(la):
ja preporucam da ne radis backup jer neznas koji ti je file inficiran koji ti je prenio to na system32 ako znas koji ti je file to ucinio onda napravi samo nemoj stavljati taj file... opet moze biti problema... ako s inficiranog kompa filove to je kao da napises na komp free entry for viruses, all viruses are welcome to stay

Pa neka samo napravi backup, ali kao što rekoh prije nego ih vraèa mora ih poskenirati sa NOD32 i po moguènosti s još nekim antivirusima.