Problemi sa kratkotrajnim pamcenjem

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
Ima tema potencijala,naravno,bar dok ne padne u zaborav :)
Treba ljudima pomoći da ne dožive sklerozu mozga od trave :D

ne znam kako ti to znas al sve ljude koje znam da puse imaju problema sa pamcenjem
Nijesam doktor,nijesam ni filozof,nisam psiholog a bog'me ni psihijatar...no ova rečenica u oblaku mi govori samo jedno ; Nabaci malo neki brain jogging pa počmi upoznavati malo i pušače koji pamte :D
Neznam sa koliko si pušača pričao o toj temi.
Ispada ako 'svi' koje znaš imaju problema sa pamćenjem ... to je ili neka epidemija nova ili par tvojih drugara, od kojih je jedan negdje pročitao (a ima članaka novinarskih o toj temi ) kako trava ubija pamćenje to spomenio.Pa se priča razvila.Tipa ono; i ja,i ja,i mene,i mene...
Neki dan isto tako pisalo kako bi CIA počela da zapošljava i konzumente marihuane.Tj,hakere koji duvaju.
Jer kao ti su najkvalitetniji,hahahahahahahahahahahahahahahahahah

No,da ne bude sve crno.
Meni se npr. ponekad desi,
:spliff: zapalm,sjednem,odnese me..i onda odjednom veliki plavi upitnik doleti poviš mene.
Stavi mi dlan na čelo upita me ; A sunce ti žarko,šta ja ono moram da radim?
Rekla mi žena prije nego što je ošla na frizuru; Napravi to,to i to,dok se ja vratim !
Koji je treći zadatak,hahahahahahaah...sjećam se samo 2 :D
Idi kupi sol,brašno,jaja,vanili šećer i puding Venlo...'oću ljubavi,evo idem odma' samo da smotam jednog malog pa ću baciklom :wub:
Jesi kupio vanili šećer ??? Auuuuuuuuuuuuuuuuhhhhhhhh,zaboravio sam :D ljubavi.
Ma da,bitno je da zapalit' nisi zaboravio.

I tako to,hehe.
Uglavnom,no sikiriki.Ne treba si dozvoliti ove crne misli kako je to sada nešto toliko opako da će nekoga natjerati da prestane pušiti iz zdravstvenih razloga gubitka kratkoročnog pamćenja.
Zamisli kad bi pamtio sve što si danas,jučer,prekjučer radio,napravio,pomislio ... to bi bio šou program :D
Jučer sam npr. pokosio travu,hmmmmmmm...napumpao gumu na tačkama i istresao zemlju iz njih,ček' samo malo ima još,samo da se sjetim.
Pomeo dvorište,daaaaa :D
Žena šišala rubove trave sa škaricama na stazi,metla brezova,trava sitna pa jedva pomeo,hahahahahaha
Kako ja mlatim,vjetar raznosi sitnu travu po stazi.Trip pravi za picajzlu poput mene,hehe
E daaaaaaaaaaaaaaa....... izvadio veš iz vešmašine i objesio ga a prije kiše pokupio_Ovo je bio pun pogodak,hahahahahahahahaha

Reko' ljubavi; odo ja sada jednog malog pa ću se malo provozati baciklom.
Zašto nisi još i ove betonske ploče odvezao iza ????
Uuuuuuuuuuuuuuhhhh,zaboravio sam.
Sutra ću :D
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
Evo pomalo pada tema u zaborav :D pa da ju nadogradim sa jednim kopiranim tekstom tako da se može vidjeti iz priloženog da nije sve u travi :spliff:
Ljudi sve više zaboravljaju - veća je vjerojatnost da će mlađe generacije, a ne npr. netko od 50-60 godina zaboraviti koji je danas dan ili se neće moći sjetiti gdje je ostavio ključ, pokazalo je prošlogodišnje Trending Machine istraživanje. Razlog za to je, naravno, ovisnost o tehnologiji, manjak sna i drugi poremećaji vezani uz pretjerano korištenje gadgeta i surfanje internetom.
U cijelosti članak; http://dnevnik.hr/vijesti/tech/evo-kako-nas-tehnologija-zaglupljuje---346339.html
 

Velicanstveni

Član šumske uprave
22.04.2013
379
981
93
problem leži i u nasošj evolucijskoj psihologiji. internet generira toliko nama zanimljivih informacija da jednostavno nemamo vremena sve popamtiti (što je logično) i sad se ti napljugaš i ideš pročitat CIJELI internet, jer ti je SVE zanimljivo, i sve ti oduzima više vremena nego što misliš, i onda se sjetiš da smiješ pogledati i oko sebe, da si gladan ili neki k, i šta se dogodi? ustaneš i bam, šta trebam, kuda prvo, što sam ono htio ranije, gdje, kod koga, koliko je sati...

svatko normalan je ovo bar jednom dozivio, ko cesto dozivljava ovako što uz :leafblunt: , nek smanji dozu :smoke18: i mir u kući.
 
12.06.2013
53
19
8
Ja grovam sam za sebe,ovo mi je druga sezona grovanja i bit če dima odličnoga :b_woot:.. Skoro svaki put kada zapušimo đoku sa frendovima zalipi me toliko jako da sa autom pokupim koji stupić ili pitar ispred kafića ako ja vozim a nekada mi dođe kada zapalim kasno navečer doma da se ne siječam pola stvari sta sam sinoć radio ...npr sta sam ručao ili večerao :thankyou:
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Kako netko može znati da mu se pamćenje pogoršalo, pa da se nakon nekog vremena kriziranja opet poboljšalo?

Meni je to sve malo nategnuto i mislim da je to samo u vašim/našim glavama a ne zbog vutre.

Ja pamtim ono što želim, doživotno ako treba, a ono što ne želim, zaboravim instantno, tako da, mislim da mara tu nema nikavu ulogu.

:)
 
12.06.2013
53
19
8
Slažem se s tobom...ima to veze i sa psihom u glavi čovijeka...Mene dosta muči stres na poslu jer mi je šef doslovno kao Gestapo...Kruži ka lešinar i sve živo kontrolira,obiđe nas u firmi 100 puta dnevno a stari ima 80 godina...Gestapa treba likvidirati :kenny_revenge: eili mu staviti 2-3 apaurina da ne ustaje iz postelje...A i situacija mi doma nije baš bajna,starci mi nisu skloni prema vutri te da me ulove letia bi van iz kuće...Zadrti su i ne može im se objasniti da nikad nitko nije umro od vutre te da ona moze sam pomoči,tj znanstveno je i dokazano...Najviše pušim radi stresa i u društvu,tako da mi vutra paše ka pleska budali... :smoke18: peace :leafblunt:
 

ming

Aktivan Član
16.09.2014
250
650
93
I ja sam jedno vrijeme imao taj trip da sam postao zaboravan od marihuane. U glavnom sam zaboravljao neke privremene stvari, tj. stvari koje mozak memoriše u privremenu memoriju, tipa moram uraditi to i to ili se javiti tom i tom. Mislim da je problem od ogromne količine informacija kojim smo svakodnevno izloženi. Tu su i razni gađeti što neko spomenu pa i internet.
Danas čovjek ustane iz kreveta, napravi kafu i dok pije tu kafu pročita gomilu vijesti od međunarodne politike, pa globalne ekonomije, naučnih dostignuća, crne hronike, te svakakvih budalaština pa do novih tehnoloških inovacija i na kraju kako zadovoljiti ženu golim rukama. To je već ogroman broj informacija koje čovjek iz prošlih vijekova nije mogao sakupiti i pročitati ili čuti za mjesec dana. Pa onda brži način života i veći broj stresnijih svakodnevnih stvari, jednostavno evolucija mozga ne može da prati evoluciju tehnologije.
Dokaz da je ovo u pitanju možete naći sami tako što ćete testirani neku osobu za koju znate da ne duva ili jednostavno sa njom popričati o ovoj temi, ali bez ubacivanja vutre kao uzroka nego onako uopštena priča ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: askisss
20.02.2013
80
75
18
Ja sam konzument dugo i imam problem s pamcenjem,sad u kojoj mjeri je od vutre a u kojoj od drugih elemenata nebi znao.
Neko je naveo da je pauza majka i da moze vratit pamcenje,nebi ni to znao,nisam napravio pauzu od 15 dana od kad sam poceo pusit.
Il mozda jesam,nekad,sasvim slucajno,ne sjecam se.
 
02.04.2015
69
122
33
torland
ma mislim da je to sve u necijoj psihi,nebi reko da je to od marihuane,nego od nas samih,neko mozda zeli zaboravit i to mu se dogodi,to sa zadacima isto je upitno,mozda je istina da trava ko trava uspori i jednostavno opusti covjeka i njegov um pa ti se i neda tolko razmisljat o nekim stvarima koje moras napravit.
al sam skuzio da od razlicitih sorti dolaze drukciji sintomi hahha odnosno imao sam prosle godine purple haze cast sadit u outu i mogu rec da sam dozivio preporod kaj se tice svega do razgovora sa nekim ljudima ali i opcenito sa ljudima haha jer sam zivotinja pa je tesko ali kaj sam htio rec s tim tolko sam pamtio stvari da je to bilo strasno haha :p:p:mario::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SCANIA

Fahro420

Aktivan Član
02.06.2016
108
379
63
32
Činjenica je da indica (marihuana) jede moždane ćelije ali ako želiš pamtiti kao prije moraš se posvetiti malo soku od borovnice i začinu "kukurma" to je najači lijek imam lično iskustvo.
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
:D ne može se baš reći da jede stanice mozga jer to bi bilo trajno uništavanje. Ali kada je centar za pamčenje stalno potaknut stranim kanabinolima, a to bi značilo i u vrijeme kada tijelo-čovjek nije trebao utjecat javlja se da stanice ugrubo rečeno lošije rade dok se mehanizam ili eko sustav mozga ne vrati u normalno stanje.

Ja sam bio zaboravljiv od 5 godina, a sad kad pušim jako dugo daleko sam najluđi. Znam kada se jako napušim da stalno upadam u neke micro amnezije. Konstantno zaboravljam šta sam htio reći i uopče šta sam radio prije 10 sekundi. Ali zato neke bitne izreke iz knjiga prije deset godina samo vadim ko iz rukava.

I nekako sam više u "sada", djelujem glup jer sam ko tele, a u biti sve mi se samo prikazuje. Čini se da je to ipak dvosjekli mač...
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
THC je poznat po tome da utiče na memoriju. Glavni uticaj je na kratkotrajnu memoriju, gde je teže kreirati nove memorije kada se konzumira i takođe konsolidacija (prebacivanje iz kratkotrajne u dugotrajnu) je oslabljena. Ono na šta THC ne utiče jeste pristup memoriji koja već postoji (i slično tome kanabis ne dovodi do gubljenja postojeće memorije ili demencije). Postoje neka istraživanja koja govore da CBD može da smanji ovaj uticaj THC-a (ali ništa nije mnogo istraživano na ovom polju).
Čak što više postoje nagoveštaji da endokanabinoidni sistem (koji svi mi imamo) donekle služi kao filter, koji sprečava da se mozak preoptereti beskorisnim i nebitnim informacijama. Ispitivani su pacijenti koji pate od PTSD-a (post traumatic stress disorder) i kod njih je ustanovljen niži nivo endokanabinoida, pa to može biti nagoveštaj da i ovo utiče na flašbekove, noćne more i sl.
Mada smo to donekle svi i apsolvirali, to zaboravljanje stvari dok smo naduvani, memorija zlatne ribice i sl.

Što se tiče dugoročnog uticaja (i posle prestanka) mislim da ima slabo ozbiljnih i kompletnih istraživanja na ovu temu, iz mnogo razloga. Ovde može da tvrdi ko šta hoće, ali su to lična iskustva koja se mogu i ne moraju manifestovani na isti način i kod drugih osoba, tj. mislim da ne postoji dovoljno podataka da bi se izvuklo neko pravilo.

Što se mene tiče, pošto sam provela nekoliko meseci sa gotovo svakodnevnom upotrebom. U tom periodu (u delovima dana kada nisam bila pod uticajem) zaboravljala bih stvari na koje nisam skoncentrisana. Npr. krenem u sobu da uzmem nešto, do sobe naravno razmišljam o nekim drugim stvarima, i kada stignem tamo ja ustvari zaboravim po šta sam krenula. Ovo se nije dešavalo kod stvari koje su bitne (npr ako krenem po knjigu koju trebam da ponesem jer izlazim ili nešto tome slično) već vrlo neke nebitne stvari koje su dobijale malo koncentracije. Takođe, uticalo je i na prisećanje reči, ne bih mogla da se setim reči u trenutku. Mada ovome sam ja ovome bila sklona i pre nego što sam probala kanabis tako da ne znam šta bih rekla (postoji jedno istraživanje na ovu temu koje je ukazalo na mogućnost ovakvog uticaja tako da nije samo u mom slučaju).
Kada sam prestala da uzimam situacija se vratila na normalu. Ono što bih možda primetila jeste da mi je pamćenje bitnih stvari (stvari u koje uložim koncentraciju) čak i poboljšano. Tako da mnogo bolje pamtim neka predavanja koja sam slušala, neke detalje iz njih, povezujem stvari koje možda pre ne bih tako brzo povezala. Mada ovo ne mora da bude zbog uticaja kanabisa. Otežano prisećanje reči mislim da je duže trebalo da se vrati u normalu (ali je ovo vrlo teško pratiti jer nisam vodila neki dnevnik, aktivno pratila ovo itd).

Sve u svemu moja preporuka je UMERENO i OPREZNO. Nažalost trenutno je kanabis pod uticajem psihološke klackalice. Toliko je dugo bila pod preteranom zabranom, da sada kada se malo po malo menja situacija ona je otišla na ovaj drugi deo klackalice pa je ljudi dižu u nebesa da nema nikakve nuspojave, leči sve od prehlade preko stresa pa i svih bolesti. Ovome smo skloni kao ljudi, i klackalica će se izjednačiti eventualno.
Pratite efekat svega, pa i kanabisa, na svoje telo i na osnovu toga konzumirajte. Ako svakodnevno uzimate duže vreme, napravite pauzu posle par nedelja/meseci (ako situacija dozvoljava naravno), i vidite šta se dešava. Uživajte, igrajte se i srećno :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sale82ful

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
@Frankenstein
Lakse malo sa spamom. Uletavas u teme i siris dezinformacije.
Cannabis ne przi mozak, niti dugurocno zabrovljas. Takodjer sative nisu jedine sorte koje bi trebali pusit, i cbd sorte nisu industrijske sorte.
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
spitivani su pacijenti koji pate od PTSD-a (post traumatic stress disorder) i kod njih je ustanovljen niži nivo endokanabinoida, pa to može biti nagoveštaj da i ovo utiče na flašbekove, noćne more i sl.

Zato meni u periodima kad puno konzumiram mi fleshevi dolaze iz prošlosti jer moguće da pada razina endokanabinola.

Ali to šta kažeš Lulu, predavanja i informacija koje sam povezao i bitne su mi pamtim sve ko lud. Ono što mi je bitno i zanima me pamtim tako potpuno se vratim u trenutak...