problemi sa listovima posle 12,13 dana..

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
07.04.2010
29
0
0
37
e ovako
prvo pozz svima sa foruma,nov sam i o uzgajanju znam onoliko koliko sam citao ovde po forumu pre toga nista..
semenke su iz domaje dobre imao sam desetak semenki koje sam stavio na klijanje sve krenulo kako treba po uputstvima sa foruma,proklijale posle 2,3 dana stavio u case od jogurta sa naravno izbusenim rupicama za odvod,sve krenulo normalno i deseti dan mi se pojavi prvi par tackica na jednoj biljcici a dan,dva kasnije i na ostalima,u pocetku su bile svetlo zute tackicce a kasnije i tamno braon ali samo na dve biljke..
zemlja je substral terra magma citao sam ovde da je dosta koriste i da je dobra izmiksovana je sa stiroporom odprilike 75% zemlja ostatak stiropor,osvetljenje prvih par dana neonka36w i dve cfl filips 23w 865 1450lum i osram cool white 1550 lum cetvrti dan ubacene jos dve filips 865 23w i izbacena neonka nisam imao mesta,sijalice su na odprilike 6,7 cm od biljcica vent nisam jos ubacio ali jurim da ga nadjem u sto skorije vreme,zalivano svakih 1,2 dana po malo sa kisnicom i dodata obicna voda sa cesme u nedostatku kisnice nije gnojeno i nista jer sa video da ne treba nista od toga pre 25,30 dana,video sam neke odgovore da je mozda previse zalivanja ili los ph moguce da je to jer nemam ph metar i moram da ga nadjem sto pre,sad ima dosta pitanja na ovu foru po forumu ali nigde nisam nasao biljcice slicne mojima pa ako mozete bacite pogled i bacite neki savet da spasim bar 2,3 od ovih 6.. evo i par slicica jbg lose su slikano je sa fona al se vidi koliko toliko..




 
07.04.2010
29
0
0
37
auu kolike slike sam stavio :)) nisam znao kako se smanjuje jbg ne snalazim bas po forumima ako uspete nesto da vidite dobro je ;)
 

aost100

Aktivan Član
15.03.2010
111
8
0
35
https://forums.vutra.org/threads/6604-fleke-na-listovima

ovdje ti je moj post. slika br 3.
previse vode ili prskanje vode po listovima. bilo bi dobro kad bi netko iskusniji iskomentirao ovo, ja nisam majstor. po meni, za 10 dana izgledaju predivno.
ps. kad smanjis zaljevanje, zalij kad bude zemlja potpuno suha na povrsini, cirka 2 ipo, 3 dana. ovi listovi ti se nece popraviti, ali novi ce biti bez greške. pozdrav, brate!

jos jedna, po meni, jako važna stvar. PRESAĐUJ U VEČE POSUDE. biljka raste onoliko koliko korijen može da se širi, a u čašama od jogurta, neče daleko. pozz
 

aost100

Aktivan Član
15.03.2010
111
8
0
35
https://forums.vutra.org/threads/6604-fleke-na-listovima

ovdje ti je moj post. slika br 3.
previse vode ili prskanje vode po listovima. bilo bi dobro kad bi netko iskusniji iskomentirao ovo, ja nisam majstor. po meni, za 10 dana izgledaju predivno.
ps. kad smanjis zaljevanje, zalij kad bude zemlja potpuno suha na povrsini, cirka 2 ipo, 3 dana. ovi listovi ti se nece popraviti, ali novi ce biti bez greške. pozdrav, brate!

jos jedna, po meni, jako važna stvar. PRESAĐUJ U VEČE POSUDE. biljka raste onoliko koliko korijen može da se širi, a u čašama od jogurta, neče daleko. pozz
 
07.04.2010
29
0
0
37
da video sam da si i ti imao slican problem kao i nas milion koji smo tek poceli :),zalivao sam u pocetku ko nenormalan i to je bio jedan od razloga a drugi razlog su ove male casice od jogurta jer kad sam ih presadjivao koren mi se izuvijao svuda po casi i nije vise imao gde,dobro sam se uopste i setio da ih presadim :) sad znam da za sledeci grow od pocetka ide u vece posude sad su presadjene dve u flase od koka kole od 2l a jedna u saksiju od 2l citao sam da je bolje da su saksije duboke a ne siroke zbog korena i flase su oblozene folijom da svetlo ne ide do korena i od presadjivanja su se preporodile posle dva dana i zalivam ih lagano svaki 3 dan ovi donji listovi su ostali osteceni jbg ali ostali su bas ok i napreduju biljcice svakog dana sad im je 19. dan i planiram da ih zagnojim sledece nedelje i ubacena je jos jedna cfl 827 23w 1550l i sad imam oko 7500l,e sad dal su im dovoljne ove flase ili cu trebati opet da presadjujem u jos vece saksije kasnije vidim da vecina sadi i u one od 10l? Hvala na odg brate a od iskusnijih ni traga ni glasa da daju koji savet heheh :) pozzz
 
07.04.2010
29
0
0
37
da video sam da si i ti imao slican problem kao i nas milion koji smo tek poceli :),zalivao sam u pocetku ko nenormalan i to je bio jedan od razloga a drugi razlog su ove male casice od jogurta jer kad sam ih presadjivao koren mi se izuvijao svuda po casi i nije vise imao gde,dobro sam se uopste i setio da ih presadim :) sad znam da za sledeci grow od pocetka ide u vece posude sad su presadjene dve u flase od koka kole od 2l a jedna u saksiju od 2l citao sam da je bolje da su saksije duboke a ne siroke zbog korena i flase su oblozene folijom da svetlo ne ide do korena i od presadjivanja su se preporodile posle dva dana i zalivam ih lagano svaki 3 dan ovi donji listovi su ostali osteceni jbg ali ostali su bas ok i napreduju biljcice svakog dana sad im je 19. dan i planiram da ih zagnojim sledece nedelje i ubacena je jos jedna cfl 827 23w 1550l i sad imam oko 7500l,e sad dal su im dovoljne ove flase ili cu trebati opet da presadjujem u jos vece saksije kasnije vidim da vecina sadi i u one od 10l? Hvala na odg brate a od iskusnijih ni traga ni glasa da daju koji savet heheh :) pozzz
 
30.04.2010
9
0
0
46
zivili drugari ;)
i ja sam nov i imao sam slican problem, ali meni je negdje 30eti dan , imam profi gnojiva od prijatelja ali su mi stajala duze vrijeme pa se ne usudim sa njima radit da nebi usro motku pa me cisto zanima koje od gnojiva bi mi vi preporucili , koja se mogu naci u svakoj trgovini, ne specificno za indoor uzgoj jer takve nema ovdje di ja zivim
hvala , ++ pozz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.